Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2012 р. справа № 2а/0570/3123/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Аканова О.О.
при секретаріСкокіні О.Л.
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15 год. 00 хвл.
Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючогосудді Аканова О.О., при секретарі Скокіні О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальність «СКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 2935,36 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальність «СКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 2935,36 грн.
Позов мотивовано тим, що відповідач знаходиться на обліку у відповідача та повинен сплачувати страхові внески до Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності.
Однак, в порушення ст. 22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі Закон) відповідачем здійснювалось перерахування страхових внесків до Фонду з порушенням встановлених законодавством термінів та не у повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні наполягала на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача через канцелярію суду надав відзив на адміністративний позов, в якому визнав позовні вимоги у повному обсязі та просив розглядати справу без його участі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову продовжує розгляд адміністративної справи, якщо відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» є юридичною особою та зареєстроване як платник страхових внесків у відповідача, згідно заяви про реєстрацію як страхувальника у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тобто є його страхувальником.
Згідно з даними звіту за формою Ф4-ФСС і ТВП “Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов`язані з загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності” за 2011 рік у відповідача є поточна заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 2935,36 грн., яка на час розгляду справи в суді не сплачена.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до ч. 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі - Закон) визначені правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.
Згідно статті 9 Закон Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону із змінами та доповненнями (на час виникнення спірних правовідносин), було передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону України своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.
Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми самостійно визначених відповідачем страхових внесків сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з нього в судовому порядку.
На час звернення до суду заборгованість відповідача по страхових внесках складає 2935,36 грн., що підтверджується копією звіту про нарахування внесків, перерахування та витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності за 2011 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 46 Конституції України, р. 7 VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, ст. ст. 9, 21, 22, 27, 30, 34 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, ст. ст. 11, 17, 33, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальність «СКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 2935,36 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СКС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (адреса: 83055, Донецька область, м. Донецьк, бул. Пушкіна, буд.20, код ЄДРПОУ 35318588) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на рахунок Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, номер 25609160985001, ЄДРПОУ 35237640, МФО 380764 заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 2935,36 грн.
Постанова прийнята, складена та підписана у нарадчій кімнаті, повний текст постанови проголошений у судовому засіданні 28 березня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Аканов О.О.