Постанова № 22338907, 20.03.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а-1611/12/0170/22
Номер документу
22338907
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 березня 2012 р. (12:40) Справа №2а-1611/12/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Говорун М.Ф., за участю представників сторін: прокурор: Костюченко Р.С.,

від позивача не зявився,

від відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора м.Керчі діючого в інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим Державної податкової служби

до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

про стягнення.

Обставини справи. Заступник прокурора м.Керчі діючий в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 8637,06 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідача має зЩаСбТоарвгФоавУаСнЯісгтдьо пбеЦрвеЦдХ бТюрдХжШеЦт¬доамЮ зі сплати штрафних санкцій з податку на додану вартість встановлених при відповідних перевірках та визначених у узгоджених податкових повідомленнях-рішеннях.

Ухвалами Окружного адміністративного суду від 09.02.12р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 20.03.2012 року замінено позивача - Державну податкову інспекцію в м.Керчі АР Крим на її правонаступника Державну податкову інспекцію в м.Керчі АР Крим Державної податкової служби.

Прокурор прокуратури АР Крим Костюченко Р.С. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з підстав кладених у позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання не зявився, про день, місце і час розгляду справи повідомлявся належним чином, згідно заяви просив розглянути справу за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про день та час розгляду справи повідомлявся неодноразово належним чином за адресою місцезнаходження, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, керуючись ст.ст.33,128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 17.08.2005р. як фізична особа-підприємець, знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Керчі АР Крим ДПС як платник податків, зборів (обовязкових платежів).

Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з п.п.17.1.1. п.7.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

08.04.2010 року позивачем проведено невиїзну, док ментальну перевірку з питання не надання відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за період з травня 2009 року по лютий 2010 року.

Згідно акту перевірки від 08.04.10р. № 443-17-/2904206969 встановлено порушення абз.а п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині не надання податкової декларації з ПДВ за травень 2009 року - лютий 2010 року, внаслідок чого до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 1700,00 грн. за результатами якого складено податкове повідомлення-рішення №0013301702/0 від 20.04.10 року.

26.05.10р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питання не надання відповідачем податкової декларації із ПДВ за березень 2010 року.

Перевіркою встановлено порушення абз.а п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині не надання податкової декларації з ПДВ за березень 2010 року та застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн. за результатами якого складено податкове повідомлення-рішення №0019681702/0.

03.08.10р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питання не надання відповідачем податкової декларації із ПДВ за квітень 2010 року.

Перевіркою встановлено порушення абз.а п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині не надання податкової декларації з ПДВ за квітень 2010 року та застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн. за результатами якого складено податкове повідомлення-рішення №0023231702/0.

16.08.10р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питання не надання відповідачем податкової декларації із ПДВ за травень 2010 року.

Перевіркою встановлено порушення абз.а п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині не надання податкової декларації з ПДВ за травень 2010 року та застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн. за результатами якого складено податкове повідомлення-рішення №0025681702/0.

Відповідно до акту про результати невиїзної документальної перевірки з питання повернення податковому органу реєстраційного свідоцтва платника податку на додану вартість від 27.09.10 №1357/17-2/2904906969 встановлено порушення абз. «г» п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» в редакції від 03.04.97 року із змінами і доповненнями у частині неповернення податковому органу реєстраційного свідоцтва платника податку на додану вартість №50885314 від 28.05.04 року протягом двадцяти календарних днів з дати прийняття рішення про анулювання, що згідно з абз. «г» п.9.8. ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» прирівнюється до затримки представлення податкової звітності по ПДВ.

За виявлені порушення закону до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 510,00 грн. про що складено податкове повідомлення-рішення №0039121702/0 від 12.10.2012 року.

Згідно акту №1501/17-2/2904906963 від 25.10.2010 року про результати документальної невиїзної перевірки повноти та своєчасності сплати зобов'язань з ПДВ за травень 2010 року встановлено порушення п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями, в частині заниження податкових зобов'язань з ПДВ в сумі 4626,00 гри. За результатами перевірки складено податкове повідомлення-рішення № 0044831702/0 від 22.11.21 року про застосовування до відповідача штрафні санкції в сумі 6939,00 грн. Крім того розрахована пеня на суму несплаченого боргу на суму 202,60 грн.

Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п. 46.1 Податкового кодексу України податкова декларація - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно із п.49.1 ст.49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Як вбачається із п.49.18.2 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно із п.113 ст.113 ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Застосування за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), не передбачених цим Кодексом та іншими законами України, не дозволяється.

Як вбачається із п.120.1 ст.120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

У відповідності до ст.57.3 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Позивачем направлялись податкові вимоги, однак до теперішнього часу податковий борг не сплачено.

Вимоги, податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, Згідно з п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Статтею 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, оскільки станом на день розгляду справи податковий борг складає 8434,46 грн., вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Під час судового засідання, яке відбулось 20.03.2012 року оголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови складено 26.03.2012 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (і.н.НОМЕР_4) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків на користь державного бюджету м.Керчі (р/р 31118029700019 в УДК в АР Крим м.Сімферополі, МФО824026, одержувач: Держбюджет м.Керчі, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34740946) податковий борг у розмірі 8637 (вісім тисяч шістсот тридцять сім) гривень 06 коп.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Радчук А.А.