ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2012 року справа № 2а-16179/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомМіністерства економічного розвитку і торгівлі України
доприватного підприємства «Компанія «Еліта»
проподовження дії спеціальної санкції тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності
В С Т А Н О В И В:
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до приватного підприємства «Компанія «Еліта»про подовження дії спеціальної санкції тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до ст.37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»до відповідача за порушення зовнішньоекономічного законодавства відповідним наказом Мінекономіки застосовано спеціальну санкцію тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України. У звязку з тим, що обставини, які зумовили застосування до відповідача згаданої санкції, ним не усунуті, позивач вважає за доцільне в судовому порядку подовжити дію спеціальної санкції, застосованої до відповідача.
Представник відповідача в судове засідання не зявились, про час і місце розгляду справи зазначену особу повідомлено належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
В звязку з тим, що відповідача повідомлено належним чином про дату та час судового засідання про що є докази наявні в матеріалах справи, тому суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідно до ч.2 ст.37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»(надалі по тексту - Закон) санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.
Державна митна служба України листом від 10.02.2011р. №11/11-10.35/2200 звернулась до Мінекономрозвитку з поданням щодо застосування спеціальної санкції зовнішньоекономічної діяльності до ПП «Компанія «Еліта»
Згідно з ч.3 ст.37 Закону подання щодо застосування санкцій повинно містити такі дані: найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання Ї мовою країни їхнього місцезнаходження) відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України; вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати; найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.
Згідно з поданням ДМС Укарїни від 10.02.2011р. №11/11-10.35/2200 наявність факту порушення ПП «Компанія «Еліта»ст.267 Митного кодексу України встановлено актом перевірки від 18.06.2010р. №11/10/100000000/33062357.
Відповідно до ст.267 Митного кодексу України митною вартістю за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, є вартість операції, тобто ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скориговані в разі потреби відповідно до частини другої цієї статті. Ціна, що була фактично сплачена підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або які повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів на користь продавця та/або на користь продавця, через третіх осіб, та/або на повязаних з продавцем осіб.
Між ПП «Компанія «Еліта»та компанією-нерезидентом «OU Solifinance»(Естонія) укладено імпортний контракт від 03.04.2006р. №105, предметом якого є поставка компанією-нерезидентом «OU Solifinance»(Естонія) маслин чорних.
Для митного оформлення товару ПП «Компанія «Еліта»надано Київській регіональній митниці інвойс від 19.06.2007р. №754/07 на загальну суму 6411,07 дол. США; сертифікат походження товару від 13.06.2007р. №4881075; СМR від 13.06.2007р..
ДМС Україна направлено запит до митних органів Іспанії з метою підтвердження автентичності сертифікату походження товару від 13.06.2007р. №4881075 та документів, що стали підставою для митного оформлення товару за ВМД від 21.06.2007р. №100000010/7/193040.
Листом Митних органів Іспанії від 15.06.2009р. №20/03142 надано копії документів, що стали підставою для митного оформлення товару за ВМД від 21.06.2007р. №100000010/7/193040, а саме: інвойс від 13.06.2007р. №FVN0600523 щодо продажу оливок організацією Acteites Borges Pont SAU. В зазначеному інвойсі зазначено, що поставка товарів здійснюється компанією «OU Solifinance»(Естонія); документ, що підтверджує платіж організації Acteites Borges Pont SAU на адресу виробника Exoliva S.A.; CMR від 13.06.2007р. де відправником вказано Exoliva S.A., а отримувачем товару «OU Solifinance»(Естонія); сертифікат походження від 13.06.2007р. №4881075.
Згідно інвойсу від 19.06.2007р. №754/07, поданим ПП «Компанія «Еліта»до Київської регіональної митниці, митна вартість товару становить 6411,07 дол. США. Проте в інвойсі від 13.06.2007р. № FVN060052, наданому ДМС України митними органами Іспанії зазначено, що фактична митна вартість товару становить 19489,01євро.
Відповідно до ВМД від 21.06.2007р. №100000010/7/193040 ПП «Компанія «Еліта»задекларувало товар на суму 44970,50грн. (32375,90грн. - митна вартість, 4497грн. мито, 9893,54грн. ПДВ, 89,94 митні збори).
Однак, митна вартість товару за інвойсом від 13.06.2007р. № FVN0600523 становить 132147,86грн., що відповідно збільшує розмір зобовязань ПП «Компанія «Еліта»щодо сплати мита 13214,79грн., ПДВ 29072,53грн., митні збори 264,30грн.
Відповідно до пп.«б»пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Згідно пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 даного Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Таким чином, в акті перевірки від 18.06.2010р. №11/10/100000000/33062357 встановлено факт порушення ПП «Компанія «Еліта»ст.267 Митного кодексу України, які зумовили виникнення заборгованості щодо сплати податків та зборів до Державного бюджету України.
На підставі подання ДМС України від 10.02.2011р. №11/11-10.35/2200 Мінекономіки наказом від 18.09.2011р. №251 «Про застосування спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до субєктів зовнішньоекономічної діяльності України»застосувало до ПП «Компанія «Еліта»спеціальну санкцію тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення ст.267 Митного кодексу України.
Відповідно до ч.6 ст.37 Закону тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або повязаних з ним законів України.
Подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.4 Порядку взаємодії Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України та Державної митної служби України з питань застосування спеціальних санкцій, затвердженого наказом Мінекономіки та ДМС України від 26.12.2003р. №914/380, (надалі Порядок взаємодії) з метою оперативного вирішення питань, що повязані з удосконаленням процедури застосування, скасування (призупинення) або зміни виду спеціальних санкцій, попередження та припинення можливих порушень законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності, між Держмитслужбою та Мінекономіки здійснюється взаємний обмін інформацією.
На виконання вимог Порядку взаємодії Мінекономіки звернулося листом від 20.06.2011р. №4202-30/823 до ДМC України щодо розгляду питання стосовно доцільності подовження дії спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ПП «Компанія «Еліта», наказом Мінекономіки від 18.09.2011р. №251.
ДМС України надіслано лист від 19.07.2011р. №18/15.2-16-4075 в якому зазначено, що ПП «Компанія «Еліта»не усунуло встановлені порушення митного законодавства, то ДМС України вважає за доцільне подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосованої до ПП «Компанія «Еліта»наказом Мінекономіки від 18.09.2011р. №251.
Доказів усунення відповідачем порушень вимог ст.267 Митного кодексу України суду не надано.
Згідно з ч.9 ст.37 Закону при прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.
Відповідно до ч.2 ст.251, ч.2 ст.252 Цивільного кодексу України терміном є певний момент у часі, з настанням якого повязана дія чи подія, яка має юридичне значення. Термін визначається календарно. датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.
За таких обставин суд бере до уваги доводи позивача про наявність обґрунтованих підстав для подовження судом дії застосованої до відповідачів санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Керуючись статтями 9, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ПП «Компанія «Еліта»наказом Мінекономіки від 18.09.2011р. №251, на термін до усунення ПП «Компанія «Еліта»порушення ст.267 Митного кодексу України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.М. Клименчук