Постанова № 22288861, 22.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.02.2012
Номер справи
2а-1242/12/2670
Номер документу
22288861
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 лютого 2012 року                     № 2а-1242/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді О.М.Чудак, у відсутність учасників процесу, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за позовом Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області до Підприємства з іноземними інвестиціями «Лукойл Україна»про стягнення заборгованості,

встановив:

30 січня 2012 року Ірпінська об’єднана державна податкова інспекція Київської області (Ірпінська ОДПІ) звернулась до суду з позовом до Підприємства з іноземними інвестиціями «Лукойл Україна»(ПІІ «Лукойл Україна», Підприємство) про стягнення заборгованості.

Зазначили, що в результаті проведеної перевірки Підприємства, прийнято рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до ПП «Лукойл Україна»в розмірі 6800 грн за реалізацію продавцем неповнолітньому алкогольних напоїв, що є порушенням вимог статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР.

Посилаючись на те, що вказана сума ПП «Лукойл Україна»в добровільному порядку не сплачена, рішення про її застосування ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржено, а також враховуючи те, що для належного виконання обов’язків, будучи державним органом та виконуючи завдання держави, податковий орган має право на захист інтересів держави щодо погашення існуючої заборгованості в органах судової влади, - просили стягнути з відповідача 6800 грн в судовому порядку.

З огляду на вказане, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року №2747-ІV (КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження та відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста від 31 січня 2012 року повідомлено відповідачу, що вони мають право в 10-денний строк з дня одержання даної ухвали надати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач у визначений строк заперечень чи заяви про визнання позову суду не направив, хоча рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення отримав 09 лютого 2012 року.

Тому, розглянувши та оцінивши наявні матеріали справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд встановив наступне.

Ірпінською ОДПІ за результатами перевірки 22 листопада 2011 року зафіксовано факт реалізації продавцем ПП «Лукойл Україна»особі, яка не досягла 18 років алкогольних напоїв.

На підставі акту перевірки прийнято рішення від 29.11.2011 №0001432350 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до Підприємства у розмірі 6800 грн.

Рішення направлено поштою 29 листопада 2011 року та отримане відповідачем 02 грудня 2012 року. На даний час рішення чинне та підлягає виконанню. Однак, Підприємством заборгованість добровільно не сплачено, що підтверджується довідкою, виданою Ірпінською ОДПІ.

Враховуючи наявність вказаного боргу податковий орган звернувся до суду.

Суд, визначаючись щодо заявлених вимог виходить з того, що статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлено, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, зокрема, особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.

Підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій згідно із абзацом 3 пункту 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону №481 є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб’єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 вищевказаного Закону №481, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Тобто, тут концентрована чітко визначена законом правова підстава можливості звернення з позовом, що відповідає частині четвертій статті 50 КАС України, відповідно до якої громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

В таких адміністративних справах за зверненням суб’єкта владних повноважень з позовом до фізичної чи юридичної особи у випадках, визначених законом, адміністративний суд надає упереджувальний захист правам, свободам та інтересам особи. При цьому, щоб не допустити зловживань суб’єкта владних повноважень та можливих порушень прав, свобод чи інтересів, Конституцією та законами України встановлено судовий контроль за вжиттям таких заходів. Адміністративний суд у зазначених справах, згідно з частиною першою статті 2 КАС України, перевіряє, зокрема, чи не буде порушено (у тому числі безпідставно обмежено) права, свободи та інтереси осіб у разі задоволення адміністративного позову суб’єкта владних повноважень.

Таким чином, оскільки відповідачем штрафна санкція у добровільному порядку не сплачена, а рішення про її застосування від 29 листопада 2011 року №0001432350 у визначеному законом порядку не оскаржене, Ірпінська ОДПІ звернулася до суду.

В даному позові ними заявлено вимогу про стягнення з відповідача 6800 грн штрафу. При цьому, у межах заявленого позову правомірність прийнятого рішення про застосування санкції за правопорушення судом не досліджується, оскільки такі дії свідчили б про вихід за межі позовних вимог.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 зазначеного Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що позовні вимоги Ірпінської ОДПІ є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та знайшли підтвердження у матеріалах справи, оскільки рішення про застосування штрафної санкції ПІІ «Лукойл Україна»в установленому законом порядку не оскаржене, внаслідок чого на момент розгляду справи воно є чинним, нескасованим та таким, що підлягає виконанню, штраф до Державного бюджету України в добровільному порядку не сплачений, а також враховуючи те, що Ірпінська ОДПІ має право звернутися до суду про стягнення санкції у вигляді штрафу, а суд наділений такими повноваженнями, суд вважає, що наявні підстави для задоволення позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись статтями 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 183-2, 255, 257 КАС України, суд

постановив:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Підприємства з іноземними інвестиціями «Лукойл Україна»фінансову санкцію в сумі 6800 грн до Державного бюджету: на р/р 31119106700007, одержувач ДБ м. Ірпінь, код одержувача 23569441, банк одержувача ГУ ДКУ в Київській області, МФО 821018, код платежу 21081100.

Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Відповідно до статей 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя           О.М.Чудак