Постанова № 22288409, 06.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
2а-19530/11/2670
Номер документу
22288409
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 лютого 2012 року                     № 2а-19530/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді О.М. Чудак, у відсутність учасників процесу, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва до Управління механізації відкритого акціонерного товариства «Київвозобуд»про стягнення коштів,

встановив:

29 грудня 2011 року Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва звернулась (ДПІ у Святошинському районі) в суд з позовом до Управління механізації відкритого акціонерного товариства «Київвозобуд»(УМ ВАТ «Київвоздобуд», Товариство) про стягнення заборгованості по орендній платі.

Зазначили, що УМ ВАТ «Київвоздобуд»ДПІ у Святошинському районі взяте на податковий облік як платник податків з 09 жовтня 2003 року. Станом на 29 грудня 2011 року за Товариством рахується податковий борг по орендній платі за землю в розмірі в розмірі 164 876 грн 18 коп., який сформований на підставі податкового повідомлення - рішення. Податковою інспекцією вжито заходів, щодо погашення податкового боргу, зокрема винесено першу та другу податкові вимоги.

Посилаючись на те, що податкове повідомлення - рішення та вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржені, в той же час податковий борг не сплачений –ДПІ у Святошинському районі просили стягнути борг в судовому порядку.

З огляду на вказане, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року №2747-ІV (КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.

Відповідач у строк, передбачений частиною третьою статті 183-2 КАС України заперечень чи заяви про визнання позову суду не направив.

Відповідно до частини восьмої статті 35 КАС України вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

З наданої представником ДПІ у Святошинському районі довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що УМ ВАТ «Київвоздобуд» зареєстроване за адресою, вказаною в позовній заяві. До державного реєстратора змін щодо місцезнаходження Товариство з моменту його реєстрації і до цього дня не надходило, а тому суд вважає, що вжив всіх заходів для повідомлення відповідача про день, час та місце розгляду справи та надав їм можливість подати заперечення.

Тому, розглянувши та оцінивши наявні матеріали справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд щодо заявлених позовних вимог виходить з наступного.

Згідно пункту 3 частини першої статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ (чинного на момент виникнення спірних відносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 14 цього Закону до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) включено земельний податок.

Згідно із статтею 2 Закону України "Про плату за землю" від 03 липня 1992 року №2535-ХІІ (чинного на момент виникнення спірних відносин) використання землі в Україні є платним.

Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

ДПІ у Святошинському районі проведено перевірку податкового розрахунку земельного податку за 2010 рік УМ ВАТ «Київвоздобуд», про що складено акт від 31 грудня 2010 року №2603/15-310.

На підставі цього акту та відповідно до пунктів 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ за порушення строків сплати узгодженої суми податкових зобов'язань, позивачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 31 грудня 2010 року №0027141504 на суму 164 876 грн 18 коп.

Дане рішення отримане відповідачем 11 березня 2011 року.

Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на даний час здійснюється органами державної податкової служби, що передбачено статею 9 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (ПК України).

Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 ПК України, узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.

Отже, станом на день звернення до суду податковий борг відповідача по сплаті орендної плати за земельну ділянку, що виник внаслідок несвоєчасної сплати до бюджету платежів, є узгодженою сумою податкового зобов’язання, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до абзацу “а” підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, позивачем виставлено Товариству першу податкову вимогу від 05 лютого 2009 року №1/105, отриману ними 24 лютого 2009 року, а відповідно до абзацу “б” підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 вказаного Закону виставлено другу податкову вимогу від 30 березня 2009 року №2/2332, отриману відповідачем 29 квітня 2009 року. Вказані вимоги УМ ВАТ «Київвоздобуд» не оскаржені та на даний час не виконані.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд доходить висновку про доцільність задоволення позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статями 8-12, 17, 69-71, 158-163, 167, 186, 255 КАС України, суд

                                                  

постановив:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління механізації відкритого акціонерного товариства «Київвозобуд»кошти в розмірі 164876 грн 18 коп. на - р/р 33214815700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 13050200, одержувач –УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945 - з рахунків у банках:

-          КМФ ПАТ «УСБ»м. Київ 322012 (р/р 26061038221262)

- ПАТ КБ «Правекс-Банк» 321983 (р/р 2649003700989)

Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Відповідно до статей 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.М.Чудак