Постанова № 22253404, 06.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2012
Номер справи
730/12/2070
Номер документу
22253404
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

06 березня 2012 р.                                                                                 № 2а- 730/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у колегіальному складі:

головуючого судді Чудних С.О., суддів Архіпова С.В., Бартош Н.С.,

при секретарі судового засідання Король Д.О.,

за участю представників сторін:

представника позивача - не прибув,

представника відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства

з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Пріоритет-Капітал" про стягнення суми,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідача внесено до Переліку юридичних осіб, які мають право надавати фінансові послуги та перебувають на обліку в Держфінпослуг України та він є суб'єктом нагляду Держфінпослуг. За порушення відповідачем вимог Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” постановою про застосування штрафу до нього застосовано захід впливу у вигляді штрафу, який станом на день звернення до суду відповідачем добровільно не сплачено.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Надіслав заяву про розглядж даної справи за відсутності його представника.

Відповідач в судове засідання також не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином на адресу відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних сіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.25-26, 32-34). До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду надійшли конверти з поштовою відміткою "не існує". Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи, що сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, суд вважає, що їх неприбуття не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи наступним.

Судом встановлено, що в листопаді 2011 року позивачем проведено перевірку відповідача, за результатами якої складено акт про порушення відповідачем вимог законодавства про фінансові послуги від 09.11.2011р. № 95/42/1/3 (а.с.20-22).

Зі змісту вказаного акту перевірки, судом встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства, зокрема вимог п.п. 6.1, 6.2 Положення про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про адміністраторів недержавних пенсійних фондів затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22.02.05р. №3617, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.05р. за №336/10616, п. 3 розділу Х Положення про Державний реєстр фінансових установ затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.03р. №41, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.09.03р. за №797/8118, п. 13 розділу I Положення про Державний реєстр фінансових установ затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.03р. №41, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.09.03р. за №797/8118, пов’язані з незнаходженням підприємства відповідача за місцезнаходженням, відповідно до інформації внесеної до Державного реєстру фінансових установ.

За наслідками розгляду акту перевірки позивачем прийнято постанову № 95/42/1/3 від 16.11.11 р., якою за порушення вимог законодавства про фінансові послуги до відповідача застосовано штраф у розмірі 1700 грн. (а.с.16-18).

Вказану постанову було надіслано разом з листом ( вих.№14153/42-8 від 17.11.2011 року) на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням від 18.11.11р. (а.с.14).

Доказів щодо оскарження постанови про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Пріоритет-Капітал" штрафних санкцій до суду не надано.

Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 року №157 (далі - Положення №157) визначено, що державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (Держфінпослуг) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від фінансова установа - фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Згідно з п.п.4.5. п. 4 Положення №157, Держфінпослуг відповідно до покладених на неї завдань здійснює відповідно до законодавства державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових установ (крім банків, професійних учасників фондового ринку, інститутів спільного інвестування, фінансових установ, які мають статус міжурядових міжнародних організацій, Державного казначейства та державних цільових фондів).

Відповідно до ст.39 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.

Статтею 40 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" передбачено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Згідно з п.2 та 3 ч.1 ст.41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за: неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпорядження, рішення Уповноваженого органу про усунення порушення щодо надання фінансових послуг - у розмірі від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п.п.2.4. "Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу" затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року №125, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 3 грудня 2003 року за №1115/8436, штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила порушення. Рішення про накладення штрафних санкцій приймається у вигляді постанови. У разі несплати штрафу в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Держфінпослуг у судовому порядку. Про виконання або про відмову від добровільного виконання постанови особа зобов'язана письмово повідомити Держфінпослуг у визначений у постанові термін з одночасним наданням у разі сплати штрафу документів, що підтверджують його сплату.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач не надав до суду доказів щодо сплати штрафу за порушення вимог законодавства про фінансові послуги у розмірі 1700,00 грн.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Пріоритет-Капітал" про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Пріоритет-Капітал" (61022, м. Харків, вул. Іванівська, буд.1, код ЄДРПОУ 32678105) до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 07.03.2012р.

Головуючий суддя                                                                       С.О. Чудних

Суддя С.В. Архіпова

Суддя Н.С. Бартош