Постанова № 22253387, 01.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2012
Номер справи
16951/11/2070
Номер документу
22253387
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

01 березня 2012 р. № 2-а- 16951/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Горшкової О.О.,

при секретарі судового засідання Міщенко А.П.,

за участю представників сторін: представник позивача - Інденко М.В., представник відповідача - Лашин В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість до бюджету з податку на прибуток в сумі 2210,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що всупереч визначеним вимогам законодавства відповідач не сплатив в добровільному порядку суму заборгованості зі штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 2210,00 грн., у зв'язку з чим за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 2210,00 грн.

Відповідач, заперечуючи проти заявлених позовних вимог зазначив, що Територіальний центр соціального обслуговування (надання послуг) Лозівської міської ради не повинен відповідати по зобов'язанням Цеху трудової реабілітації інвалідів, з огляду на те, що останній є самостійним структурним підрозділом та працював на засадах самофінансування, а відповідно до Положень про Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради за 2010 та 2011 роки не входить до складу структурних підрозділів територіального цетру.

Представники позивача та відповідача у судовому засіданні 01.03.2012 року підтримали свої правові позиції.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач пройшов передбачену чинним законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу субєкта господарювання юридичної особи (код 22719186), перебуває на обліку в Лозівській обєднаній державній податковій інспекції з 18.09.1991 року за № 8-Н/0004.

02.03.2011 року Лозівською обєднаною державною податковою інспекцією у Харківській області була проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на прибуток Цеху трудової реабілітації інвалідів міського центру соціального обслуговування інвалідів з питання неподання податкової звітності, за результатами якої податковим органом було складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання декларації з податку на прибуток № 32/15-130 від 02.03.2011 року.

Вказаний акт було направлено н адресу платника податків рекомендованою кореспонденцією, проте повернуто до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області з відміткою поштового відділення “за зазначеною адресою не проживає”, у звязку з чим позивачем був складений акт від 16.03.2011р. № 88/15-130 про неможливість вручення акту порушення податкового законодавства.

Зазначено перевіркою було встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та пп. 49.18.2 п. 49.18 Податкового Кодексу України, платником податку не подана податкова декларація з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009 року, півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року, 2009 рік, І квартал 2010 року, півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік.

16.03.2011 року Лозівською обєднаною державною податковою інспекцією у Харківській області, з посиланням на акт перевірки № 32/15-130 від 02.03.2011 року, було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000281500 від 16.03.2011р., яким платнику податків збільшено суму грошового зобовязання за платежем податок на прибуток у розмірі 2210,00 грн. (штрафні санкції), яке було направлено листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ст. 57 п. 3 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У строк, встановлений законом, вказане податкове повідомлення-рішення № 0000281500 від 16.03.2011р., відповідачем у адміністративному та судовому порядку оскаржені не були.

Згідно з п. 1.156 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п. 56.17.5. ст. 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Згідно з п. 1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Приписами п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п. 1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Лозівською об'єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області стосовно відповідача було сформовано податкову вимогу за № 107 від 08.04.2011р., яка була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте повернута на адресу податкового органу з підстав незнаходження адресата за адресою. Вказана вимога платником податків в адміністративному та судовому порядку оскаржена не була.

Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

На теперішній час сума заборгованості відповідачем не сплачена і складає 2210 грн. 00 коп., а тому підлягає стягненню на користь Державного бюджету України.

Враховуючи викладене вище та беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факт подачі до податкових органів фінансової звітності, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Судом не приймається до уваги посилання відповідача на те, що Цех трудової реабілітації інвалідів не входить до складу структурних підрозділів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послгу) Лозівської міської ради, у звязку із чим у відповідача відсутній обовязок відповідати за податковими зобовязаннями Цеху з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій; представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради має відокремлений підрозділ Цех трудової реабілітації інвалідів (код 22719192, 64600, Харківська область, м. Лозова, м-н 1, б. 21), який відповідно до довідки Управління статистики у Лозівському районі створений без права юридичної особи та зареєстрований Виконавчим комітетом Лозівської міської ради 15.05. 1991 року, дата реєстраційних дій 11.07.2011 рік, № рішення 147610007000453, перебуває на обліку в Лозівській обєднаній державній податковій інспекції з 26.11.1997 року за № 285-а, відкритих рахунків не має, що підтверджується довідками позивача.

Приймаючи до уваги те, що у період, за який податковим органом встановлені порушення платником податків вимог податкового законодавства, Цех трудової реабілітації інвалідів входив до складу структурних підрозділів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради і був його відокремленим підрозділом, то відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів несе платник податку, у складі якого знаходяться такі відокремлені підрозділи.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати віднести за рахунок держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради (64600, Харківська обл., м. Лозова, буд. 6, код 22719186) до бюджету заборгованість з податку на прибуток в сумі 2210 (дві тисячі двісті десять) грн. 00 коп., яку перерахувати на р/р 31115009700015, одержувач Лозівське УДК у Харківській області, банк: ГУДКУ у Харківскій обл., МФО 851011.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 03.03.2012 року.

Суддя Горшкова О.О.