Постанова № 22251950, 21.03.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2012
Номер справи
2а/0570/1641/2012
Номер документу
22251950
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 березня 2012 р. справа № 2а/0570/1641/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Грищенка Є.І.

при секретаріСметані М.В.

за участю представників сторін

від позивача Каршинова І.С.

від відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м.Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області до Комунального підприємства «Домовик» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, штрафних санкції та пені в сумі 7998,28 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства « Домовик» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені на загальну суму 7998,28 грн. у тому числі єдиний соціальний внесок - в сумі 7094,01 грн., штрафні санкції в сумі 737, 06 грн., пені 167,21 грн.

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що внаслідок порушення відповідачем норм ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» у Комунального підприємства «Домовик» станом на 28.12.2011 року виникла заборгованість перед Пенсійним фондом України зі сплати єдиного внеску в загальній сумі 7998 грн.28 коп..

Враховуючи наведене, просить стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не зявився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. На адресу суду не надходило повідомлення про причини неприбуття відповідача в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, заслухавши представника позивача, суд встановив.

Комунальне підприємство «Домовик» - є юридичною особою (ЄДРПОУ 32330340), зареєстроване рішенням Тельманівської районної державної адміністрації Донецької області від 03.10.2003 року за юридичною адресою: 87100, Донецька область, Тельманівський район, смт. Тельманове, в. Лісна, 2.

Станом на 28.12.2011 року за КП «Домовик» наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 7998, 28 грн., яка складається з:

- заборгованості по внескам в сумі 7094,01 грн.;

- фінансової санкції в сумі 737,06 грн.;

- пені в сумі 167,21 грн.

За даними картки особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи) та розрахунку суми заборгованості КП «Домовик» перед УПФУ Тельманівського району Донецької області за відповідачем рахується недоїмка зі сплати єдиного внеску у сумі 7094, 01 грн., у тому числі штрафні санкції в сумі 737,06 грн. та пені в сумі 167,21 грн.(а.с.4-22)

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, позивач у справі орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником страхових внесків.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Тобто, на відповідача у справі покладений обовязок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи на час розгляду справи за Комунальним підприємством «Домовик» рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 7998,28 грн.

Згідно ч. 11 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Згідно абз 1 ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Відповідно ч. 1 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Як встановлено в судовому засіданні, на виконання Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску управління м Пенсійного фонду України в Тельманівському районі прийнято:

·рішення № 316 від 04.10.2011 року, яким застосовано штраф у розмірі 300, 20 грн. та нараховано пеню в сумі 107,86 грн.;

·рішення № 331 від 05.10.2011 року, яким застосовано штраф у розмірі 180,92 грн. та нараховано пеню в сумі 23,78 грн.;

·рішення № 343 від 19.10.2011 року, яким застосовано штраф у розмірі 25,16 грн. та нараховано пеню в сумі 7,22 грн.;

·рішення № 370 від 01.11.2011 року, яким застосовано штраф у розмірі 8,78 грн. та нараховано пеню в сумі 0,35 грн.;

·рішення № 395 від 14.11.2011 року, яким застосовано штраф у розмірі 200,00 грн. та нараховано пеню в сумі 28,00 грн.

Зазначені рішення були направлені на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням 23.11.2011 року. Як вбачається з копії повідомлення про вручення поштового відправлення, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені отримані уповноваженою особою відповідача ОСОБА_1 30.11.2011 року.

Згідно абз. 2,3 ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.

Як встановлено судом, відповідач не скористався правом оскаржити відповідні рішення та суму боргу в повному обсязі не сплатив.

Згідно абз. 6 ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Оскільки у відповідача наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску, позивач у встановленому Законом порядку, обґрунтовано та в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення сум недоїмки, тому суд приходить висновку про задоволення позовної заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 121, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області до Комунального підприємства «Домовик» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені на загальну суму 7998,28 грн. - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Домовик» (ЄДРПОУ 32330340, юридична адреса: 87100, Донецька область, смт. Тельманове, вул. Лісна, 2) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тельманівському районі Донецької області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 7998 (сім тисяч девятсот девяносто вісім) грн. 28 коп.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 21 березня 2012 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений 26 березня 2012 року.

Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Грищенко Є.І.