Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 лютого 2012 р. № 2-а- 16933/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Горшкової О.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Елпо-сервіс»про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Елпо-сервіс», в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Елпо-сервіс»на користь Державної податкової інспекції податковий борг у розмірі 202,52 грн . В обґрунтування позовних вимог зазначає, що всупереч визначеним вимогам законодавства відповідач не сплатив в добровільному порядку суму податкового боргу у розмірі 202,52 грн.
Згідно зі ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
При цьому, суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ «Елпо-Сервіс»перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Дзержинському районі м. Харкова з 26.05.2005 року.
Матеріалами справи підтверджено, що на підставі акту перевірки № 13251/1503/33479881 від 17.12.2010 року, яким податковим органом встановлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу визначено грошове зобовязання за платежем комунальний податок у розмірі 1,57 грн., яке направлено на адресу боржника.
15.06.2011 року Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення № 0001541501, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання за платежем податок на прибуток у розмірі 7,74 грн., яке направлено на адресу боржника.
Відповідачем до податкового боргу було подано податковий розрахунок комунального податку № 175245 від 17.01.2011 року за базовий податковий період квітень 2010 року, в якому відповідачем нараховано податку за базовий (звітний) період у розмірі 10,20 грн.; податковий розрахунок комунального податку № 143303 від 04.11.2010 року за березень 2010 року, яв якому відповідачем нараховано податку за базовий (звітний) період у розмірі 10,20 грн.;податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 177138 від 07.11.2011 року, в якій відповідачем визначено податок на прибуток , нарахованого за результатами останнього календарного кварталу податкового періоду у розмірі 17,00 грн.; податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 136694 від 06.08.2011 року, в якій відповідачем визначено податок на прибуток , нарахованого за результатами останнього календарного кварталу податкового періоду у розмірі 98,00 грн.; податкову декларацію № 92102 від 27.04.2011 року, в якій відповідачем визначено податок на прибуток у розмірі 106,00 грн.
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування»втратили чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку, поряд з Податковим Кодексом України, слід застосовувати норми Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинними на момент виникнення даних правовідносин.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.
Відповідно до п.п. 5.1. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, сума податкового боргу є узгодженою.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
На підставі п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкові декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового Кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Перебіг визначених податковим законодаством строків виконання податкового обовязку у спірних правовідносинах скінчився.
Однак, доказів виконання податкового обовязку в повному обсязі щодо заявленої до стягнення суми заборгованості сторони до суду не подали.
В ході розгляду справи доказів відсутності обовязку платника податків у спірних правовідносинах здійснити платіж на користь Державного бюджету України внаслідок дефектів у формі, змісті правових підстав походження такого обовязку сторонами до суду не подано, а судом самостійно при виконанні вимог ст.11 КАС України в частині офіційного зясування всіх обставин по справі не виявлено.
Наявність спірної суми заборгованості підтверджується наявною в матеріалах справи роздруківкою облікової картки позивача, та складає 202,52 грн.
В силу приписів п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. При цьому, суд зважає, що за визначенням п.14.1.39 ст.14 Податкового кодексу України під грошовим зобов'язанням платника податків розуміється сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового Кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. та в силу приписів п. 59.1, 59.4 ст. 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У зв'язку з несплатою вищевказаної суми податкового зобов'язання у встановлені Законом строки Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова направила відповідачу першу податкову вимогу на суму 50,01 грн. від 21.08.2010 року № 1/1748, яка була направлена на адресу боржника, проте не вручена адресату, у звязку з чим податковим органом було складено акт № 1748 від 21.08.2010 року про неможливість вручення податкової вимоги.
21.09.2010 року податковим органом була сформована друга податкова вимога за № 2/1961 та направлена на адресу відповідача, проте не отримана останнім, про що складено відповідний акт № 1961 від 21.09.2010 року.
22.10.2010 року податковим органом було прийнято рішення № 748 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Виходячи з п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом становить 202,52 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач вимог суду не виконав, доказів оплати спірної суми заборгованості чи доказів відсутності обовязку оплачувати спірну суму заборгованості не надав, заявлених до нього адміністративних позовних вимог не спростував.
За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень,а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Елпо-Сервіс" про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Елпо-Сервіс" (61018, м. Харків, вул. Сумгаїтська, 18, кв. 6, код 33479881) на користь Державного бюджету податковий борг у сумі 202 (двісті дві) грн. 52 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Горшкова О.О.