Постанова № 22202561, 13.03.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2012
Номер справи
2а/0570/185/2012
Номер документу
22202561
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2012 р. справа № 2а/0570/185/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13-45

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Толстолуцької М.М.

при секретаріПеровій В.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:

Кредитної спілки «Схід» (м. Донецьк)

до

Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька (м. Донецьк)

про

визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р., -

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю

від відповідача: ОСОБА_2 за довіреністю, ОСОБА_3 за довіреністю

Кредитна спілка «Схід» звернулась до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав адміністративний позов, просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечували проти адміністративного позову, просили відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши доводи представника позивача та заперечення представників відповідача, суд -

ВСТАНОВИВ:

5 січня 2012 року Кредитна спілка «Схід» звернулась до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем було проведено документальну планову перевірку підприємства позивача з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, інших платежів за результатами якої складено акт №03-18/163 від 29.04.11р. Позивач зазначає, що розрахунок фінансових санкції застосованих до позивача спірним рішенням було здійснено за даними акту документальної перевірки, проте, на думку позивача, зазначений акт було складено відповідачем з порушенням норм процесуального права, невірним застосуванням норм матеріального права, на підставі фальсифікованих висновків.

Зокрема, позивач зазначає, що лише 4 травня 2011 року підприємству було передано для підписання два примірника зазначеного акту, один яких не було підписано уповноваженою особою відповідача.

Також позивач зазначає, що текст акту містить численні фактичні помилки, зокрема: на титульному листі невірно вказано реквізити постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов`язкового державне соціальне страхування; невірно вказані ІПН голови підприємства позивача та головного бухгалтера; невірно вказано посаду керівника підприємства позивача; невірно вказано реквізити протоколу засідання спостережної ради Кредитної спілки «Схід»; невірно визначено чисельність працівників спілки, які працюють за сумісництвом; невірно вказано реквізити Свідоцтва про державну реєстрацію Кредитної спілки «Схід». Разом з цим, позивач зазначає, що у тексті акту та у додатках до нього невірно визначено суми та дати сплати заробітної плати працівникам підприємства позивача та не враховано сплату позивачем авансових платежів. На підставі викладеного позивач просив визнати нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р.

Відповідач визнав численні помилки допущені при складанні акту перевірки, назвав їх технічними, і вказав на те, що фахівці, які складали акт були притягнені до дисциплінарної відповідальності.

При цьому, відповідач вказав, що технічні помилки допущені в акті перевірки не вплинули на висновки акту в цілому, тому позовні вимоги не визнав. Також, відповідно до заперечень на адміністративний позов зазначив, що суму несвоєчасно сплачених авансових платежів територіальним управлінням було визначено з урахування переплат по особовому рахунку підприємства позивача.

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що Кредитна спілка «Схід» зареєстрована Виконавчим комітетом Донецької міської ради за юридичною адресою: 83086, м. Донецьк, вул. Кобозєва, 3, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ідентифікаційний код 25607298, зареєстрована та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька, як платник страхових внесків.

В період з 18.04.11р. по 30.04.11р. представниками Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька було проведено планову перевірку Кредитної спілки «Схід» з питань дотримання вимог законодавства, щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, інших платежів з 01.03.09р. до 01.01.11р. та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 11.01.09р. до 01.01.11р. За результатами перевірки складено акт перевірки №03-18/163 від 29.04.11р.

Перевіркою правильності нарахування та сплати страхових внесків встановлено порушення ч.6 ст.21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відносно сплати страхових внесків у вигляді сум страхових внесків при виплаті заробітної плати через касу підприємства встановлено 6 випадків недоплати по авансовим платежам протягом 2009 року в сумі 2754,46 грн.

Рішенням від 18.07.11р. №1063/02-62/1-25607298 Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька на підставі п. 7 ч. 9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків було застосовано відносно позивача фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% сум несплачених або несвоєчасно сплачених авансових платежів в розмірі 1377,23 грн.

Вказане рішення було оскаржено позивачем в адміністративному порядку до Пенсійного фонду України. Рішенням Пенсійного фонду України від 18.11.11р. за вих.№26451/09-10 було залишено без змін рішення від 18.07.11р. №1063/02-62/1-25607298 Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька та скарга Кредитної спілки «Схід» без задоволення.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За Преамбулою Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Позивач зазначає, що текст акту перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. містить численні фактичні помилки, зокрема: на титульному листі невірно вказано реквізити постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов`язкового державне соціальне страхування; невірно вказані ІПН голови підприємства позивача та головного бухгалтера; невірно вказано посаду керівника підприємства позивача; невірно вказано реквізити протоколу засідання спостережної ради Кредитної спілки «Схід»; невірно визначено чисельність працівників спілки, які працюють за сумісництвом; невірно вказано реквізити Свідоцтва про державну реєстрацію Кредитної спілки «Схід».

Судом встановлено, що у вступній часині акту перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. вказано відповідальними за фінансово-господарську діяльність суб`єкта господарювання «директор ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_4) з 21.08.09р. (згідно протоколу №1 від 21.08.09р.) до дня підписання акту», при цьому згідно з протоколом №06-09 засідання Спостережної ради кредитної спілки «Схід» від 21.08.09р. ОСОБА_1 призначено на посаду голови правління КС «Схід». Також, у вказаному акті зазначено ІПН ОСОБА_1 НОМЕР_4 та головного бухгалтера ОСОБА_5 НОМЕР_1. Проте, відповідно до довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_1, останньому присвоєно ІПН НОМЕР_2 та згідно з карткою фізичної особи платника податків ОСОБА_5 одержала ідентифікаційний номер НОМЕР_3.

Крім того, в акті зазначено, що КС «Схід» зареєстровано 03.07.98р. Виконавчим комітетом Донецької міської ради, Свідоцтво про державну реєстрацію від 03.07.98р. №1266105 0001 009414. При цьому, судом встановлено, що номер Свідоцтва про державну реєстрацію КС «Схід» зазначений в акті перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. відповідає номеру запису про зміну свідоцтва, тоді як Свідоцтво про державну реєстрацію КС «Схід» має серію АОО та №309088.

Також, у вступній частині акту перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. зазначено, що станом на 01.03.09р. загальна чисельність працівників становить 9 осіб, у т.ч. за сумісництвом 0 осіб та станом на 01.01.11р. загальна чисельність працівників становить 6 осіб, у т.ч. за сумісництвом 0 осіб. Разом з цим, позивачем надано суду наказ №28-08 від 11.04.08р. про призначення ОСОБА_6 на посаду начальника кредитного відділу за сумісництвом з 12.04.08р.

Проте, суд не приймає зазначені твердження позивача, оскільки наявність технічних помилок в акті перевірки не може вважатись підставою для скасування рішення від 18.07.11р. №1063/02-62/1-25607298. Разом з цим, суд зазначає, що позовні вимоги підлягаюь задоволенню з наступних підстав.

Страхувальниками згідно з ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством Відповідно до ч.1 ст. 15 вказаного Закону вони є платниками страхових внесків до солідарної системи.

Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, відповідач у справі орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників страхових внесків.

Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлений обовязок страхувальників сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід). У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Днем сплати страхових внесків відповідно до ч. 9 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» вважається у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/або Накопичувального фонду.

Відповідно до п. 1.6 розділу ІІ акту перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. встановлено порушення ч.6, ч. 12 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», а саме встановлено:

ь21.04.09р. виплачена заробітна плата через касу за квітень 2009 року у розмірі 2542,70 грн., необхідно перерахувати авансові внесків у сумі 844,18 грн., авансові платежі не сплачено, на базовому рахунку підприємства на дату, що передує виплаті заробітної плати переплата складає 343,83 грн., сума несплачених авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 500,35 грн.

ь21.07.09р. виплачена заробітна плата через касу за липень 2009 року в розмірі 4163,41 грн., необхідно перерахувати авансові внески у сумі 1382,25 грн., авансові платежі не сплачено, на особовому рахунку підприємства на дату, що передує виплаті заробітної плати переплата складає 1167,01 грн., сума не сплачених авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 215,24 грн.;

ь21.09.09р. виплачена заробітна плата через касу за вересень 2009 року у розмірі 2295,60 грн., необхідно перерахувати авансові внески у сумі 762,14 грн., авансові внески не сплачено, на особовому рахунку підприємства на дату, що переду виплаті заробітної плати переплата складає 238,23 грн., сума сплачених авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 523,91 грн.;

ь20.10.09р. виплачена заробітна плата через касу за жовтень 2009 року у розмірі 3068,51 грн., необхідно перерахувати авансові внески у сумі 1018,75 грн., авансові внески не сплачено, на особовому рахунку підприємства на дату, що передує виплаті заробітної плата переплата складає 551,61 грн., сума не сплачених авансових платежів у виглядяч сум страхових сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 467,14 грн.;

ь20.11.09р. виплачена заробітна плата через касу за листопад 2009 року у розмірі 2295,60 грн., необхідно перерахувати авансові внески у сумі 762,14 грн., авансові платежі не сплачено, на особовому рахунку підприємства на дату, що передує виплаті заробітної плати переплата складає 238,23 грн., сума не сплачених авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 523,91 грн.;

ь21.12.09р. виплачена заробітна плата через касу за грудень 2009 року у розмірі 2295,60 грн., необхідно перерахувати авансові внески у сумі 762,14 грн., авансові внески не сплачено, на особовому рахунку підприємства на дату, що передує виплаті заробітної плати переплата складає 238,23 грн., сума не сплачених авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати складає 523,91 грн.

Проте, суд зазначає, що відповідно до додатку №2, 3, 4, 6 до акту перевірки №03-18/163 від 29.04.11р. «Загальний оподатковуваний дохід, на який нараховуються внески Кредитна спілка «Схід», код за ЄДРПОУ 25607298» відповідно до сум, з яких утримуються страхові внески в розмірі 2%, 3,6%, 32%, 36,8% за період з березня 2008 року по грудень 2009 року відхилення за даними розрахунку та за даними перевірки дорівнює 0,00.

Згідно з розрахунком сплати страхових внесків по Кредитній спілці «Схід», позивачем виплачено заробітну плату 21.04.09р. в розмірі 2542, 70 грн., внесків до сплати 844,18 грн., переплата складає 343,83 грн.; 21.07.09р. виплачено заробітну плату в розмірі 4163,41 грн., внесків до сплати 215,24 грн., переплата складає 1167,01 грн.; 21.09.09р. виплачено заробітну плату в розмірі 2295,60 грн., внесків до сплати 762,14 грн., переплата в розмірі 238,23 грн., 20.10.09р. виплачено заробітну плату в розмірі 3068,51 грн., внесків до сплати 467,74 грн., переплата 551,61 грн., 20.11.09р. виплачено заробітну плату в розмірі 2295,60 грн., внесків до сплати 523,91 грн., переплата 238,23 грн.; 21.12.09р. виплачено заробітну плату 2295,60 грн., внесків до сплати 523,91 грн., переплата 238,23 грн.

Згідно з ч. 13 ст. 106 Закону №1058 про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частиною дев'ятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Такий порядок встановлений пунктом 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 р. N 21-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663) (надалі Інструкція 21-1).

Згідно положень п. 9.3.7. за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів. Розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється за даними акта документальної перевірки.

У судовому засіданні представники відповідача пояснили, що на дату виникнення зобов`язання позивача перед бюджетом Пенсійного фонду ним не було перераховано до авансові платежі, проте органом пенсійного фонду було зараховано авансові внески з суми коштів, яка обліковувалась за позивачем як переплата. Відповідач зазначив, що у зв`язку з тим, що авансові внески не були зараховані позивачем до 20 числа календарного місяця, а списані територіальним управлінням пенсійного фонду за рахунок переплата до позивача й було застосовано фінансові санкції та нарахована пеня.

Позивачем на підтвердження своєчасності сплати авансових платежів надані копії платіжних доручень та банківських виписок, зокрема відповідно до платіжного доручення №230 від 17.04.09р., позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу з/пл. за квітень 2009р.» в розмірі 1029,20 грн., платіжним дорученням №383 від 20.07.09р., позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу до з/пл. за липень 2009р.» в розмірі 929,60 грн., платіжним дорученням №483 від 18.09.09р. позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу з/пл. за вересень 2009р.» в розмірі 929,60 грн., платіжним дорученням №522 від 19.10.09р. позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу з/пл. за жовтень 2009р.» в розмірі 664,00 грн., платіжним дорученням №579 від 19.11.09р. позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу з/пл. за листопад 2009р.» в розмірі 929,60 грн., платіжним дорученням №631 від 19.12.09р. позивачем було сплачено до бюджету Пенсійного фонду із зазначенням призначення платежу «внесок в ПФ з авансу з/пл. за грудень 2009р.» в розмірі 929,60 грн.

Отже, доказами відсутності порушень з боку позивача норм законодавства, зазначених у спірному рішенні на підставі яких суд може встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги позивача у відповідності ст.69 КАС України, є вищевказані документи.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується, та не заперечується сторонами, що фактично авансові внески були зараховані безпосередньо органом пенсійного фонду за рахунок переплати, яка обліковувалась за позивачем. Тобто, фактично авансові внески на час прийняття спірного рішення сплачені у повному обсязі, та заборгованість позивача перед бюджетом пенсійного фонду відсутня.

Разом з цим, суд зазначає, що зі спірне рішення прийнято 10.10.2011 року на підставі пункту 4 частини 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Дана норма права Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», яка регламентує відповідальність страхувальника втратила чинність згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з 1 січня 2011 року, тобто, не діяла на дату прийняття спірного рішення.

Таким чином, враховуючи приписи статті 8 Конституції України де визначено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Згідно з п.п. 1,2 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.11 КАС України, суд при вирішені справи здійснює на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведені перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Пунктом 4 ст.70 КАС України встановлено, що обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Пунктом 1 ст.79 КАС України встановлено, що, письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що висновки відповідача, щодо недоплати позивачем авансових платежів протягом 2009 року не узгоджуються з наявними документами, а тому позовні вимоги Кредитної спілки «Схід» до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р., є обґрунтованими та такими що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ухвалення судового рішення на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Держаного бюджету України (або відповідно місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. 2, ст. 11-14, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94 ст. 122 - 154, ст. 160 - 163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Кредитної спілки «Схід» до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька №1063/02-62/1-25607298 від 18.07.2011р. задовольнити.

Визнати нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька від 18.07.2011р. №1063/02-62/1-25607298 про застосування фінансових санкції за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків в розмірі 1377,23 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Кредитної спілки «Схід» (ід.код 25607298) судові витрати з судового збору у розмірі 28,23 грн.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 13 березня 2012 року.

Повний текст постанови складений 19 березня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Толстолуцька М.М.