Постанова № 22132877, 15.03.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2012
Номер справи
0870/710/12
Номер документу
22132877
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2012 року о/об 17 год. 14 хв. Справа № 0870/710/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу

за заявою Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя

до Приватного підприємства «Ростаплюс»

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя (надалі позивач або ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя) звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Ростаплюс» (надалі відповідач або ПП «Ростаплюс») про стягнення 1917 грн. 17 коп. заборгованості з податку на додану вартість.

Позивач у адміністративному позові зазначив, що податковий борг відповідача виник внаслідок несплати податкових зобовязань, визначених податковим органом податковими повідомленнями-рішеннями впродовж 2010-2011 років, а також самостійно визначеного у податковій декларації за 2 місяць 2011 року.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження. Позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув. Про день, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Причини неприбуття до суду не повідомив. Заяв, клопотань до суду від відповідача не надходило.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №022314 відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69076, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, буд.27, кв.237. ПП «Ростаплюс» має ідентифікаційний код 34718818.

1.Згідно акту №358/16/34718818 від 06.10.2010, складеного співробітниками ДПІ в Хортицькому районі м.Запоріжжя, за результатами перевірки встановлено порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення податкових правовідносин) своєчасно не сплачено податок на додану вартість у сумі 27 грн. 00 коп.

За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя 08.10.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002381520/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 08 грн. 50 коп. та податкове повідомлення-рішення №0002391520/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 02 грн. 00 коп.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень, тому, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача є узгодженим і підлягає сплаті.

2.Згідно акту №359/16/34718818 від 06.10.2010, складеного співробітниками ДПІ в Хортицькому районі м.Запоріжжя, за результатами перевірки встановлено порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» своєчасно не подано податкову звітність з податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2010 року.

За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя 12.10.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002401520/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 510 грн. 00 коп.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів оскарження вищевказаного податкового повідомлення-рішення, тому, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача є узгодженим і підлягає сплаті.

3.Згідно акту №76/16/34718818 від 12.05.2011, складеного співробітниками ДПІ в Хортицькому районі м.Запоріжжя, за результатами перевірки встановлено порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» своєчасно не подано податкову звітність з податку на додану вартість за вересень-листопад 2010 року.

За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя 12.05.2011 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000761520, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 510 грн. 00 коп.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів оскарження вищевказаного податкового повідомлення-рішення, тому, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача є узгодженим і підлягає сплаті.

4.Згідно акту №77/16/34718818 від 13.05.2011, складеного співробітниками ДПІ в Хортицькому районі м.Запоріжжя, за результатами перевірки встановлено порушення пп.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України своєчасно не подано податкову звітність з податку на додану вартість за грудень 2010 року, січень-березень 2011 року.

За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя 13.05.2011 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000751520, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 03 грн. 00 коп.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів оскарження вищевказаного податкового повідомлення-рішення, тому, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача є узгодженим і підлягає сплаті.

5.Згідно акту №93/16/34718818 від 08.07.2011, складеного співробітниками ДПІ в Хортицькому районі м.Запоріжжя, за результатами перевірки встановлено порушення пп.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України своєчасно не подано податкову звітність з податку на додану вартість за квітень-травень 2011 року.

За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя 08.07.2011 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000891520, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 02 грн. 00 коп.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів оскарження вищевказаного податкового повідомлення-рішення, тому, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання відповідача є узгодженим і підлягає сплаті.

6.Як зясовано судом, ПП «Ростаплюс» подано до ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя Податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 року (реєстраційний №13200), якою підприємством самостійно визначено податкові зобовязання у сумі 1082 грн. 00 коп.

Вказана декларація визнана позивачем податковою звітністю, а внесені до неї ПП «Ростаплюс» відомості взято на облік зобовязань.

На суми грошових зобовязань, не сплачених відповідачем у встановлені законодавством строки, нарахована пеня у сумі 06 грн. 67 коп.

Відповідно приписів п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податковий контроль це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи «…» (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Як зазначено у пп.4.2.1 п.4.2 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державної податкової адміністрації України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123 (далі за текстом «Інструкція про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України»), податкові зобовязання, штрафні санкції, пеня, самостійно визначені платником у податковій звітності, уносяться до електронної бази даних підрозділами обробки та ведення податкових документів і формуються в електронні та паперові реєстри.

З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками (п.3.1 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України»).

У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України» зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).

Позивачем в обґрунтування викладеного в адміністративному позові надано до суду зворотній бік облікової картки ПП «Ростаплюс» по податку на додану вартість, згідно якої за відповідачем, з урахуванням часткового погашення, обліковується борг у сумі 1917 грн. 17 коп. (1910 грн. 50 коп. недоїмка, 06 грн. 67 коп. пеня). Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобовязання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ не містить.

Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010, № 2857-VI установлено, що податки і збори (обов'язкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обов'язковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України, та зараховуються до: загального фонду державного бюджету - в частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися до державного бюджету; загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів - у частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів.

Відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час винесення податкових повідомлень-рішень) податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Аналогічні норми містить і пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, згідно якого податкова вимога це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до приписів п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Позивачем надано до суду першу податкову вимогу №1/212 від 25.10.2010, якою податковим органом запропоновано відповідачу погасити податкову заборгованість.

Враховуючи вище викладене, судом зясовано, що ПП «Ростаплюс» на час судового засідання має заборгованість у сумі 1917 грн. 17 коп., яка у добровільному порядку не сплачена. У звязку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,17, 71, 94,158-163КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Ростаплюс» (69076, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, буд.27, кв.237, ідентифікаційний код 34718818) на користь Державного бюджету Хортицького району м.Запоріжжя (р/р 31117029700008, код платежу 14010100, код ЄДРПОУ 38025414, банк одержувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015) 1917 (одна тисяча девятсот сімнадцять) грн. 17 коп. заборгованості з податку на додану вартість.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 15.03.2012.

Суддя (підпис) О.О. Прасов