ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
22 лютого 2012 року № 2а-2297/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва –Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства «Трест «Київміськбуд-2» до Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва про визнання протиправними дії та скасування наказу,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось публічне акціонерне товариство «Трест «Київміськбуд-2» до Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва про визнання протиправними дій щодо призначення документальної виїзної позапланової перевірки та скасування наказу №720 від 13.02.2012р. про призначення документальної виїзної позапланової перевірки.
Разом із позовною заявою позивач подав клопотання про забезпечення позову шляхом заборони ДПІ у Солом'янському районі м. Києва вчиняти певні дії, а саме: заборонити до вирішення спору по суті проведення документальної виїзної позапланової перевірки. Клопотання обґрунтоване тим, що дії відповідача мають очевидний протиправний характер, оскільки вказаний наказ прийнятий з порушенням норм чинного законодавства, в разі проведення ДПІ у Солом'янському районі м. Києва перевірки, оформлення її результатів та прийняття відповідних рішень до вирішення даного спору по суті, належний захист прав, свобод та інтересів ПАТ «Трест «Київміськбуд-2»буде неможливий (суттєво ускладнений).
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлене клопотання, просив суд вжити заходів щодо забезпечення позову.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, 14.02.2012р. заступнику головного бухгалтера ПАТ «Трест «Київміськбуд-2» було вручено Наказ ДПІ у Солом'янському районі м. Києва про проведення документальної позапланової виїзної перевірки №720 від 13.02.2012р. (надалі –Наказ про проведення перевірки) та направлення на перевірку № 219/23-11 від 14.02.2012р., згідно якого з 14.02.2012 року на ПАТ «Трест «Київміськбуд-2» розпочата документальна виїзна позапланова перевірка з питань правильності нарахування та повноти сплати до державного бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість по взаємовідносинах з рядом підприємств зазначених в даному Наказі за період 2009-2011 роки.
Особливості проведення документальної виїзної позапланової перевірки передбачені статтею 78 Податкового кодексу України.
Перелік обставин, необхідних для проведення даного виду перевірки, передбачений п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України. Даний перелік обставин є вичерпний та підлягає розширеному тлумаченню.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, відповідно до Наказу про проведення перевірки, обставиною для проведення перевірки зазначено п.п.78.1.11 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
Згідно п.п.78.1.11 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка може бути проведена якщо отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.
Однак, Наказ про проведення перевірки не містить в собі посилання на номер кримінальної справи, в межах якої було винесено постанову щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Трест «Київміськбуд-2»та не містить відомості про рішення суду, на підставі якого винесений Наказ про проведення перевірки.
Згідно Наказу про проведення перевірки період, що перевіряється становить проміжок часу з 2009 року по 2011рік.
Питання правильності нарахування та повноти сплати до державного бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість ПАТ «Трест «Київміськбуд-2»по взаємовідносинам з його контрагентами за період з 01.01.2007р. по 31.03.2011р. вже неодноразово був перевірений працівниками ДПІ у Солом'янському районі м. Києва, про що складені Акти перевірок: Акт перевірки № 2326/23-07/04012661 від 23.02.2010р. про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007р. по 30.09.2009р.; Акт перевірки №7600/23-08/04012661 від 30.06.2011р. про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009р. по 31.03.2011р.
Таким чином, період з 01.01.2007р. по 31.03.2011р. не може бути перевірений шляхом проведення позапланової документальної виїзної перевірки згідно п.п. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України, оскільки даний період був предметом податкової перевірки згідно ст. 77 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 78.1.12 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається органом державної податкової служби вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.
Аналіз викладених законодавчих норм та обставин справи свідчить, що у випадку проведення на підприємстві податковим органом планових перевірок, щодо правильності нарахування та повноти сплати до державного бюджету податків та зборів за певний період часу, повторна перевірка за перевірений період можлива лише за обставин передбачених в даному пункті статті 78 Кодексу, а саме наявність рішення органу державної податкової служби вищого рівня.
Наказ про проведення перевірки №720 від 13.02.2012р. не містить в собі визначених Податковим кодексом України підстав для проведення переперевірки передбачених підпунктом 78.1.12 статі 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст. 117 КАС України, суд, за клопотанням позивача, може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дій відповідача.
Згідно ч.1 ст.118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши подані позивачем докази, суд прийшов до висновку, що пряма заборона ДПІ у Солом'янському районі м. Києва вчиняти дій щодо проведення документальної виїзної позапланової перевірки ПАТ «Трест «Київміськбуд-2»буде фактичним вирішенням адміністративного позову по суті.
В даному випадку суд вважає, що наявні підстави для задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову частково, шляхом зупинення дії наказу ДПІ у Солом'янському районі м. Києва про проведення документальної позапланової виїзної перевірки №720 від 13.02.2012р. до вирішення спору по суті, оскільки це може порушувати права та охоронювані Законом інтереси позивача.
Керуючись положеннями ст. ст. 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
У Х В А Л И В:
1. Клопотання публічного акціонерного товариства «Трест «Київміськбуд-2» про забезпечення позову задовольнити частково.
2. Зупинити дію наказу ДПІ у Солом'янському районі м. Києва про проведення документальної позапланової виїзної перевірки №720 від 13.02.2012р. до вирішення спору по суті.
Ухвала діє до закінчення розгляду справи по суті та набрання рішенням по справі законної сили.
Ухвала підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає розгляду справи.
Ухвалу направити для виконання сторонам у справі.
Ухвала може бути пред’явлена до виконання в порядку Закону України «Про виконавче провадження».
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Аблов Є.В.