ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 лютого 2012 року 09:25 № 2а-639/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКиївський міський центр зайнятості
до ОСОБА_3
простягнення коштів в сумі 87,09 грн.
за участю представників сторін:
від позивача ОСОБА_2;
від відповідача не прибув.
встановив:
Позивач, Київський міський центр зайнятості, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, ОСОБА_3 про стягнення незаконно отриманих коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_3 в сумі 87,09 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується заборгованість перед Київським міським центром зайнятості у розмірі 87,09 грн., яку відповідач в добровільному порядку не погоджується сплачувати.
Позивач в судовому засіданні виклав зміст позовних та спросив суд стягнути заборгованість з ОСОБА_3.
Відповідач у судове засідання не зявився, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена особисто Відповідачем в Персональній картці № НОМЕР_2. Повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за закінченням терміну зберігання».
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про зайнятість населення»визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.
Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених на ці цілі.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»- функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на міські, районні центри зайнятості, в обовязки яких входить контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати нарахування та витрат за страхуванням на випадок безробіття.
В судовому засіданні судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєструвався 04.08.2010 року в Соломянському районному центрі зайнятості Київського міського центру зайнятості як такий, що шукає роботу.
Наказом Соломянського районного центру зайнятості № 6556/1978 від 11.08.2010 року Відповідачу був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
На підставі спільного наказу Міністерства праці і соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України № 259/407 від 12.07.2006 року служба зайнятості здійснює перевірку достовірності даних, які є підставою для надавання матеріальної допомоги по безробіттю, шляхом звірки інформації з органами Державної податкової адміністрації і Пенсійного фонду України.
В процесі звірки отриманих даних з електронного файлу Державної податкової інспекції за ІІІ квартал 2010 року виявлено, що під час перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю в Соломянському районному центрі зайнятості, ОСОБА_3 отримував дохід в ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ».
З метою підтвердження інформації Державної податкової інспекції, Шевченківським районним центром зайнятості Київського міського центру зайнятості проведено перевірку в ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ», в ході якої встановлено, що ОСОБА_3 заключив з вищевказаним підприємством договір про участь у створені телевізійної програми та відчуження прав виконавця № 663/3в СС/2010 від 02.09.2010 року, даний факт підтверджується Актом прийому передачі виконаних робіт по даному договору від 02.09.2010 року.
За результатами даної перевірки складено Акт № 648 від 12.10.2011 року.
Таким чином, ОСОБА_3 під час отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю надавав платні послуги і отримував, відповідно, дохід.
Законом України «Про зайнятість населення»зазначено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах і які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю.
Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.
Положеннями Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що лише незайняті громадяни мають право на виплату у встановленому порядку допомоги по безробіттю.
Згідно ч. 2-3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, всупереч чинному законодавству та з порушенням вищезазначених вимог ОСОБА_3 під час перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю, уклав цивільно-правовий договір № 663/3в-СС/2010 від 02.09.2010 року з ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ», тобто - самостійно забезпечував себе роботою, за що отримував грошові кошти.
Згідно Наказу Соломянського районного центру зайнятості м. Києва було прийняте рішення про повернення ОСОБА_3 до Київського міського центру зайнятості незаконно отриманих коштів, як допомоги по безробіттю у розмірі 87,09 грн.
На підставі вищезазначеного Наказу Позивачем направлено Відповідачу повідомлення вих. № 6180 від 07.11.2011 року про необхідність повернення незаконно отриманих коштів у розмірі 87,09 грн.
Рішення про повернення не законно отриманих коштів Відповідач не оскаржував, а сума яка підлягає поверненню Відповідачем несплачена і на момент розгляду даної справи становить 87,09грн.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Київського міського центру зайнятості задоволити.
Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний № НОМЕР_1, адреса:03035, АДРЕСА_1.) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, код 03491091) кошти у розмірі 87,09 (вісімдесят сім грн.) 09 коп.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко