Постанова № 22116393, 13.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.02.2012
Номер справи
2а-18882/11/2670
Номер документу
22116393
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 лютого 2012 року № 2а-18882/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шарпакова В.В розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресторан "Каретний"

простягнення суми фінасових санкцій у розмірі 11 060,00грн. На підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом розглянуто справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ресторан “Каретний” (далі по тексту - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 11060,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі, запропоновано відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача. Письмові заперечення та необхідні документи повинні бути подані до суду через канцелярію суду у десятиденний строк з дня одержання ухвали.

Станом на 19 січня 2012 року заперечень проти позову або заяви про визнання позовних вимог до суду не надходило, хоча ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2011 року була отримана відповідачем у відповідності до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні відомості про набрання законної сили постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2011 року у справі № 2а-15973/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Ресторан “Каретний” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві про скасування рішення, на підставі якого заявлено вимогу про стягнення в цьому провадженні.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2012 року призначено адміністративну справу до розгляду у судовому засіданні на 07 лютого 2012 року.

У судовому засіданні 07 лютого 2012 року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити їх, мотивуючи тим, що рішення про застосування фінансових санкцій є правомірними.

06 лютого 2012 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) надійшли пояснення відповідача, відповідно до яких відповідач просить відкласти розгляд справи оскільки подано апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2011 року у справі № 2а-15973/11/2670.

Враховуючи неявку відповідача та відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, суд вирішив розглянути адміністративну справу № 2а-18882/11/2670 в порядку письмового провадження, оскільки частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресторан Каретний» (код ЄДРПОУ 34354211) є юридичною особою, зареєстрований за адресою: 01034, місто Київ, вул. Прорізна, 15-а.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві на підставі наказу від 09 червня 2011 року № 338 про проведення фактичної перевірки та направлення № 32-01/0436 від 09 червня 2011 року на проведення фактичної перевірки, проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Каретний» з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Перевіркою встановлено факт зберігання алкогольних напоїв описаних у додатку № 1 до акту перевірки маркованих марками акцизного податку з порушенням пункту 2 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251, а саме: марки не наклеєні на пляшку П- чи Г подібним способом через горловину, що дає можливість відкупорювання (розкривання) товару без пошкодження марки акцизного податку на загальну суму 9360,00 грн.

В результаті проведеної перевірки та виявлених порушень, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві складено акт про результати фактичної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 14 червня 2011 року № 0387/01/34354211.

При цьому, з матеріалів справи вбачається, що перевірка проводилась у присутності директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Каретний» Коваленко Т.В., від підпису акту перевірки який відмовився, про що складено акт відмови від підписання акта перевірки від 14 червня 2011 року № 29, копія якого міститься в матеріалах справи.

На підставі вищезазначеного, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 30 червня 2011 року № 262721/32-128/0382 на суму 9360,00 грн. та № 262722/32-1281-0383 на суму 1700,00 грн., копії яких містяться матеріалах справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі по тексту Закон № 481/95-ВР) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Відповідно до підпункту 2 частини 4 статті 11 Закону № 481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (підпункту 3 частини 4 статті 11 Закону № 481/95-ВР).

Відповідно до пункту 1 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 (далі по тексту Правила № 854) основні вимоги до роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним та плодово-ягідним, коньяком, шампанським, вином ігристим (далі - алкогольні напої) і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торгівельного обслуговування визначаються цими Правилами.

Пунктом 12 Правил № 854 встановлено, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до пункту 5 Положення № 1251марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.

Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв становить 0,103 гривні, для тютюнових виробів - 0,055 гривні.

Марки для алкогольних напоїв та тютюнових виробів імпортного виробництва мають фіолетовий колір, вітчизняного - зелений.

Наскрізна нумерація на марках складається з двох цифр індексу регіону України за місцезнаходженням виробника продукції (для маркування вітчизняної продукції), серії та окремого для кожної марки номера. Така нумерація наноситься паралельно довшій стороні марки. Індекси регіонів наведено у додатку.

Крім того, на кожну марку наносяться такі реквізити: для тютюнових виробів - напис, що складається з початкових літер слів "тютюн імпортний" ("тютюн вітчизняний") - "ТІ" ("ТВ"), двозначного та однозначного числа (рік і квартал, у якому вироблено марки), розділених скісними лініями; для алкогольних напоїв - напис, що складається з початкових літер слів "алкоголь імпортний" ("алкоголь вітчизняний") - "АІ" ("АВ"), двох двозначних чисел (місяць і рік, у якому вироблено марки), розділених скісними лініями, та зазначення суми акцизного податку, сплаченої за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака.

Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць.

Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв з вмістом спирту від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць не здійснюється.

З акту про результати фактичної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 14 червня 2011 року № 0387/01/34354211 вбачається, що марки не наклеєні на пляшку П- чи Г- подібним способом через горловину, що дає можливість відкупорювання (розкривання) товару без пошкодження марки акцизного податку на загальну суму 9360,00 грн.

Відповідно до пунктів 19, 20 Положення № 1251 наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

У разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

У разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - митні органи. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.

Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Пунктом 22 цього ж Положення встановлено, що марки наклеюються на пляшку П- чи Г-подібним способом через горловину.

У разі реалізації напоїв в упаковках (типу "Tetra Pak") марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.

Таким чином, перевіркою встановлено факт зберігання алкогольних напоїв описаних у додатку № 1 до акту перевірки маркованих марками акцизного податку з порушенням пункту 2 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251.

Абзацом 15 статті 17 Закону № 481/95-ВР встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Зокрема, за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Таким чином, позивачем в результаті встановлених порушень чинного законодавства під час проведеної перевірки, винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 30 червня 2011 року № 262721/32-128/0382 на суму 9360,00 грн. та № 262722/32-1281-0383 на суму 1700,00 грн., які на думку суду є правомірними, а фінансові санкції підлягають стягненню.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2011 року по справі № 2а-15973/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Ресторан “Каретний” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві було відмовлено у скасуванні рішення про застосування фінансових санкцій від 30 червня 2011 року № 262721/32-128/0382 на суму 9360,00 грн. та № 262722/32-1281-0383 на суму 1700,00 грн.

При цьому, слід зазначити, що твердження відповідача про подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2011 року у справі № 2а-15973/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Ресторан “Каретний” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві про скасування рішення є необгрунтованим та безпідставним з огляду на наступне.

В матеріалах справи міститься лист Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2012 року № 2а-15973/11/2670, відповідно до якого постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2011 року у справі № 2а-15973/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Ресторан “Каретний” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві про скасування рішення до суду апеляційної інстанції оскаржена не була, а тому набрала законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 цієї ж встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та обєктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позивачем доведено правомірність застосування фінансових санкцій до відповідача, чим підтверджено позовні вимоги, а тому, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з аналізу положень чинного законодавства та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Каретний» (код ЄДРПОУ 34354211, місцезнаходження юридичної особи: 01034, місто Київ, вул. Прорізна, 15-а) до державного бюджету (код платежу 21081100 Шевченківський район УДК у місті Києві, розрахунковий рахунок 3111710670011, МФО 820019, отримувач: РВДК у Шевченківському районі, код 26077968) фінансові санкції у розмірі 11060,00 грн. (одинадцять тисяч шістдесят гривень).

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шарпакова В.В.