Постанова № 22115389, 20.03.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
651/12/2170
Номер документу
22115389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2012 р. Справа № 2-а-651/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор м. Нова Каховка Херсонської області звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі по тексту - позивач або Головавтоінспекція) з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач або ФОП ОСОБА_1) суми фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.

Заперечень від відповідача не надходило. Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 24.02.2012 направлена відповідачеві рекомендованим листом з повідомленням 28.02.2012. Згідно відмітки про вручення у поштовому повідомленні, що повернулось, відповідач отримав зазначену ухвалу 29.02.2012. Виходячи з цього, відповідач повідомлений про відкриття скороченого провадження у даній справі належним чином.

Отже, строки для надання заперечень відповідачем, передбачені ч. 3, ст. 183-2 КАС України, закінчились. Оскільки заперечень з боку відповідача не надходило, суд, згідно п. 3, ч. 5, ст. 183-2 КАС України, розглядає справу у порядку скороченого провадження.

Відповідно до змісту позовної заяви та доданих до неї документів, суть спору полягає у наступному.

Так, Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі по тексту - Закон № 2344-ІІІ) встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників під час здійснення господарської діяльності щодо надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. 09.08.2011 посадовими особами Головавтоінспекції здійснено перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт № 218779 (далі по тексту - акт або акт перевірки). Згідно акту виявлено наступні порушення: не оформлена ліцензійна картка, дорожній лист, договір з замовником перевезень, документ про сплату транспортних засобів. На підставі акту начальником Головавтоінспекції 04.10.2011 винесено постанову № 137601 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. Строк оскарження вказаної постанови сплив, строк сплати фінансових санкцій настав, на момент подачі позову вони відповідачем не сплачені, у зв'язку із чим позивач просить їх стягнути.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд встановив наступні обставини.

До спірних правовідносин слід застосовувати норми Закону № 2344-ІІІ, а також Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567(далі по тексту - Порядок).

ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, що здійснює господарську діяльність у сфері нерегулярних перевезень пасажирів на автомобільному транспорті, про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Статтею 60 Закону № 2344-ІІІ встановлено відповідальність за порушення вимог до надання послуг на автомобільному транспорті. Крім того, визначено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Відповідно до п. 3 Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. З вищевикладеного слідує, що органи Головавтоінспекції мають право здійснювати перевірки щодо дотримання суб'єктами господарської діяльності, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним транспортом, встановлених законом вимог щодо надання таких послуг, застосовувати фінансові санкції за виявлені порушення, а також звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення суми фінансових санкцій у разі їх несплати боржником. Виходячи із змісту ст. 60 КАС України, органи прокуратури мають право звертатись до суду з позовом в інтересах держави в особі суб'єктів владних повноважень, у тому числі і органів Головавтоінспекції. Таким чином, право прокуратури звертатись до суду із позовом є похідним від такого права суб'єкта владних повноважень, в інтересах якого звертається прокурор.

Законом № 2344-ІІІ встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників у зв'язку із здійсненням ними підприємницької діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Зокрема, ст.34 вказаного Закону встановлено, що автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів. Документами, оформлення яких та забезпечення водіїв якими є обов'язковим для автомобільного перевізника фізичної особи-підприємця, що здійснює нерегулярні перевезення пасажирів, відповідно до ст.39 Закону № 2344-ІІІ, є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України. Крім того, відповідно до п. 2.5 спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства транспорту та зв'язку України "Про Основні вимоги щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень" від 25.05.2007 № 450/167 водії, які допускаються до здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, зобов'язані мати дорожній лист з проставленими відмітками про проходження передрейсового медичного огляду водія(їв), передрейсової перевірки технічного стану автобуса та інструктажу з безпеки дорожнього руху, а також відміткою Державтоінспекції МВС.

09.08.2011 посадові особи Головавтоінспекції здійснили перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет дотримання ним вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої оформлений акт перевірки № 218779. Згідно із актом виявлено наступні порушення вимог до здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів автомобільним транспортом: надання послуг з перевезення пасажирів на транспортному засобі VOLKSWAGEN LT35 з номерним знаком НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1, без наявності ліцензійної картки, дорожнього листа, договору з замовником перевезень, документ про сплату транспортних послуг. У графі "Пояснення водія про причини порушень" за підписом інспекторів Головавтоінспекції здійснено відмітку про відмову водія від підпису акту.

04.10.2011 начальником Головавтоінспекції винесено постанову № 137601, відповідно до якої до відповідача застосовано фінансові санкції у розмір 1700,00 грн. на підставі абз. 3, ч. 1, ст. 60 Закону № 2344-ІІІ. Даною нормою передбачено фінансові санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи, що виявлене порушення полягає у відсутності у водія автомобіля, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, документів, передбачених ст. 39 Закону № 2344, а також те, що відповідно до п. 5, Підрозділу 1, Розділу ХХ Податкового кодексу України розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян становить 17 гривень, то сума фінансових санкцій, застосованих позивачем, є вірною: 17 гривень х 100 = 1700,00 гривень. Постанова про застосування фінансових санкцій разом із супровідним листом від 06.10.2011 № 22/1-06-3583 надіслана до ФОП ОСОБА_1 та отримана ним 19.10.2011, про що свідчить відмітка про отримання у поштовому повідомленні про вручення

Згідно із п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Таким чином, строк сплати фінансових санкцій відповідачем сплив 03.11.2011 (15 днів з дати повернення поштового відправлення з постановою про застосування фінансових санкцій). Всупереч цьому, на момент подання позову борг по сплаті фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 не погашено.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що сума фінансових санкцій, застосованих до відповідача, повинна бути стягнена, тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.183-2 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету (рахунок 31117106700012 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Н. Каховка, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977) фінансові санкції у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп., застосовані постановою начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області від 04.10.2011 № 137601.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Анісімов О.В.

кат. 3.7.2