Постанова № 22111575, 15.03.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2012
Номер справи
2а/1270/1851/2012
Номер документу
22111575
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 березня 2012 року Справа № 2а/1270/1851/2012 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Балябі В.С.,

за участю

представника позивача: ОСОБА_1 (дов. № 4050/10 від 12.03.2012 року),

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Донбастеплоенергосервіс» про стягнення податкового боргу у сумі 6654,81 грн., -

В С Т А Н О В И В :

29 лютого 2012 року позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Донбастеплоенергосервіс» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у розмірі 511,47 грн., податку на додану вартість у розмірі 1829,77, з комунального податку у розмірі 3,40 грн. та з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 4310,17 грн. Згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (який діяв на момент виникнення податкового зобовязання відповідача) платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Донбастеплоенергосервіс» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Луганської міської ради 30.12.2004 року за №13821200000002406, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську з 27.04.1995 року за № 1703 відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 11.03.1999 року № 220.

Відповідач має податкову заборгованість в розмірі 6654,81 грн., яка включає заборгованість з податку на прибуток підприємства у розмірі 511,47 грн., податку на додану вартість в розмірі 1829,77 грн., з комунального податку у розмірі 3,40 грн. та з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 4310,17 грн.

Суму податкового боргу складається та підтверджуються наступними документами:

-податковою декларацією № 45440 від 10.05.2011 року;

-податковою декларацією № 60515 від 04.08.2011 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0034361510/0 від 25.06.2010 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0040731510/0 від 18.11.2010 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0000421510/0 від 08.02.2011 року;

-податкової декларації №78332 від 29.12.2008 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0028551510/0 від 07.08.2009 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0032011510/0 від 20.04.2010 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0040701510/0 від 18.11.2010 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0040721510/0 від 18.11.2010 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0005051610/0 від 11.10.2010 року;

-податковою декларацією № 89515 від 02.02.2009 року;

-податковою декларацією № 2853 від 02.02.2009 року;

-податковим повідомленням - рішенням № 0006231153/0 від 31.12.2010 року;

-податковим розрахунком № 80974 від 16.11.2010 року;

-податковим розрахунком № 102105 від 03.02.2011 року.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо нарахування та визначення податкових зобовязання з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства та з орендної плати за земельні ділянки виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом із нормами Податкового кодексу України слід застосовувати також норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п. 1.3. ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Пунктом 5.1 вказаного Закону встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до зазначених норм закону відповідачу була направлена перша податкова вимога №1/825 від 06.08.2007 року та друга податкова вимога №2/1061 від 20.09.2007 року, які були отримані 17.08.2007 року та 06.10.2007 року відповідно. Відомостей щодо оскарження зазначених податкових вимог суду не надано.

Таким чином, оскільки суму податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачено, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 6654,81 грн.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Донбастеплоенергосервіс» задовольнити повністю.

Стягнути з наявних у Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Донбастеплоенергосервіс» (і.к. 21840307) рахунків у банках податковий борг у сумі 6654,81 грн. (шість тисяч пятдесят чотири грн. 81 коп.) в тому числі з податку на прибуток підприємства у розмірі 511,47 грн. (пятсот одинадцять грн. 47 коп.) на р/р 31117009700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538; з податку на додану вартість у розмірі 1829,77 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять девять грн. 77 коп.) на р/р 31119029700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 14010100, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 24046538; з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 4310,17 грн. (чотири тисячі триста десять грн. 17 коп.) р/р 33216812700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 3050200, одержувач місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538; з комунального податку у розмірі 3,40 грн. (три грн.40 коп.) р/р 33211828700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 16010200, одержувач Місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 19 березня 2012 року.

СуддяО.В. Солоніченко