ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(за результатами скороченого провадження в порядку ст.183-2 КАС України)
13 березня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2765/11
Чернівецького окружний адміністративний суд в особі головуючого судді Бойко О.Я., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовомпрокурора Шевченківського району в інтересах держави в особі: Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області Міністерства транспорту та звязку Українидофізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Шевченківського району в інтересах держави в особі: Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області Міністерства транспорту та звязку Українидофізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення фінансової санкції в сумі 510,00 грн.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, та норми національного законодавства, суд встановив, що 01 березня 2012 року відповідач був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження по даній справі, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с.12).
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України, відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Однак відповідач своїм правом на визнання позову або його заперечення не скористався. А тому, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
21 квітня 2011 р. спеціалістами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області Міністерства транспорту та звязку України здійснено рейдову перевірку транспортного засобу марки LANOS», серійний знак НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 та використовувався водієм для перевезення пасажирів, про що складено акт за № 003589 ( а.с. 7).
За результатами акту перевірки виявлені порушення абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема: встановлено факт експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач був ознайомлений про час і місце розгляду справи про порушення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», яке отримано останнім власноручно 04 травня 2011р., про що свідчить відмітка із зазначення дати та підпису ОСОБА_1 (а.с. 7).
На підставі висновків проведеної перевірки та згідно аб. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»постановою тимчасово виконуючого обовязки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області від 04 травня 2011 р. № 3612 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 510,00 грн. (а.с. 8).
Копію постанови від 04 травня 2011 р. № 3612, відповідач отримав власноручно 04 травня 2011 р., про що свідчить відмітка на оригіналі постанови із зазначенням дати та підпису ОСОБА_1 (а.с. 8).
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-III (далі - Закон № 2344-III ).
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються ст. 3 Закону № 2344-III.
Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Статтею 6 Закону № 2344-III та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі Порядок № 1567) встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно зі ст. 1 Закону України № 2344-III, автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 39 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. б ч. 6 ст. 39 Закону N 2344-III, документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що територіальним управлінням головної державної інспекції в ході перевірки виявлено факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку, передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як слідує з матеріалів справи, сума застосованої фінансової санкції до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови відповідачем не перераховано.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку заборгованості, яка виникла на підставі постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Керуючись ст.ст. 71, 79, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент. код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету (код платежу 21081100, на р/р 31111106700002 в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, ЕКПО 23246436) фінансову санкцію в сумі 510,00 грн.(пятсот десять грн.)
3.Постанову звернути до негайного виконання.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Я.Бойко