Постанова № 22109205, 06.03.2012, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2012
Номер справи
2270/1683/12
Номер документу
22109205
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/1683/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2012 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.

при секретаріМарковій О.В.

за участі:представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом спеціального науково-реставраційного проектно-будівельно-виробничого акціонерного товариства закритого типу "Кам'янець-Подільськ-Реставрація" до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про скасування податкового повідомлення-рішення № 0015561543 від 22.11.2011 року, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення- рішення № 0015561543 від 22.11.2011 року, яким спеціальному науково-реставраційному проектно-будівельно-виробничому акціонерному товариству закритого типу "Кам'янець-Подільськ-Реставрація" нараховані штрафні санкції за несвоєчасну сплату орендної плати за землю.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що працівниками Кам'янець - Подільської ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку з питання несвоєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання за квітень - червень 2011 року. За результатами перевірки відповідачем складено акт від 09.11.2011 року №2568/15321338424.

На підставі висновків викладених у вказаному акті перевірки Кам'янець - Подільською ОДПІ 22.11.2011 року прийнято податкове повідомлення - рішення № 0015561543.

Позивач вважає, що висновки викладені в акті перевірки не відповідають дійсним обставинам, а прийняте на їх підставі податкове повідомлення - рішення є протиправним, оскільки не відповідає чинному податковому законодавству України.

В акті перевірки від 22.09.2011 року №298/23/33924281 зазначено, що спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче акціонерне товариство закритого типу "Кам'янець-Подільськ-Реставрація" допустило порушення своєчасності сплати орендної плати за землю, а саме за квітень, травень, червень та липень 2011 року, та необхідності сплати штрафу у розмірах передбачених п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України, 20 та 10% від суми податкового боргу.

На думку позивача податкове повідомлення - рішення № 0015561543 від 22.11.2011 року є протиправним та таким, що підлягає оскарженню, оскільки не відповідає вимогам закону та фактичним обставинам.

Просить скасувати податкове повідомлення- рішення № 0015561543 від 22.11.2011 , оскільки спеціальним науково-реставраційним проектно-будівельно-виробничим акціонерним товариством закритого типу "Кам'янець-Подільськ-Реставрація" не було допущено порушень п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві та просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні надав письмові заперечення на адміністративний позов та просив відмовити в задоволенні позовних вимог. У своїх поясненнях вказує, що працівником Кам'янець - Подільської ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку позивача з питання не своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання за квітень-червень 2011 року, за наслідком якої, складено акт від 09.11.2011р. за №2568/153/21338424. Податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік подана до Кам'янець - Подільської ОДПІ 28 січня 2011р. за № 9000121046, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 47859,15 грн. річна, місячна сума 3988,26 грн. Вказала, що податкове зобов'язання в сумі 3988,26 грн. за квітень 2011 року необхідно було сплатити в строк по 30.05.2011р., за податкове зобов'язання в сумі 3988,26 грн. травень 2011 року необхідно сплатити в строк по 30.06.2011 року, податкове зобов'язання в сумі 3988,26 грн. за червень 2011 року необхідно сплатити в строк по 30.07.2011р., податкове зобов'язання в сумі 3988,26 грн. за липень 2011 року необхідно сплатити в строк по 30.08.2011р відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України.

На думку представника відповідача прийняте повідомлення рішення є правомірним та просить відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

В силу ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче акціонерне товариство закритого типу "Кам'янець- Подільськ- Реставрація" зареєстроване 20.07.1994 року в Кам'янець - Подільській міській раді, Хмельницької області, про що свідчить витяг з ЄДРПОУ, код субєкта господарювання за ЄДРПОУ 21338424, за адресою вул. Заводська,5, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область.

Судом встановлено, що працівниками, Кам'янець - Подільської ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку з питання несвоєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання за квітень - червень 2011 року. За результатами перевірки відповідачем складено акт від 09.11.2011 року №2568/15321338424 та винесено податкове повідомлення - рішення № 0015561543 від 22.11.2011, яким АТЗТ "Кам'янець - Подільськ реставрація" визначено штрафні санкції за несвоєчасну сплату орендної плати за землю в розмірі 2392,95 грн.

Відповідно до ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України, з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.

28 січня 2011 року АТЗТ "Кам'янець - Подільськреставрація" було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 47859,15 грн. річна, місячна сума 3988,26 грн.

Акт перевірки, який був складений за наслідками проведення перевірки з питання несвоєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю в сумі 15953,04 грн. було отримано позивачем 09.11.2011 року.

22.11.2011 року Кам'янець - Подільською ОДПІ було сформовано податкове повідомлення рішення форми «Р» №0015561543, яке було направлено рекомендованим листом 22.11.2012 року та отримане позивачем 24.11.2011 року згідно відмітки на поштовому повідомлені.

Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Судом встановлено, що фактична сплата АТЗТ «Кам'янець - Подільськ - Реставрація» проводилась з порушенням термінів встановлених Податковим кодексом України, зокрема:

-податкове зобов'язання за квітень 2011 року сплачено 17.08.2011р., тобто з затримкою на 79 календарних днів;

-податкове зобов'язання за травень 2011 року сплачено 09.09.2011р., тобто з затримкою на 71 календарний день;

-податкове зобов'язання за червень 2011 року сплачено 09.09.2011р., тобто з затримкою на 71 календарний день;

-податкове зобов'язання за липень 2011 року сплачено 09.09.2011р., тобто з затримкою на 10 календарних днів.

Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, передбачених Кодексом, такий платник податків притягається до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашення суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашення суми податкового боргу.

У п. 11 підрозділу 10 розділу XX Податкового Кодексу України, визначено, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються в розмірах, передбачених Законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій .

Відповідно до п. п. 14.1.39. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Статею109 ПК визначено поняття податкового правопорушення - це протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З врахуванням наведеного, суд вважає, що сплата податкового зобов'язання за квітень - липень 2011 року була проведена позивачем після 30 червня 2011 року, тобто з порушенням вимог чинного законодавства, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст.158-163 КАС України , суд,

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову спеціального науково-реставраційного проектно-будівельно-виробничого акціонерного товариства закритого типу "Кам'янець-Подільськ-Реставрація" до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про скасування податкового повідомлення-рішення № 0015561543 від 22.11.2011 року - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 07 березня 2012 року

Постанова не набрала законної сили

Суддя/підпис/Г.В. Лабань

"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань