Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
02 березня 2012 р. № 2-а- 17083/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді - Горшкової О.О., при секретарі судового засідання - Міщенко А.П., за участю представників сторін: позивач - Дробот С.І., Мостовий Ю.І., відповідач - не прибув, треті особи 1, 2, 3, 4 - не прибули, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області до Державної фінансової інспекції в Харківській області, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - СФГ "Мрія" (третя особа 1), ВАТ "Племзавод імені 20-річчя Жовтня" (третя особа 2), ТОВ "Аграрний дім імені Горького" (третя особа 3), Харківська обласна державна адміністрація (третя особа 4) про скасування вимоги, -
В С Т А Н О В И В:
Управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області звернулося до суду із позовом до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, у якому просить суд скасувати вимогу про усунення порушень від 07.12.2011 року № 114-15/20179 в частині повернення коштів отриманої дотації на загальну суму 614831,40 грн.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.02.2012 року по даній справі відповідача Контрольно-ревізійне управління в Харківській області було замінено на Державну фінансову інспекцію в Харківській області.
Окрім цього, ухвалами Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2012 року було залучено до участі в розгляді справи в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Харківську обласну державну адміністрацію, СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім імені Горького».
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що фінансова допомога сільськогосподарським підприємствам надана у відповідності до вимог чинного законодавства на законних підставах, тому не підлягає поверненню до державного бюджету.
Заперечуючи проти позовних вимог відповідач посилається на те, що кошти бюджетної дотації виділені СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім імені Горького»на підставі неналежних документів, при цьому насіння, придбання якого компенсувалось, ввезено в Україну незаконно.
Представники позивача у судовому засідання 02.03.2012 року підтримали свою правову позицію по справі.
Представник відповідача та представники третіх осіб 1, 2, 3, 4 в судове засідання 02.03.2012 року не зявилися, яких відповідно до ст. 35 КАС України було належним чином повідомлено про дату, час і місце судового засідання. Приймаючи до уваги те, що представник відповідача в процесі розгляду справи виклав свою правову позицію та обставини, якими обґрунтоване заперечення проти позову, суд вважає, що його неявка не перешкоджає розгляду даної справи.
Від представників третіх осіб 1, 2, 3 надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, в яких зазначено, що СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім імені Горького»позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять їх задовольнити.
Представник третьої особи 4 про причини неявки суд не повідомив, та враховуючи те, що відповідно до ст. 35 КАС України Харківську обласну державну адміністрацію було належним чином повідомлено про дату, час і місце судового засідання, суд дійшов висновку розглядати справу за наявними в ній матеріалами, без участі зазначеної сторони.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з такого.
Судом встановлено, що Міжрайонним контрольно-ревізійним відділом у Кегичівському та Сахновщинському районах проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Сахновщинської РДА за період з 01.08.2008 року по завершений звітний період 2011 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 22.11.2011 року №114-20/155. На підставі акту перевірки Міжрайонного КРВ в Кегичіському та Сахновщинському районах була складена вимога від 07.12.2011 року №114-15/2079 про усунення порушень, які виявлені ревізією фінансово-господарської діяльності за період з 01.08.2008 року по завершений звітний період 2011 року в управлінні агропромислового комплексу Сахновщинської РДА, згідно з п. 4 якої позивачу необхідно вжити заходи щодо повернення коштів отриманої бюджетної дотації на вирощування цукрових буряків на загальну суму 614831,40 грн., в т.ч. СФГ «Мрія»в сумі 25000,00 грн., ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня»у сумі 167000,00 грн., ТОВ «Аграрний дім імені Горького»в сумі 422831,40 грн.
Дану вимогу відповідач обґрунтовує тим, що господарствами до пакету документів на отримання бюджетних коштів додані копії сертифікатів відповідності Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Державної системи сертифікації УкрСЕПРО на насіння цукрових буряків іноземної селекції, проте Порядком використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва № 897 визначено вичерпний перелік документів, які додаються до заявки на отримання бюджетних коштів, зокрема, копії сертифіката на насіння цукрових буряків або сертифіката на насіння України (ДСТУ 4138-2002), серед яких копії сертифікатів відповідності відсутні. При цьому, сертифікати відповідності, які були прийняті комісією не засвідчують сортових якостей насіння, тому що жодна з передбачених ст. 21 Закону України «Про насіння і садивний матеріал»процедур визначення сортових якостей насіння методом апробації, ґрунтового і лабораторного сортового контролю не проводилася в Україні і не могла бути проведеною, тому що всі ці процедури повинні проводитися під наглядом контролюючого органу під час безпосереднього вирощування насіння виробником.
Окрім цього, відповідач зазначає, що згідно вимог діючого Закону України «Про насіння та садивний матеріал»для цілей реалізації насіння і садивний матеріал в Україну не ввозяться, в результаті чого позивачем в порушення вищевказаного Закону ввезено імпортоване насіння для реалізації.
Позивач з винесеною відповідачем вимогою не погоджується, посилаючись не та, що згідно з Законом України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції»Українською державною насіннєвою інспекцією як органом сертифікації в системі УкрСЕПРО, на насіння, ввезена з-за меж України до квітня 2011 року, видавалися сертифікати відповідності, що засвідчували сортові та посівні якості насіння сільськогосподарських культур, і визначалися на рівні з сертифікатом на насіння України та сертифікатом на насіння цукрових буряків. При цьому, позивач зазначає, що Мінагрополітики України як головний розпорядник коштів, не вбачає порушення під час виплати дотацій при наданні сільгоспвиробниками до районних комісій сертифікатів відповідності, про що зазначає в своєму листі від 08.09.2011 року №37-13-1-11/13656 та листі від 24.06.2011 року №37-13-1-7/9684. Враховуюче вищевикладене, фінансова допомога сільськогосподарським підприємствам, на думку позивача, надана у відповідності до вимог чинного законодавства на законних підставах, тому не підлягає поверненню до державного бюджету.
Кабінетом Міністрів України 29.09.2010 року було прийнято постанову № 897 „Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва" (далі по тексту Порядок), згідно п. 1 якого цей Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених пунктом 1 частини першої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", що спрямовуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 р. N 496 "Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів, загальнодержавних та державних цільових програм в агропромисловому комплексі, вирішення питань матеріально-технічного забезпечення бюджетних установ агропромислового комплексу". Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є головні управління агропромислового розвитку обласних та управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій.
Відповідно до п. 2 Порядку визначено, що бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі та спрямовуються сільськогосподарським підприємствам для виплати дотацій на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" та льону-довгунцю на тресту в розмірі 500 гривень на 1 гектар посівів.
Згідно з п. 5 Порядку для формування реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів, управління агропромислового розвитку районної держадміністрації утворює комісію, до складу якої входять начальник управління (голова комісії), представники фінансового органу, органу державної контрольно-ревізійної служби, державної податкової служби, управління земельних ресурсів, державної насіннєвої інспекції та державної інспекції захисту рослин, а також за згодою представники громадських організацій агропромислового комплексу та цукрових заводів.
Відповідно до п. 6 Порядку сільськогосподарські підприємства, які вирощують сільськогосподарські культури, мають право подати до 1 грудня поточного року комісії за місцем провадження діяльності заявку на отримання бюджетних коштів, крім сільськогосподарських підприємств, які визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство, або які мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним та місцевим бюджетами, іншими цільовими фондами.
П. 7 вищевказаного Порядку визначає перелік документів, які додаються до заявки на отримання бюджетних коштів, а саме: заповнена форма державного статистичного спостереження N 4-сг "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2010 р."; довідка про фактичні площі посіву сільськогосподарських культур за підписом керівника підприємства; спеціалізовані бухгалтерські форми первинного обліку "Акт N ____ про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин" (форма N ВЗСГ-3) та "Акт N ____ витрати насіння і садивного матеріалу" (форма N ВЗСГ-4); копії сертифіката на насіння цукрових буряків або сертифіката на насіння України (ДСТУ 4138-2002), копія довідки відповідного органу державної податкової служби та Пенсійного фонду України про відсутність (наявність) заборгованості за податковими зобов'язаннями та платежами до Пенсійного фонду України; копія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України; копія довідки про розмір площі земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності, постійному користуванні чи оренді, виданої Центром державного земельного кадастру, та/або довідки про розмір земельних часток (паїв), виданої органом, який зареєстрував договір оренди земельної частки (паю) відповідно до Порядку реєстрації договорів оренди земельної частки (паю), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2000 р. N 119; довідка про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом із сплати податку з доходів фізичних осіб за підписом керівника, скріпленим печаткою сільськогосподарського підприємства.
Відповідно до п. 8 Порядку комісія розглядає подані сільськогосподарським підприємством згідно з пунктом 7 цього Порядку документи, проводить перевірку достовірності наведених у них даних, за результатами якої складає акт і приймає рішення про включення підприємства до реєстру.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації було прийнято рішення, оформлене наказом від 06.10.2010 року № 8 про створення комісії для визначення переліку сільськогосподарських підприємств на отримання бюджетних коштів для вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти «А»(далі по тексту - комісія) у складі начальника управління аргопромислового розвитку райдержадміністрації /голова комісії/ Мостового Ю.І, начальника відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку райдержадміінстрації Гнатенко О.В., начальника фінансового управління Сахновщинської райдержадміністрації Чепілко С.І., заступника начальника контрольно-ревізійного відділу в Кегичівському та Сахновщинському районах Золочевської Л.В., начальника Сахновщинського відділення Красноградської міжрайонної податкової інспекції Свєркунова В.І., начальника відділу статистики у Сахновщинському районі Кухтіної К.П., начальника районної державної насіннєвої інспекції Підгорної Л.В., заступника начальника відділу Держкомзему у Сахновщинському районі Голікової О.О., заступника генерального директора ТОВ «Цукрове»Ляшкова А.О., голови ради товаровиробників району Ключка М.О., начальника відділу фінансово-кредитного забезпечення та економічного аналізу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Бережної Н.Г., головного спеціаліста, головного бухгалтера управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Босенко З.Л.
Судом встановлено, що 11.11.2010 року СФГ «Мрія», 01.11.2010 року ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», 28.10.2010 ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»подали заявки на імя голови комісії для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання в 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва на включення до реєстру сільськогосподарських підприємств на отримання бюджетних коштів на посів цукрового буряка на площі 80 га, 498 га та 1486,3437 га відповідно. Як вбачається з матеріалів справи сільськогосподарськими підприємствами до заявки були додані документи, передбачені п. 7 Порядку, окрім яких СФГ «Мрія»додоно сертифікат відповідності серії ВВ №UA1.095.Х002535-10 виданого 22.02.2010 року по 22.06.2010 року на сорт «Хамбер»- 50 га, ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня»додано сертифікат відповідності серії ВВ №UA1.095.Х002536-10 виданого 22.02.2010 року по 22.06.2010 року на сорт «Хамбер»- 165 га, сертифікат відповідності серії ВВ №UA1.095.Х002544-10 виданого 22.02.2010 року по 22.06.2010 року на сорт «Портленд»- 167 га, ТОВ «Аграрний дім ім.. Горького»додано сертифікат відповідності серії ВВ №UA1.095.Х004346-10 виданого 18.03.2010 року по 18.07.2010 року на сорт «Гезіна»- 60,1913 га, сертифікат відповідності серії ВВ №UA1.095.Х004407-10 виданого 18.03.2010 року по 18.07.2010 року на сорт «Кармеліта, Настя»- 394,0701 га, сертифікат серії ВВ №UA1.095.Х006888-10 виданого 21.04.2010 року по 21.08.2010 року на сорт «Портленд»- 391,4014 га.
Згідно з Порядком використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва по Сахновщинському району Харківської області комісією встановлено достовірність наведених даних в документах, поданих СФГ «Мрія»на отримання дотації на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти «А», про що 12.11.2010 року комісією було складено акт перевірки достовірності документів, поданих фермерським господарством «Мрія».
Достовірність наведених даних в документах, поданих ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня»на отримання дотації на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти «А»встанволена в акті перевірки від 10.11.2010 року.
10.11.2010 року комісією було складено акт перевірки достовірності документів, поданих сільськогосподарським підприємством ТОВ «Аграний дім ім. Горького», згідно з яким встановлана достовріність наведених даних в документах, поданих ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»на отримання дотації на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти «А».
Судом встановлено, що Протоколом №1 від 10.11.2010 року, Протоколом №2 від 12.11.2010 року та Протоколом №3 від 22.11.2010 року засідання комісії по визначенню переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів за посіяний цукровий буряк врожаю 2010 року було вирішено включити до реєстру підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва згідно Постанов Кабінету міністрів україни від 23.06.2010 року №496 та №897 від 29.09.2010 року наступні підприємства: СФГ «Мрія»(площа посіву цукрових бурягів 80 га), сума дотації 40000,00 грн., ВАТ «Племзавод ім.20 річчя Жовтня»(площа посіву цукрових буряків 498 га), сума дотації 249000,00 грн., ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»(площа посіву цукрових буряків 1486,34 га), сума дотації 743170,00 грн.
Суд зазначає, що вищевказані Протоколи були підписані всіма членами комісії, в тому числі заступником начальника контрольно-ревізійного відділу в Кегичівському та Сахновщинському районах Золочевською Л.В., що підтвержується наявними у справі копіями Протоколів.
Відповідач посилається на незаконність рішення прийнятого комісією про отримання дотацій з огляду на те, що сільськогосподарськими підприємствами крім сертифікатів на цукрові буряки надано до комісії сертифікати відповідності, які не засвідчують сортових якостей насіння, замість сертифікату на насіння цкрового буряка або сертифікату на насіння України (ДСТУ 4138-2002), внаслідок чого сільськогосподарськими підприємствами всупереч чинного законодавства здійснено посів неперевіреним насінням цукрового буряка на сортові якості, з приводу чого суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про насіння та садивний матеріал»сортові якості - сукупність показників, що характеризують належність насіння до відповідного сорту; посівні якості - сукупність показників якості насіння, що характеризують його придатність до посіву.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про насіння і садивний матеріал»насіння і садивний матеріал вводять в обіг після їх визнання державними органами управління та контролю в насінництві та розсадництві, що підтверджується відповідними документами встановленої форми.
Згідно зі ст. 21 вищевказаного Закону Проведення сертифікації та видача сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння, здійснюються державними насіннєвими інспекціями. Наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 31.12.1998 року №388 затверджено Порядок справляння та використання позабюджетних коштів за надання послуг, пов'язаних із сертифікацією насіння, державними насіннєвими інспекціями України, відповідно до п. 2 якої Українська державна насіннєва інспекція виконує роботи із сертифікації: розглядає заявки суб'єктів насінництва і приймає рішення про них, виконує роботи із сертифікації насіння, атестації виробництва, технічного нагляду за сертифікованою продукцією та атестованим виробництвом, а також роботи щодо визнання сертифікатів відповідності.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про підтвердження відповідності» сертифікат відповідності - документ, який підтверджує, що продукція, системи якості, системи управління якістю, системи екологічного управління, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документа, визначеного законодавством.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції»Українською державною насіннєвою інспекцією як органом сертифікації в системі УкрСЕПРО на насіння ввезене з-за меж України до квітня 2011 року видавалися сертифікати відповідності. Порядком сертифікації насіння, завезеного з-за меж країни, за зверненням субєктів насінництва, Українською державною насіннєвою інспекцією після розгляду документів на насіння та протоколів випробування посівних якостей, наданих акредитованими в системі лабораторіями, оформлюються та видаються сертифікати УкрСЕПРО, які засвідчують сортові та посівні якості насіння.
На насіння, ввезене з-за меж України не передбачено видачу сертифікату на насіння України та сертифікату на насіння цукрових буряків, але поряд з цим насіння сільськогосподарських культур, призначене для реалізації (обігу) відповідно до ст. 18, 21 Закону України «Про насіння та садивний матеріал»повинне супроводжуватися сертифікатами, що засвідчують їх сортові та посівні якості.
Окрім цього, в листі Мінагрополітики як головного розпорядника бюджетних коштів від 24.06.2011 року №37-13-1-7/9684 адресованого Контрольно-ревізійному управлінню зазначено, зокрема, що Мінагрополітики не вбачає порушень під час виплати дотацій при наданні сільгоспвиробникам до районних комісій сертифікатів відповідності.
Суд зазначає, що рішення про включення до реєстру підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»приймалися колегіально, з огляду на надані суб'єктами господарювання сертифікати відповідності на насіння цукрових буряків, видані органом з сертифікації ОС насіння сільськогосподарських культур «СЕПРО насіння»і є документами, що у повній мірі засвідчують сортові та посівні якості ДСТУ 3226-95 насіння цукрових буряків, як і сертифікат на насіння.
З наведеного вище, суд робить висновок про те, що Міжрайонним контрольно-ревізійним відділом у Кегичівському та Сахновщинському районах, незважаючи на наявність рішення позивача про включення СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на включення до реєстру підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва згідно з яким СФГ «Мрія»на площу посіву цукрових буряків у 50 га надається державна підтримка в сумі 25000,00 грн., ВАТ «Племзавод ім.20 річчя Жовтня»на площу посіву цукрових буряків у розмірі 334 га надається державна підтримка в сумі 167000,00 грн., ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»на площа посіву цукрових буряків у розмірі 845,6646 га надається державна підтримка в сумі 422831,40 грн., безпідставно видав спірну вимогу, в якій зробив висновок про незаконність одержання сільськогосподарським підприємством частини фінансової допомоги.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбаченими Конституцією та законами України.
На час винесення спірної вимоги та на час розгляду даної справи рішення комісії з питання включення СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод ім. 20 річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені сільськогосподарські культури урожаю 2010 року викладене у Протоколі №1 від 10.11.2010 року, Протоколі №2 від 12.11.2010 року та Протоколі №3 від 22.11.2010 року є чинним і у встановленому законом порядку не скасовано. Доказів незаконності цього рішення відповідачем до суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є визнання протиправною та скасування вимоги, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон повязує можливість скасування вимоги у судовому порядку, встановлення факту її протиправності або встановлення відсутності такого факту тощо. При цьому, питання правомірності рішення про включення СФГ «Мрія», ВАТ «Племзавод імені 20-річчя Жовтня», ТОВ «Аграрний дім ім. Горького»до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів не може бути предметом доказування у даній справі, оскільки це не є предметом вказаного позову, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно визнання протиправною та скасування вимоги Міжрайонного контрольно-ревізійним відділу у Кегичівському та Сахновщинському районах від 07.12.2011 року № 114-15/20179 про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з питань фінансово-господарської діяльності та одержувачів бюджетних коштів в управлінні АПР Сахновщинської РДА як такої, що прийнята з порушенням норм діючого законодавства України, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачами, а відтак підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області до Державної фінансової інспекції в Харківській області, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - СФГ "Мрія" (третя особа 1), ВАТ "Племзавод імені 20-річчя Жовтня" (третя особа 2), ТОВ "Аграрний дім імені Горького" (третя особа 3), Харківська обласна державна адміністрація (третя особа 4) про скасування вимоги - задовольнити.
Скасувати вимогу про усунення порушень від 07.12.11р. № 114-15/20179 в частині повернення коштів отриманої дотації на загальну суму 614 831 грн. 40 коп.
Стягнути з Державного бюджету на користь Управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області (64501, Харківська обл., мст. Сахновщина, вул. Леніна, 7, код ЄДРПОУ 00733292) судовий збір в сумі 28 (двадцять вісім) грн. 23 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 03.03.2012 року.
Суддя Горшкова О.О.