Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27 грудня 2011 р. № 2-а- 3163/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чалого І,С.,
при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,
за участю представників сторін:
позивача - Воловельська Т.В.
відповідача - Чорна Е.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова до Державного підприємства "Харківський радіозавод "Протон" про стягнення суми,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд надати дозвіл позивачу на погашення суми податкового боргу відповідача у розмірі 1892343,77 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
В судовому засіданні представник позивача надали аналогічні позовній заяві пояснення, позов підтримали в повному обсязі та просили суд позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог та просив суд відмовити в задоволені позовних вимог.
Вислухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що Державне підприємство "Харківський радіозавод "Протон" перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова.
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обовязкових платежів) зобовязанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою.
Згідно з п.4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, вказаного в наданій їм податковій декларації, на протязі десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.4.1.4. ст. 4 Закону №2181-ІІІ, для надання податкової декларації. В п.п. 5.4.1, п. 5.4 ст.5 вказаного Закону зазначається, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як свідчать матеріали справи, платник податків надав до Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова декларації:
1. З податку на додану вартість:
- декларацію № 8708 від 20.03.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 47523,00 грн.;
- декларацію № 21963 від 30.04.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 43554,00 грн.;
- декларацію № 33275 від 20.05.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 44326,00 грн.;
- декларацію № 39240 від 20.03.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 40279,00 грн.;
- декларацію № 50912 від 17.07.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 33335,00 грн.;
- декларацію № 66133 від 01.09.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 43084 грн.;
- декларацію № 71074 від 19.09.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 41018 грн.;
- декларацію № 84667 від 20.10.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 56810,00 грн.;
- декларацію № 98841 від 20.11.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 53277 грн.;
- декларацію № 106374 від 22.12.2008 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 45222,00 грн.;
- декларацію № 118290 від 20.01.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 28663,00 грн.;
- декларацію № 7555 від 20.02.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 13300,00 грн.;
- декларацію № 12692 від 19.03.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 21185,00 грн.;
- декларацію № 25556 від 17.04.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 45711,00 грн.;
- декларацію № 39981 від 20.05.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 26524,00 грн.;
- декларацію № 43481 від 19.06.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 7199,00 грн.;
- декларацію № 52789 від 17.07.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 22882,00 грн.;
- декларацію № 60972 від 14.08.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 23988,00 грн.;
- декларацію № 65009 від 18.09.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 34772,00 грн.;
- декларацію № 73907 від 16.10.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 10,00 грн.;
- декларацію № 73907 від 16.10.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 195722,00 грн.;
- декларацію № 83846 від 19.11.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 22736,00 грн.;
- декларацію № 86866 від 18.12.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 81764,00 грн.;
- декларацію № 95281 від 19.01.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 176232,00 грн.;
- декларацію № 4205 від 19.02.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 14909,00 грн.;
- декларацію № 7134 від 19.03.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 27666,00 грн.;
- декларацію № 16178 від 20.04.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 44463,00 грн.;
- декларацію № 25039 від 27.05.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 14,00 грн.;
- декларацію № 24321 від 20.05.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 36325,00 грн.;
- декларацію № 27024 від18.06.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 5,00 грн.;
- декларацію № 27024 від 18.06.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 28932,00 грн.;
- декларацію № 36645 від 20.07.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 36525,00 грн.;
- декларацію № 45237 від 20.08.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 30416,00 грн.;
- декларацію № 48639 від 17.09.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 21562,00 грн.;
- декларацію № 57253 від 20.10.2010р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 30575,00 грн.;
- декларацію № 65241 від 18.11.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 33822,00 грн.;
- декларацію № 68450 від 20.12.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 28933,00 грн.;
- декларацію № 68450 від 20.12.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 6,00 грн.;
- декларацію № 76891 від 20.01.2011 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 46762,00 грн.
1. З податку на прибуток:
- декларацію № 61572 від 04.11.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 28,00 грн.
- декларацію № 18925 від 27.04.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 9,00 грн.
- декларацію № 98305 від 28.01.2010 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 248,00 грн.
- декларацію № 78560 від 02.11.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 539,00 грн.
- декларацію № 56718 від 30.07.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 55,00 грн.
- декларацію № 30507 від 28.04.2009 р., відповідно до якої не сплатив суму зобов'язання в розмірі 193,00 грн.
Суд зазначає, що у 2011 році зобов'язання сплачувати суму вказані платниками податків були передбачені Податковим кодексом України, а саме.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно п. 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до положень п.57.1 ст.57 зазначеного Кодексу, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.56.11 статті 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 25.05.2010 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за листопад 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за листопад 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 4617/15-215/31733589 від 25.05.2010 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002311520/0 від 25.05.2010 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 50497,01 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 05.10.2009 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за вересень 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за вересень 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 4517/15-214/31733589 від 05.10.2009р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005161520/0 від 05.10.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 39090,00 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 03.12.2009 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за вересень, жовтень 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за вересень, жовтень 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 5460/15-214/31733589 від 03.12.2009 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006331520/0 від 03.12.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 67902,98 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 30.06.2009 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за липень, серпень 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за липень, серпень 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 3020/15-214/31733589 від 30.06.2009 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003531520/0 від 30.06.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 82806,00 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 09.02.2009 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за травень, червень 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за липень, серпень 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 524/15-214/31733589 від 09.02.2009 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000541520/0 від 09.02.2009 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 76356,06,00 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 19.12.2009 було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за грудень 2005 р., січень-квітень 2006 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за грудень 2005 р., січень-квітень 2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 5062/15-214/31733589 від 19.12.2008 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003691520/0 від 19.12.2008 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 87566,54,00 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова 23.09.2008 р. було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість за листопад 2005 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за листопад 2005 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами перевірки складено акт № 3899/15-214/31733589 від 23.09.2008 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002961520/0 від 23.09.2008 р. про визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість розмірі 140626,64 грн. за затримку більш ніж 90 календарних днів.
Вищезазначене податкове повідомлення -рішення було отримано відповідачем.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
У встановлений Кодексом строк для погашення податкового зобовязання, підприємство не сплатило узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість та з податку на прибуток у розмірі, відповідно до облікової картки платника податків.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який, згідно пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій зі їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове, зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Згідно з ст. 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Відповідно до п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Згідно з п.п. 89.8. ст. 89 Податкового кодексу України орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Як вбачається з витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, 05.03.2008 року була зареєстрована податкова застава на всі активи платника податків.
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача була надіслана перша податкова вимога № 1/35 від 18.04.2006 року та друга податкова вимога № 2/44 від 22.05.2006.
Відповідно п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Податковий борг в розмірі 1892343,77 грн. відповідачем на момент розгляду справи в суді не сплачено, а отже, позивач правомірно звернувся до суду про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок податкової застави.
На підставі вищенаведеного позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова до Державного підприємства "Харківський радіозавод "Протон" про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.
Надати дозвіл Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова на погашення суми податкового боргу Державного підприємства "Харківський радіозавод "Протон" у розмірі 1892343,77 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 30.12.2011 року.
Суддя І.С.Чалий