Постанова № 22102107, 01.03.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2012
Номер справи
2а-175/12/1370
Номер документу
22102107
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 березня 2012 р. № 2а-175/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Карпяк О.О.,

при секретарі судового засідання Голуб О.Є.,

За участю представників сторін:

від позивача Смоленський Д.П.

від відповідача Чабан О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ТзОВ "Сальве-Львів"

до Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова

пропро скасування податкового повідомлення-рішення , в с т а н о в и в : Товариство з обмеженою відповідальністю «Сальве - Львів»звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 0012651510 від 21.10.2011 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем отримано податкове повідомлення рішення від 21.10.2011 року № 0012651510 відповідно до акту про результати камеральної перевірки податкової звітності щодо виявлених помилок № 2373/15-136248737. Позивач вважає, що дане податкове повідомлення рішення не відповідає нормам Податкового кодексу України є незаконним та підлягає скасуванню, оскільки позивач не вчиняв порушень норм пункту 3 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, а отже відповідно відсутній факт завищення суми відємного значення рядка 7 податкової декларації у II кварталі 2011 року у розмірі 1137117 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити з підстав, вказаних у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у запереченнях на позов, в яких зазначає, що пунктом 1 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України визначено, що розділ ІІІ ПКУ застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 01.04.2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом. Пунктом 3 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України визначено, що пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення. Представник відповідача просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Повний текст постанови виготовлений і підписаний 05 березня 2012 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

06.10.2011 року ДПІ у Франківському районі м. Львова проведено камеральну перевірку декларації з податку на прибуток за II квартал 2011 року, за результатами якої складено акт від 06.10.2011 року № 2373/15-1/36248737 (далі акт перевірки). Перевіркою встановлено, що ТзОВ «Сальве Львів»в податковій декларації з податку на прибуток за 2 кв. 2011 року відображено: р. 01. «Доходи, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування»- 12372511 грн., р. 04. «Витрати, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування»- 13509628 грн., в тому числі р. 6.6 «Відємне значення обєкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду відємне значення обєкта оподаткування за 1 квартал 2011 року»- 893583 грн., р. 07 «Обєкт оподаткування від усіх видів діяльності»- 1137117 грн. Підприємством відображено такі дані в декларації з податку на прибуток за І квартал 2011 року: р. 03. «Скоригований валовий дохід»- 11572345 грн., р. 06 «Скориговані валові витрати»- 12361299 грн., в тому числі р.04.9 «Відємне значення обєкта оподаткування попереднього року»- 497923 грн., р.07 «Сума амортизаційних відрахувань» 104629 грн., р. 08 Обєкт оподаткування (-893583 грн.) Отже підприємством за результатами 1 кварталу 2011 року без врахування «відємного значення обєкта оподаткування попереднього податкового року»отримано збитки в сумі 395660 грн. (893583 497923). За даними перевірки встановлено, що за 2 кв. 2011 року у податковій декларації з податку на прибуток слід відобразити: р. 01. «Доходи, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування»-12372511 грн., р.0.4 «Витрати, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування»- 13011705 грн. (13509628 893583 + 395660), в тому числі р.6.6 «6 «Відємне значення обєкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду відємне значення р. 07. податкової декларації за попередній звітній (податковий) період або відємне значення обєкта оподаткування за 1 квартал 2011 року»- 395660 грн. р. 07 «Обєкт оподаткування від усіх видів діяльності»- 6391194 грн. Позивачем порушено пункт 150.1 статті 150 Податкового кодексу України внаслідок чого завищено відємне значення обєкта оподаткування на 497923 грн.

На підставі акта перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення рішення від 21.10.2011 року № 0012651510, яким позивачу зменшено суму відємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 497923 грн.

Не погодившись із вказаним податковим повідомленням рішенням, позивач оскаржив їх в порядку адміністративного оскарження до податкового органу.

За наслідками адміністративного оскарження позивачем вказаного податкового повідомлення рішення, 23.11.2011 року ДПА у Львівській Львівської області прийнято рішення № 30865/10/25-005/2515 про результати розгляду первинної скарги, яким залишає без змін податкове повідомлення рішення ДПІ у Франківському районі м. Львова від 21.10.11 № 0012651510, а скаргу ТзОВ «Сальве Львів»- без задоволення.

За наслідками адміністративного оскарження позивачем вказаного податкового повідомлення рішення, ДПС України прийнято рішення від 23.12.2011 року № 2893/6/10-2415 про залишення без змін податкове повідомлення рішення ДПІ у Франківському районі м. Львова від 21.10.2011 року № 0012651510 та рішення ДПА у Львівській області від 23.11.11 № 30865/10/25-005/2515 прийняте за розглядом скарги, а скаргу без задоволення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. 1.1. ст. 1 Податкового кодексу України, такий регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно п. 2.1. ст. 2 цього ж Кодексу, зміна його положень може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього ж Кодексу.

Згідно п. 3.1. ст. 3 цього ж Кодексу, податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв'язку з оподаткуванням ввізним або вивізним митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради

Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим ж Кодексом.

Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. цього ж Кодексу, податкове законодавство України ґрунтується на принципі загальність оподаткування - кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим же Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього ж Кодексу.

Згідно пп. 16.1.2. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобовязаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Згідно п.п.16.1.4. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пп. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 цього ж Кодексу платник податків має право безоплатно отримувати в органах державної податкової служби та в органах митної служби, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов'язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.

Згідно п. 35.3. ст. 35 цього ж Кодексу, порядок сплати податків та зборів встановлюється цим же Кодексом або законами з питань митної справи для кожного податку окремо.

Згідно п. 36.1. ст. 36 цього ж Кодексу, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим же Кодексом.

Згідно п. 37.1. ст. 37 цього ж Кодексу, підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно п. 38.3. ст. 38 цього ж Кодексу, спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку встановлюються цим же Кодексом.

Згідно п. 150.1. ст. 150 цього ж Кодексу, якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від'ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Згідно пункту 3, підрозділу 4, розділу ХХ, цього ж Кодексу, пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року.

Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Судом не враховується обґрунтування позовних вимог позивача, оскільки лише Податковим кодексом України, врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів та порядку їх узгодження і сплати. Кожна особа зобов'язана сплачувати податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього ж Кодексу, яким також встановлено спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку. Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим же Кодексом, яким також встановлено підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання.

Згідно пункту 3, підрозділу 4, розділу ХХ, цього ж Кодексу, п. 150.1 ст. 150 ПК України застосовується у 2011 році з урахуванням таких істотних умов а саме:

- якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року, тобто, законодавець визначив період виникнення відємного значення перший квартал 2011 року.

- розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, тобто, законодавець встановив урахування відємного значення саме отриманого (а не включеного) за перший квартал 2011 року.

По суті п. 150.1. ст. 150 ПК України, встановлює, що сума від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року, а пункту 3, підрозділу 4, розділу ХХ ПК України встановлює порядок застосування п. 150.1 ст. 150 ПК України у 2011 році, що не враховано позивачем.

Позивач у спірну декларацію включив відємне значення в тому числі за 2010 рік, хоча правильно було б включити відємне значення отримане за перший квартал 2011 року.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем не переконують в обґрунтованості позовних вимог.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що позивачем зроблено не було.

Таким чином, з врахуванням змісту ст. 162 КАС України, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Сальве - Львів»до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 0012651510 від 21.10.2011 року, задоволенню не підлягають.

Згідно ч. 2 ст. 94 КАС України, судові витрати по сплаті судового збору та витрати на правову допомогу покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 71,86,87,94,158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки визначені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

З оригіналом згідно

Суддя Карп'як Оксана Орестівна