Постанова № 22097608, 14.03.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2012
Номер справи
0870/1174/12
Номер документу
22097608
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2012 року 15:10 Справа № 0870/1174/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., при секретарі судового засідання Луговському І.О., за участю прокурора не прибув, представника позивача не прибув, представника відповідача не прибув, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Орджонікідзевського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» про стягнення штрафу.

14 лютого 2012 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Орджонікідзевського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі іменується позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» (далі іменується відповідач) про стягнення штрафу.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що обовязок зі сплати штрафу виник внаслідок проведеної перевірки при реалізації владної управлінської функції субєктом владних повноважень відносно субєкта господарювання та винесення відповідного рішення, яким покладено обовязок здійснити платіж на користь бюджету. Посилаючись на викладені вище мотиви, позивач просить суд ухвалити рішення про задоволення позову.

Ухвалою судді від 15.02.2012 відкрито провадження в адміністративній справі.

19.09.2011 в судове засідання прокурор та представник позивача не прибули, однак подали до суду клопотання про розгляд справи без їх участі, позов підтримують в повному обсязі.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття та не надіслав суду заяви про розгляд справи за його відсутності.

За приписами ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Оскільки, матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норми процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного зясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.

Розглянувши матеріали та зясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок», пройшов процедуру державної реєстрації, про що внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а відтак набув правового статусу субєкта господарювання в розумінні припису ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 15.05.2003 №755-IV, згідно з яким державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

01.12.2011 уповноваженою особою Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку начальником Здоронок Г.І. порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» за фактом невиконання рішення позивача про усунення порушення законодавства про цінні папери від 29.09.2011 №1397, відповідно до якого відповідач у термін до 29.11.2011 повинен був усунути порушення вимог підпункту 3.1 ч. 3 п. 2 розділу ІІІ Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.1998 №222.

За наслідками розгляду справи встановлено наступне, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» скоїло правопорушення на ринку цінних паперів, відповідальність за яке передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме не виконало рішення позивача про усунення порушення законодавства про цінні папери від 29.09.2011 №1397. Відповідач не надав документи на скасування реєстрації випуску акцій ЗАТ «Компанія радіо Крок».

На момент розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» є правонаступником ЗАТ «Компанія Радіо Крок».

На підставі вищенаведеного позивачем винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.12.2011 № 350-ЗП, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 17000 грн. 00 коп.

Відповідачу надано строк для добровільного погашення штрафу у 15-денний строк з дня отримання даної постанови. Проте, на день розгляду справи відповідач не сплатив вищезазначений штраф.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі ДКЦПФР) здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, комплексні заходи щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживань у цій сфері, тобто є органом, уповноваженим державою на здійснення відповідних функцій на ринку цінних паперів та проведення державної політики в цій сфері.

Стаття 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає перелік повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, серед яких є видання емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулюючим організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до підпункту 3.1 ч.3 п.2 розділу ІІІ Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.1998 №222 протягом семи робочих днів з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності правонаступника товариства або останнього з них правонаступник подає до реєструвального органу такі документи (у разі, якщо в процесі реорганізації створюється декілька товариств, документи на скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій подає один з правонаступників): заяву про скасування реєстрації випусків акцій; рішення загальних зборів акціонерів товариства про затвердження передавального акта або розподільчого балансу, що засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства.

У разі, якщо рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про: загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів; кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;розмір статутного капіталу; кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу; порядок голосування; звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, який повинен містити таку інформацію:фактичну дату початку і фактичну дату закінчення обміну;кількість акцій, на які видані письмові зобов'язання кількість акцій, на які не були видані письмові зобов'язання, із зазначенням причин; кількість акцій, що були викуплені в акціонерів.

Звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства, яке прийняло рішення про реорганізацію, підписами та печатками аудитора (аудиторської фірми); статут або зміни до статуту всіх товариств, що беруть участь у реорганізації, чи нотаріально засвідчені копії цих документів; передавальний акт або розподільчий баланс, що затверджені вищим органом товариства та засвідчені підписом та печаткою товариства; довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при додатковому випуску акцій у документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження; копію опублікованого згідно із вимогами статті 43 Закону України «Про господарські товариства» повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства; копію повідомлення (оголошення) про реорганізацію акціонерного товариства, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог статті 105 Цивільного кодексу України, статті 59 Господарського кодексу України; копії свідоцтв про реєстрацію юридичних осіб правонаступників акціонерного товариства; оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що реорганізується.

Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 1.8 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішення ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи той факт, що відповідачем не надано суду доказів сплати штрафу в розмірі 17000 грн. 00 коп. та беручи до уваги ту обставину, що постанова від 28.12.2011 №350-ЗП відповідачем не оскажувалась в судовому порядку, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 7-12, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Орджонікідзевського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» про стягнення штрафу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Радіо Крок» (69035, місто Запоріжжя, проспект Леніна, будинок №137, код ЄДРПОУ 22149352) на користь Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку суму штрафу за порушення законодавства про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні в розмірі 17000 (сімнадцяти тисяч) грн. 00 (нуль) коп., яку зарахувати на р/р31118106700005 в Управлінні Державного казначейства в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: державний бюджет Орджонікідзевського району м.Запоріжжя, код ЄДРПОУ 34677145.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) К.М.Недашківська

Суддя К.М.Недашківська