Постанова № 22093303, 24.06.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2011
Номер справи
2а/0570/8173/2011
Номер документу
22093303
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8173/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12.00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Дмитрієва В.С.

при секретаріСтаростенко О.А.

Донецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Танаис» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що Закритим акціонерним товариством «Танаис» не виконано розпорядження Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №73-ДО від 30 квітня 2010 року. За вказане порушення позивачем винесена у відношенні відповідача Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 06.04.2011 за № 60-ДО, згідно якої на відповідача накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у загальному розмірі 17 000 грн.

Зазначена постанова згідно з вимогами Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в України” та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997 року № 2, мала бути виконана відповідачем у строк не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України. Оскільки відповідач у встановлені законом строки фінансові санкції не сплатив, позивач просив стягнути в дохід Державного бюджету зазначену суму штрафної санкції у розмірі 17 000 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та надав пояснення аналогічні тим, що викладені в заяві.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог не заперечував та пояснив, що постанова позивача надійшла на їхню адресу, але на теперішній час підприємство перебуває у скрутному фінансовому стані і добровільному порядку не має можливості сплатити штрафні санкції.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову продовжує розгляд адміністративної справи, якщо відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 5 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Статтею 6 цього Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до п. 8 «Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку», затвердженого Указом Президента України від 14 лютого 1997 року № 142/97, систему Комісії складають Комісія, її центральний апарат та територіальні органи. Територіальними органами Комісії є управління та відділення. Територіальні органи Комісії діють на основі положення, що затверджується Комісією, і координують свою діяльність з місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Пунктом 17 цього Положення встановлено, що Комісія та її територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, рахунки в органах Державного казначейства України, печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Таким чином, позивач - Донецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є субєктом владних повноважень та здійснює у даних правовідносинах повноваженні, надані йому вищевказаними нормативно-правовими актами.

Відповідач Закрите акціонерне товариство «Танаис» (далі ЗАТ «Танаис») є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради 05.06.1997 року, код ЄДРПОУ за № 24818053.

Діяльність відповідача повязана з обігом цінних паперів в Україні, оскільки його статутний капітал відповідно до ч. 1 ст. 152 ЦК України поділений на визначену кількість акцій, які в свою чергу є цінними паперами.

Судом встановлено, що Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято розпорядження №73-ДО від 30 квітня 2010 року про усунення порушень законодавства про цінні папери, за змістом якого ЗАТ «Танаис» у термін до 01 березня 2011 року повинно усунути порушення вимог ч. 3 ст. 155 Цивільного кодексу України та п. 6 ст. 39 Закону України «Про господарської товариства», а саме: вартість чистих активів акціонерного товариства менше статутного капіталу, та повідомити уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.

Як встановлено Актом про правопорушення на ринку цінних паперів №60-ДО від 28 березня 2011 року, ЗАТ «Танаис» не виконало розпорядження №73-ДО від 30 квітня 2010 року у термін до 01 березня 2011 року.

Згідно п.10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;

У відповідності до ст. 11 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку. Про накладення штрафів на комерційні банки Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку інформує Національний банк України у триденний термін.

На підставі Акту про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача уповноваженою особою позивача прийнято від 06.04.2011 за № 60-ДО про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якої до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 17 000 грн.

Вищевказана постанова відповідає вимогам Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 року за №2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за №120/14811.

Як встановлено у судовому засіданні, постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржувалася.

У відповідності до п. п. 19.1 19.4 вищевказаних Правил штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування безготівкових коштів із своїх поточних рахунків на спеціально відкриті бюджетні рахунки. Фізичні особи сплачують штрафи відповідно до чинного законодавства України. Повідомлення про сплату штрафу протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу правопорушником у термін, установлений пунктом 19.1 цих Правил, штраф стягується у судовому порядку.

Таким чином, оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив суму фінансових санкцій, визначену йому постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, у звязку з чим, враховуючи приведені норми законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Танаис» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Танаис» (ідентифікаційний код 24818053, 83017, Донецька область, місто Донецьк, Калінінський район, бульвар Шевченка, будинок 26, офіс 3405) в дохід Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 34686537, банк Управління Державного казначейства у Донецькій області, МФО банку 834016, код бюджетної класифікації 21081100, код виду платежу 101) фінансові санкції на загальну суму 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 24 червня 2011 року у присутності представника позивача. У повному обсязі постанова виготовлена 29 червня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дмитрієв В.С.