Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/1994/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді , розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничої фірми «Технополіс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 3400, 00 грн. ,
ВСТАНОВИВ:
11.02.2011 року Дніпропетровський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничої фірми «Технополіс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 3400, 00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем були порушені вимоги чинного законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення квитково-касового листа, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідністю Виробничої фірми «Технополіс» на користь Державного бюджету України накладний на нього адміністративно-господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт відповідно постанови про накладення фінансових санкцій № 110073 від 25.11.2010 року, постанови про накладення фінансових санкцій № 110074 від 25.11.2010 року на загальну суму 3400, 00 грн.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була направлена на адресу відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини та матеріали справи, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Згідно п. 1 Положення про Головну держану інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і звязку України і йому підпорядковується.
Пунктом 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 5 вказаного Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно п. 12,13 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, рейдова перевірка дотримання субєктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.
Пунктами 20, 21, 23 вказаного Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування.
Так, як вбачається з матеріалів справи, 11.11.2010 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення квитково-касового листа, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до п. 26, 27 вказаного Порядку, справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю, яким згідно вимог п. 3 Порядку, є начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, або його заступник. Керівник органу державного контролю за наявності підстав виносить постанову про застосування до субєкта господарювання фінансових санкцій, яка оформлюється згідно із додатком 5 до Порядку.
Згідно ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Виключний перелік порушень вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт, при виявленні яких складається один з актів реагування, на підставі якого за наслідками розгляду справи виноситься постанова про застосування фінансових санкцій.
Так, позивачем за результатами рейдової перевірки був складений Акт від 11.11.2010 року № 215080 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільному транспорті», надання послуг з перевезення пасажирів без відповідних оформлення документів, тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі - 1700, 00 грн.
Постановою Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про застосування фінансових санкцій від 25.11.2010 року № 110073, до відповідача були застосовані фінансові санкції у розмірі 1700, 00 грн. Копію вказаної Постанови було отримано відповідачем 25.11.2010 року, проте у встановлені законодавством строки не сплатив застосовані фінансові санкції.
10.11.2010 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення квитково-касового листа, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення квитково-касового листа.
За результатами рейдової перевірки був складений Акт від 10.11.2010 року № 215180 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
25.11.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було винесено Постанову про застосування фінансових санкцій № 110074, відповідно до якої до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед державою складає 3400, 00 грн.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати боргу відповідачем під час судового розгляду справи не надано, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничої фірми «Технополіс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 3400, 00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничої фірми «Технополіс» (вул. Березинська, 66-Б, м. Дніпропетровськ, 49130, код ЄДРПОУ 20250213) на користь Державного бюджету України на р/р 31111106700002, МФО 805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області адміністративно-господарський штраф у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя
А. Ю. Рищенко