Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 лютого 2012 р.Справа №2а-1982/12/0170/4 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Циганова Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1
до Державної податкової адміністрації України РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим
про визнання недійсним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної республіки Крим із позовом до Державної податкової адміністрації України РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим про визнання недійсним та скасування Рішення Державної податкової адміністрації України РУ ДСАТ ДПА України в АРК №011114/01101-33 від 25.01.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Відповідно до вимог ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У позовній заяві у якості відповідача вказана Державна податкова адміністрація України РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 № 509-XII, Державна податкова адміністрація України та Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АР Крим (далі - РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим) є окремими юридичними особами.
На виконання приписів п.3 частини 1 статті 106 КАС України в позовній заяві найменування відповідача повинно зазначатися відповідно до діючого законодавства ( або данні юридичні особи повинні бути вказані як окремі відповідачі, з зазначенням поштової адреси, номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі, щодо кожної з них).
Згідно з п. 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В порушення п.4 частини 1 статті 106 КАС України, позивач просить визнати недійсним та скасувати Рішення Державної податкової адміністрації України РУ ДСАТ ДПА України в АРК №011114/01101-33 від 25.01.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. Проте, відповідно до наявного у матеріалах справи рішення, яке позивач просить визнати недійсним та скасувати, у графі "найменування органу виконавчої влади, який прийняв рішення, його місцезнаходження, телефон, факс" зазначено РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим.
Позовна заява не відповідає положенням ч. 3 статті 106 КАС України, оскільки позивачем до адміністративного позову не додано належним чином оформленого документу про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору.
Позивачем до матеріалів адміністративного справи додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 32,19 грн., платником якої зазначений ОСОБА_2
Відповідно до статті 2 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Закон №3674), платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.
Адміністративний позов поданий до Окружного адміністративного суду фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1. Таким чином, в порушення норм Закону №3674 судовий збір сплачено особою, яка не є позивачем у справі.
Також суд звертає увагу на те, що сума судового збору у розмірі 32,19 грн. передбачена за подання адміністративного позову немайнового характеру.
Відповідно до п. 2 ст. 4 Закону №3674, сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (107,3 грн.) та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати (2146,00 грн.).
Заявлені позивачем вимоги щодо визнання недійсним та скасування Рішення РУ ДСАТ ДПА України в АРК №011114/01101-33 від 25.01.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. свідчать про майновий характер позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі “Щокін проти України” вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Аналогічна позиція Вищого адміністративного суду України, викладену у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року, в якому зазначено, що звернення до суду із вимогами про скасування рішень відповідачів - суб'єктів владних повноважень, безпосереднім наслідкам яких є зміни складу майна позивача, є майновими.
У зв’язку із наведеним, вимоги позивача про визнання недійсним та скасування Рішення РУ ДСАТ ДПА України в АРК №011114/01101-33 від 25.01.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. є такими, що впливають на майновий стан позивача, тобто є майновими.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 13.03.2012 року.
Керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 13.03.12 усунути вказані недоліки : зазначити належного відповідача відповідно до діючого законодавства, оскільки Державна податкова адміністрація України і Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АР Крим є окремими юридичними особами (або зазначити як окремих відповідачів з належними поштовими адресами, засобами зв'язку, електронною поштою та оформленими позовними вимогами до кожного з них згідно зі статтею 106 КАС України); викласти позовні вимоги відповідно до норм КАС України; надати належним чином оформлений оригінал документу про сплату судового збору за реквізитами: Рахунок: 31210206784002; Одержувач: Державний бюджет міста Сімферополь, 22030001; ЄДРПОУ: 38040558; МФО: 824026; Банк одержувача: Головне управління державного казначейства України в АР Крим; Призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-1982/12/0170/4 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.