Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2012 р.Справа № 2-а-2276/11/1470 Категорія: 8.3.2Головуючий в 1 інстанції: Зіньковський О.А. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Яковлева Ю.В.
судді Запорожана Д.В.
судді Жука С.І. розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва до Миколаївської обласної організації християнсько-демократичної партії України про припинення юридичної особи,
встановила:
Позивач ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва 31.03.2011 року звернувся до адміністративного суду з позовом до Миколаївської обласної організації християнсько-демократичної партії України про припинення юридичної особи. Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що всупереч вимогам п. 177.5 ст. 177 та пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу відповідач не подає до державних податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів з 10.01.2006 року, про що свідчить акт №327/151/33896255 від 11.03.2011 року.
Справа була розглянута в порядку письмового провадження.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2011 року в задоволенні позову було відмовлено.
В апеляційній скарзі ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, з посиланням на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду 1-ї інстанції скасувати та прийняти нову, якою позов задовольнити.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом 1-ї інстанції встановлено, що згідно даних Головного управління статистики у Миколаївській області, Миколаївська обласна організація християнсько-демократичної партії України була зареєстрована виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 18.01.2005 року за №15221200000005345, організаційно-правова форма господарювання політична партія.
Частиною 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” №755-IV від 15.05.2003 року передбачено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 33 вищезазначеного Закону, юридична особа припиняється в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Статтею 2 Закону України “Про політичні партії в Україні” від 05.04.2001 року (із змінами та доповненнями) передбачено, що політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне обєднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Відповідно до вищезазначеного Закону, політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України “Про політичні партії в Україні”, у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.
Відповідно до ст. 23 цього ж Закону передбачено, що політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.
Згідно зі ст. 24 Закону України “Про політичні партії в Україні”, у разі невиконання політичною партією вимоги ч. 6 ст. 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.
Як вбачається з вищенаведеної норми, законом не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року.
Судом 1-ї інстанції було вірно зазначено про безпідставність посилання позивача на ст. 59 ГК України як на підставу припинення відповідача у зв'язку з тим, що зазначена стаття регулює порядок припинення тільки суб'єктів господарювання.
Згідно зі ст. 1 ГК України, цей Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
Суд 1-ї інстанції дійшов до обґрунтованого висновку про відсутність правових підстав для припинення юридичної особи - відповідача.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.
Керуючись ч. 1 ст. 195, ст. 197, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва залишити без задоволення.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва до Миколаївської обласної організації християнсько-демократичної партії України про припинення юридичної особи залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до положень діючого законодавства до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:Ю.В. Яковлев
Суддя:Д.В. Запорожан
Суддя:С.І. Жук