Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2012 року Справа № 2а/2370/592/2012
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гаращенка В.В.,
при секретарі Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: не зявився;
відповідача: не зявився;
розглянувши у судовому засіданні в порядку письмового провадження в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій та пені.
За несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача застосована штрафна санкція в розмірі 128 грн. 98 коп. та нарахована пеня в розмірі 1550 грн. 34 коп., які відповідачем не сплачені. Отже загальна сума складає 1679 грн. 32 коп.
Представник позивача в судове засідання не заявився, представника не направив, проте надіслав до суду клопотання, в якому просив розгляд справи здійснювати за його відсутністю.
Відповідач в судове засідання не заявився, представника не направив, проте в попередньому судовому засідання надав заперечення, в якому проти адміністративного позову заперечував та зазначав, що він не є підприємцем, оскільки, постановою Черкаського окружного адміністративного суду за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції, припинено його підприємницьку діяльність, крім того в справі про припинення позивачем надана довідка про те, що за відповідачем заборгованості перед бюджетом зі сплати податків і зборів не обліковується.
Частиною 6 ст. 128 КАСУ визначено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
ОСОБА_1, зареєстрований як юридична особа 18.10.2006 року, про що державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за № НОМЕР_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. № 400/97-ВР (далі «Закон № 400/97-ВР»), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку визначеному законодавством України.
Частиною 1 ст. 1 Закону № 400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі «Закон № 1058-IV»).
Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 14 Закону № 1058-IV встановлено, що страхувальниками, відповідно до цього Закону, є роботодавці: зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які обрали особливий спосіб оподаткування та які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ст. 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 6 ст. 20 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч. 12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В порушення вимог чинного законодавства заборгованість відповідача станом на 21.02.2012 року за період з 01.01.2010 року по 31.01.2012 року складає 1679 грн., з яких штрафні санкції в розмірі 128 грн. 98 коп. та пеня 1550 грн. 34 коп.
Чинною на час виникнення правовідносин частиною 9 ст. 106 Закону № 1058-IV передбачено право виконавчих органів Пенсійного фонду застосовувати до страхувальників фінансові санкції, зокрема, відповідно до п. 2 цієї статті за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
З наданої позивачем копії рішення № 204 від 14.06.2010 року вбачається, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду до відповідача була застосована штрафна санкція на суму 128 грн. 98 коп. та пеня в сумі 1550 грн. 34 коп.
15.06.2010 року УПФУ в м. в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області направило на адресу відповідача зазначене рішення, яке відповідач отримав особисто 16.06.2010 року.
Частиною 13 ст. 106 Закону № 1058-IV визначено, що суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 і ч. 10 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідач рішення про застосування фінансової санкції та пені не оскаржив, суму заборгованості в розмірі 1679 грн. 32 коп. добровільно не сплатив.
Щодо тверджень відповідача зазначених у заперечені, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Витягу з ЄДР про внесення запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності відповідача не надано.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області, (20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Леніна 35, код ЄДРПОУ 37802563) заборгованість зі сплати штрафної санкції в розмірі 128 грн. 98 коп., та пені в сумі 1550 грн. 34 коп., а всього 1679 (одна тисяча шістсот сімдесят девять) грн. 32 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову прийнято у письмовому провадженні, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Гаращенко