Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
УХВАЛА
23 лютого 2012 року Справа № 2а-5702/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача - не прибув
від відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
заяву управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському
районі Луганської області
про виправлення помилки у виконавчому листі
по справі за адміністративним позовом
управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області
до державного підприємства «Антрацит»
про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн.,
ВСТАНОВИВ:
05 липня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Комсомольська» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, за період січень-червень 2011 року у розмірі 4567180,57 грн.
19 липня 2011 року постановою Луганського окружного адміністративного суду адміністративний позов задоволено повністю, стягнуто з державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 38) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області (ідентифікаційний код 21792353, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19) заборгованість з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року у розмірі 4567180,57 грн. (чотири мільйони пятсот шістдесят сім гривень сто вісімдесят гривень пятдесят сім копійок) (том 3, арк. справи 103-105).
22 листопада 2011 року за заявою від 25 серпня 2011 року № 8594/06-11 позивачу видано виконавчий лист (том 3, арк. справи 107, довідковий лист).
13 лютого 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, оскільки сума заборгованості з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій за виконавчим листом, який виданий на підставі постанови Луганського окружного адміністративного суду від 19 липня 2011 року, не відповідає сумі заборгованості з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, стягнутої постановою Луганського окружного адміністративного суду від 19 липня 2011 року за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року у розмірі 4567180,57 грн. Крім того, в заяві зазначено, що управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 803 «Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України» та постанови Правління Пенсійного фонду України від 01 серпня 2011 року № 21-2 про заходи щодо припинення діяльності деяких управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах утворено шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в Антрацитівському районі Луганської області з управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області і є правонаступником щодо всіх прав та обовязків припинених управлінь.
Розглянувши заяву про виправлення помилки у виконавчому листі, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 22 листопада 2011 року у справі № 2а-5702/11/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн. такою, що підлягає задоволенню, з таких підстав.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»).
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі рішення) (стаття 1 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»)).
Відповідно до частини 1 статті 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Статтею 18 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)») регламентовані вимоги до виконавчого документа.
У виконавчому документі згідно з частиною 1 статті 18 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)») зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до частини 2 статті 18 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)») у разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.
Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України (частина 3 статті 18 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»).
Статтею 26 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»), серед іншого, визначено, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі наявності інших обставин, передбачених законом, які виключають здійснення виконавчого провадження.
Частиною 2 статті 259 КАС України передбачено, що суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист (частина 3 статті 259 КАС України).
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом у судовому засіданні, у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 22 листопада 2011 року у справі № 2а-5702/11/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн. допущено помилку в частині зазначення резолютивної частини рішення суду, а саме, - помилково зазначено «стягнути з державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 38) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області (ідентифікаційний код 21792353, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19) заборгованість з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року у розмірі 136197,11 грн. (сто тридцять шість тисяч сто девяносто сім гривень одинадцять копійок)».
Враховуючи, що під час судового засідання знайшла своє підтвердження помилка, допущена при оформленні виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 22 листопада 2011 року у справі № 2а-5702/11/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн., заява управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області про її виправлення підлягає задоволенню.
Також, у судовому засіданні судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 803 «Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України» та постанови Правління Пенсійного фонду України від 01 серпня 2011 року № 21-2 про заходи щодо припинення діяльності деяких управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах реорганізовано управління Пенсійного фонду України в Антрацитівському районі Луганської області та управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області шляхом злиття та утворення на їх базі юридичної особи публічного права територіальний орган Пенсійного фонду України - управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області, про що також свідчить довідка головного управління статистики у Луганській області з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) серії АА № 433855 від 02 листопада 2011 року (том 3, арк. справи 131, 132).
Відповідно до частини 1 статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи те, що в результаті злиття управління Пенсійного фонду України в Антрацитівському районі Луганської області з управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області утворено як юридичну особу публічного права територіальний орган Пенсійного фонду України управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області, суд вважає за необхідне відповідно до вимог частини 1 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України допустити заміну позивача його правонаступником - управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області.
Керуючись статтями 55, 158, 160, 165, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Замінити позивача - управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області (ідентифікаційний код 21792353, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19), на його правонаступника - управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області (ідентифікаційний код 37530472, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19).
Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі по справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн. задовольнити.
Виправити допущену у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 22 листопада 2011 року у справі № 2а-5702/11/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн. помилку в частині зазначення резолютивної частини рішення суду.
Вважати в резолютивній частині рішення суду правильним запис «стягнути з державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 38) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області (ідентифікаційний код 21792353, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19) заборгованість з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року у розмірі 4567180,57 грн. (чотири мільйони пятсот шістдесят сім гривень сто вісімдесят гривень пятдесят сім копійок)» замість невірно зазначеного «стягнути з державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, буд. 38) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області (ідентифікаційний код 21792353, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Радянська, буд. 19) заборгованість з відшкодування фактичних витрат та виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року у розмірі 136197,11 грн. (сто тридцять шість тисяч сто девяносто сім гривень одинадцять копійок)».
Виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 22 листопада 2011 року у справі № 2а-5702/11/1270 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті Луганської області до державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, у розмірі 4567180,57 грн., здійснювати з урахуванням даної ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя
Т.І. Чернявська