Ухвала суду № 21954171, 03.03.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2012
Номер справи
2а-1716/10/1070
Номер документу
21954171
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А 03 березня 2012 року 2а-1716/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Спиридонової В.О., суддів Панової Г.В., Шевченко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні № 28253717 по примусовому виконанню виконавчого листа № 2а-1716/10/1070 у справі за позовом Приватного підприємства «Будівельна компанія «Славутич»до Державного комітету України із земельних ресурсів про часткове скасування наказу та зобовязання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

16.06.2010 постановою Київського окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2010, позовні вимоги Приватного підприємства «Будівельна компанія «Славутич»до Державного комітету України із земельних ресурсів про часткове скасування наказу від 12.08.2009 № 429 та зобовязання прийняти рішення про видачу ліцензії на землевпорядні роботи та видати ліцензію задоволено.

05.07.2011 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 2а-1716/10/1070 про зобовязання Державного комітету України із земельних ресурсів прийняти рішення про видачу ліцензії на землевпорядні роботи Приватному підприємству «Будівельна компанія «Славутич»та видати ліцензію.

27.02.2012 до суду надійшла заява державного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження № 28253717.

Вказана заява обґрунтована тим, що на даний час Державний комітет України із земельних ресурсів не є органом ліцензування господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів. В той же час, Державне земельне агентство України є правонаступником Держкомзему і має право на видачу вказаних державних дозволів.

У судове засідання, призначене на 03.03.2012, державний виконавець та особи, які беруть участь у справі, повідомлені належним чином про дату, час і місце розгляду справи, не прибули. У вказані заяві державний виконавець просив її розглядати без його участі, а сторони у справі про причини неприбуття суд не повідомили.

У частині 2 статті 264 КАС України зазначено, що суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Судом встановлено, що у вказаній справі відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, а також немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст. 128 КАС України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви державного виконавця про заміну сторони у виконавчому провадженні № 28253717 у письмовому провадженні.

Надаючи правову оцінку заяві державного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження № 28253717, суд виходив з наступного.

Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 (далі Указ № 1085/2010) постановлено утворити Державне агентство земельних ресурсів України, реорганізувавши Державний комітет України із земельних ресурсів.

Пунктом 5 вказаного Указу установлено, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.

Указом Президента України «Про Державне агентство земельних ресурсів України»8 квітня 2011 року № 445/2011 затверджено Положення про Державне агентство земельних ресурсів України та установлено, що Державне агентство земельних ресурсів України є правонаступником Державного комітету України із земельних ресурсів, у тому числі за укладеними міжнародними договорами України, стороною в яких є Державний комітет України із земельних ресурсів.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України основними завданнями Держземагентства України є, зокрема, проводення у випадках, передбачених законодавством, ліцензування певних видів господарської діяльності та здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання відповідних ліцензійних умов.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку органів ліцензування»від 27 липня 2011 року № 798 Держземагентство є органом ліцензування з проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів.

Із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДРПОУ), наданого на запит Київського окружного адміністративного суду станом на 3 березня 2012 року, вбачається, що Державний комітет України із земельних ресурсів (Держкомзем) зареєстровано 14 квітня 2008 року за кодом 00032632 та знаходиться в стані припинення.

Судом встановлено, що Державне агентство земельних ресурсів України зареєстровано в ЄДРПОУ 15 лютого 2011 року за кодом 37552980, про що свідчить спеціальний витяг з ЄДРПОУ, наданий за запит суду станом на 3 березня 2012 року.

Згідно з частиною 1 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України «Про виконавче провадження»у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

У разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив (стаття 55 КАС України).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни сторони виконавчого провадження, отже заява державного виконавця про заміну сторони виконавчого провадження № 28253717 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статями 160, 165, 264 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву державного виконавця про заміну сторони у виконавчому провадженні № 28253717 по примусовому виконанню виконавчого листа № 2а-1716/10/1070, виданого 5 липня 2011 року Київським окружним адміністративним судом, задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження № 28253717 по примусовому виконанню виконавчого листа № 2а-1716/10/1070, виданого 5 липня 2011 року Київським окружним адміністративним судом, - Державний комітет України із земельних ресурсів його правонаступником - Державним агентством земельних ресурсів України.

Копію ухвали направити державному виконавцю та сторонам у справі.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Спиридонова В.О.

судді:

Панова Г.В.,

Шевченко А.В.