Постанова № 21951072, 21.02.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2012
Номер справи
2а-0870/2843/11
Номер документу
21951072
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2012 року 15:00 Справа № 2а-0870/2843/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.

при секретарі судового засідання Гайдай А.В.

за участю:

позивач: не зявився

відповідач: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя

до: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про: стягнення 4 347 грн. 35 коп.

ВСТАНОВИВ:

27.04.2011 Державна податкова інспекція у Комунарському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4 347 грн. 35 коп.

Ухвалою суду від 28.04.2011 відкрито скорочене провадження у справі №2а-0870/2843/11.

18.05.2011 на адресу суду надійшли заперечення на позов, а тому ухвалою суду від 18.05.2011 справу було призначено до розгляду за загальними правилами КАС України у судовому засіданні на 02.06.2011.

Ухвалою суду від 02.06.2011 провадження у справі зупинено за клопотанням відповідача до 07.07.2011 для надання додаткових доказів.

07.07.2011 провадження у справі поновлено зі стадії судового розгляду.

Ухвалою суду від 07.07.2011 провадження у справі зупинено до винесення Запорізьким окружним адміністративним судом рішення у справі №2а-0870/5026/11 та набрання ним законної сили.

17.11.2011 провадження у справі поновлено для зясування обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі. Розгляд справи відкладався до 29.11.2011 у звязку із неявкою сторін.

Судом було встановлено, що ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 01.07.2011 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/5026/11 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 09.02.2011 №0000412307 та №0000402307, на підставі яких нараховані штрафні санкції у розмірі 4 347 грн. 35 коп., стягнення яких є предметом спору у даній справі.

04.10.2011 винесено постанову у справі №2а-0870/5026/11, якою у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою суду від 29.11.2011 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судом рішення у справі №2а-0870/5026/11.

Згідно з відповіддю судді Бойченко Ю.П. на запит суду, постанова у справі №2а-0870/5026/11 набрала законної сили 07.12.2011.

21.02.2012 провадження у справі поновлено зі стадії судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не зявився, направив суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Згідно позовної заяви просить стягнути з відповідача 4 347 грн. 35 коп. заборгованості зі сплати грошового зобовязання. Зазначає, що відповідач має непогашену заборгованість перед бюджетом у сумі 4 347 грн. 35 коп., яка виникла внаслідок несплати відповідачем визначених у податкових повідомленнях рішеннях штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій. Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки. На адресу суду 18.05.2011 був направлений відгук на позовну заяву, згідно якого відповідач проти позовних вимог заперечував, просив у позові відмовити, посилаючись на неправомірність податкових повідомлень рішень від 09.02.2011 №0000402307 та №0000412307, на підставі яких нараховані штрафні (фінансові) санкції. Також зазначав, що спірні рішення оскаржені ним до Запорізького окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа підприємець 02.11.1999 виконавчим комітетом Запорізької міської ради, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_3.

ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя 20.01.2011 проведено перевірку відповідача щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв про державну реєстрацію, обігу податкових товарів, за результатами якої складений акт від 28.01.2010 №0038/08/27/23-1596308430.

Перевіркою встановлені порушення ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 №637.

На підставі матеріалів перевірки ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя 09.02.2011 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000402307, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та згідно з п.6 ст.17, ст.20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 994 грн.

Також 09.02.2011 ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя прийнято податкове повідомлення-рішення №0000412307, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та згідно з п. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 №436/95 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 3361 грн. 25 коп.

Податкові повідомлення рішення отримані відповідачем18.02.2011, про що свідчить поштове повідомлення про вручення кореспонденції.

30.06.2011 фізична особа підприємець ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції в Комунарському районі м.Запоріжжя про визнання протиправними та незаконними дії відповідача та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000412307 та №0000402307 від 09.02.2011.

04.10.2011 за наслідками розгляду зазначеної справи, Запорізьким окружним адміністративним судом винесено постанову у справі №2а-0870/5026/11, якою у задоволенні позову відмовлено.

Згідно з відповіддю судді Бойченко Ю.П. на запит суду, постанова у справі №2а-0870/5026/11 набрала законної сили 07.12.2011.

Доказів подальшого оскарження податкових повідомлень рішень від 09.02.2011 №0000412307 та №0000402307 відповідачем не надано.

Згідно довідки ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя станом на 21.02.2012 у відповідача існує заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 347 грн. 36 коп.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Відповідно до ч.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95 установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу.

Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до ч.3 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95 контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу (крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи, а банками - Національний банк України.

Згідно з пунктом 6 статті 17 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі пять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 20 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 04.10.2011 у справі №2а-0870/5026/11 встановлено, що ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя правомірно застосовані штрафні санкції за порушення відповідачем ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 №637. Постанова суду набрала законної сили 07.12.2012.

Згідно з п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Доказів сплати заборгованості відповідачем не надано.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4 347 грн. 35 коп. задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Комунарського району м.Запоріжжя (р/р 34128999700005, код платежу 99999999, призначення платежу «податкова застава», банк ГУДК у Запорізькій області, МФО 81305, одержувач Державний бюджет у Комунарському районі м.Запоріжжя, ЄДРПОУ 34677119) заборгованість у розмірі 4 347 (чотири тисячі триста сорок сім) грн.35 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий