Постанова № 21948156, 12.10.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а-0870/6592/11
Номер документу
21948156
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 року 14:42                               Справа № 2а-0870/6592/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря Пекній Т.В. та представників:

позивача:                     ОСОБА_1, довіреність від 21 квітня 2011 року № 10;

відповідача:                     ОСОБА_2, довіреність від 15 серпня 2011 року № 2239/10/01-012,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

11 серпня 2011 року Приватне акціонерне товариство «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів» (далі – позивач, ПАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів») звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Оріхівському районі Запорізької області (далі – ДПІ в Оріхівському районі, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 000020/2302/0 від 17.06.2011 року щодо донарахування позивачу податкового зобов’язання по платі за користування надрами у сумі 228 661,55грн., з яких 182 929,24 грн. – основного платежу та 45 732,31 грн. – штрафних санкцій.

Ухвалою суду від 12 серпня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/6592/11, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 07 вересня 2011 року.

Провадження у справі неодноразово зупинялося за клопотаннями відповідача для надання додаткових доказів.

Представник позивача, у судових засіданнях, підтримав адміністративний позов у повному обсязі, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 000020/2302/0 від 17.06.2011 року щодо донарахування позивачу податкового зобов’язання по платі за користування надрами у сумі 228661,55грн., з яких 182929,24 грн. – основного платежу та 45732,31 грн. – штрафних санкцій. Обґрунтовує свої вимоги тим, що проведеною перевіркою ДПІ в Оріхівському районі встановлено, що при визначенні суми податкового зобов’язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин позивачем неправомірно застосовано норматив плати за надра для видобування корисних копалин, а саме, базовий норматив як за пісок кварцовий, хоча фактично на родовищі видобувається пісок формувальний. Але такий висновок відповідача вважає необґрунтованим, оскільки кварцовий пісок є одним із видів формувальних пісків, отже, у даному випадку позивач вбачає конфлікт між контролюючим органом та платником податків, що регулюється нормою п. 56.21 Податкового кодексу України, відповідно до якої у такому випадку рішення має прийматися на користь платника податку. Крім того, вважає неправомірними дії відповідача в частині розрахунку штрафних санкцій, оскільки Податковий кодекс України вступив у дію з 01 січня 2011 року, а період, який перевірявся відповідачем, є четвертий квартал 2010 року. Тому, для розрахунку штрафних санкцій має застосовуватися законодавство, що діяло на момент вчинення правопорушення, а не здійснення перевірки. Також з посиланням на п. 7 підрозділу 10 «Перехідних Положень» Податкового кодексу України, позивач вважає, що за правопорушення, встановлене перевіркою відповідача має застосовуватися розмір штрафних санкцій 1 гривня.

Представник відповідача у судових засіданнях проти доводів адміністративного позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях, а саме: вказує на те, що перевіркою встановлено, що розмір податкового зобов’язання з платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, зазначений позивачем у податковому розрахунку, є меншим, ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки, позивачем при заповненні податкового розрахунку допущено методологічну помилку, а саме: застосовано базовий норматив платежу за користування надрами для видобування корисних копалин 7,5% до вартості видобутих корисних копалин, як за пісок кварцовий, а фактично на ділянці Оріхівській № 2 розробляється пісок формувальний, розрахунок плати за який здійснюється за базовим нормативом 9,00 грн. за одиницю погашених запасів корисних копалин. Зазначає, що питання про те, який саме пісок видобувається позивачем на зазначеній ділянці, вже вирішувалося у судах, та було встановлено належність пісків до формувальних на цьому родовищі. Окрім цього, вважає застосування Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» неправомірним у даному випадку, оскільки на момент накладення штрафних санкцій даний закон втратив чинність, тому правомірно застосовано приписи Податкового кодексу України. Що ж до посилань позивача на п.7 підрозділу 10 Податкового кодексу України, зазначає, що штрафні санкції у розмірі 1 гривні застосовуються лише до порушень, вчинених за період з 01 січня по 30 червня 2011 року. Просить позовну заяву залишити без задоволення, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишити без змін.

Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

У судовому засіданні 12 жовтня 2011 року судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

На підставі направлення від 15.04.2011 року №266 та направлення про продовження перевірки від 19.05.2011 року №260 (наказ ДПІ в Оріхівському районі про продовження планової перевірки ВАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів») фахівцями ДПІ в Оріхівському районі Запорізької області було проведено виїзну планову документальну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання позивачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року.

За результатами зазначеної перевірки було складено акт № 16/23-00223438 від 03.06.2011 року (далі – Акт перевірки).

Відповідно до змісту Акта перевірки, перевіркою повноти визначення податку або збору (обов’язкового платежу) за користування надрами для видобування корисних копалин встановлено заниження платежу за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2010 року на суму 182929,24 грн. Перевіркою встановлено, що розмір податкового зобов’язання з платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, зазначеного платником такого податку у податковому розрахунку, є меншим, ніж визначено за результатами перевірки, оскільки при заповненні податкового розрахунку позивачем допущено методологічну помилку, а саме: підприємством при розрахунку плати за користування надрами застосовує базовий норматив платежу за користування надрами для видобування корисних копалин 7,5 відсотків до вартості видобутих корисних копалин, як за пісок кварцовий, а фактично на ділянці Оріхівській № 2 (Оріхівське родовище формувальних пісків) розробляється пісок формувальний, розрахунок плати за який здійснюється за базовим нормативом 9,00 грн. за одиницю погашених запасів корисних копалин.

За результатами розгляду Акта перевірки, ДПІ в Оріхівському районі прийнято відносно позивача податкове повідомлення-рішення № 000020/2302/0 від 17.06.2011 року, відповідно до якого у зв’язку з порушенням позивачем п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин» від 26 березня 2008 року № 264, п.5.1 ст. 5 Інструкції від 30.12.1997 року № 207/472/51/157 «Про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин», затвердженої Наказом Мінекобезпеки України, ДПА України, Держкомгеології України, Мінпраці України, п.8 розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 року № 309-VІ (із змінами і доповненнями) збільшено на 228661,55 грн. суму грошового зобов’язання: нараховано суму грошового зобов’язання за основним платежем 182929,24 грн. та за штрафними санкціями 45732,31грн.

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про його скасування.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про правомірність нарахування позивачу зазначених вище грошового зобов’язання та відсутність підстав для задоволення позову та скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення з огляду на наступне.

Відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 року № 309-VІ (із змінами та доповненнями), а саме у Додатку № 1 до нього визначено наступні нормативи платежів за користування надрами для видобування корисних копалин: пісок формувальний – 9,00 грн. за одиницю погашених запасів корисних копалин; кварцит та пісок кварцовий для металургії – 7,50 відсотків до вартості видобутих корисних копалин.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ним на ділянці Оріхівській № 2 (Оріхівське родовище формувальних пісків) розробляється пісок кварцовий для металургії, а не формувальний.

Однак, згідно ст. 16 Кодексу України «Про надра» спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок надаються спеціалізованим підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні та економічні можливості для користування надрами.

Відповідно п. 3 Порядку надання у 2008 році спеціальних дозволів на користування надрами затвердженої постановою Кабінету Міністрів України; від 27.02.2008р. № 273 на кожний вид користування надрами в межах конкретної ділянки надаєтеся окремий дозвіл.

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.12.1994р. № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного і місцевого значення» у категорії сировина формувальна та для огрудків залізнорудних концентратів передбачає такий вид корисних копалин як пісок, тобто це є пісок формувальний.

Згідно ліцензії серія АВ № 446619, виданої державною геологічною службою ВАТ «Оріхівський кар'єр формувальних матеріалів» (після зміни адреси – Приватне акціонерне товариство «Оріхівський кар'єр формувальних матеріалів») вид господарської діяльності, який передбачено ліцензією є п. 3.1.3 Видобування сировини формувальної для огрудкування залізорудних концентратів.

Згідно ліцензії на користування надрами виданої державним комітетом України по геології і використанню надр реєстраційний №1225 від 03.02.1998 спеціальний дозвіл надано на видобування пісків формувальних, метою робіт, згідно ліцензії є саме видобування пісків формувальних.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 24 Кодексу України «Про надра» користувачі надр зобов'язані: використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано. Отже, Оріхівське родовище повинно використовуватись лише для видобування пісків формувальних.

Отже, ПАТ «Оріхівський кар'єр формувальних матеріалів» не має права видобувати кварцити і піски кварцові, оскільки не має ліцензії (спеціального дозволу) на даний вид діяльності.

Згідно додатку 1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 31 липня 2007 р. N 107/370 «Перелік робіт господарської діяльності з видобування корисних копалин загальнодержавного значення» передбачає такі види видобування сировини нерудної для металургії, як:

п. 3.1.1. Видобування вогнетривкої сировини.

п. 3.1.3. Видобування сировини формувальної та для огрудкування залізорудних концентратів.

Слід зазначити , що згідно цього нормативного акту видобування вогнетривкої сировини, а саме, кварциту і кварцового піску, що застосовується як вогнетрив в металургії і видобування сировини формувальної та для огрудкування залізорудних концентратів, а саме піску формувального, є різними видами господарської діяльності, а тому на видобування кварцитів і піску кварцового необхідно мати відповідну ліцензію.

В період з 24.11.1994р по 20.12.1995р була проведена оцінка запасів формувальних пісків Оріхівського родовища формувальних матеріалів. Зроблені висновки було закріплено протоколом засідання державної комісії України по запасам корисних копалин при Державному комітеті України по геології та використанню надр 20.12.1995р. № 251. Згідно цього протоколу оцінка якості формувального піску здійснювалась за ГОСТ 2138-84 «Піски формувальні». За мінералогічним складом піски в основному на 80-100% формувальні. Піски з підвищеною глинистою складовою (до 4%) складають тільки 15,6%. Дані піски відповідають маркам піску по ГОСТ-2138-84 То2а,Б, Т016А та є тощими пісками (стор. 5 Протоколу). Згідно ГОСТу 2138-91 «Піски формувальні. Загальні технічні вимоги» п. 1.1 «Формовочные пески в зависимости от массовой доли глинистой составляющей (частиц глинистых материалов и обломков зерен кварца и других минералов размером менее 0,02 мм) подразделяют на кварцевые (К), тощие (Т), и жирные (Ж)». Отже, виходячи з протоколу засідання державної комісії України по запасам корисних копалин при Державному комітеті України по геології та використанню надр від 20.12.1995 №251 саме формувальні піски є корисною копалиною, яка видобувається в Оріхівському родовищі формувальних матеріалів.

Згідно інформації, яка щорічно надається Державним НВП «Державний інформаційний геологічний фонд України «Геоінформ України» лист від 24.07.2009 № 03/303-1778 та 08.07.2010 року № 03/303-1904, на ділянці Оріхівській № 2 (Оріхівське родовище формувальних пісків) розробляється пісок формувальний. Згідно листа від 01.10.2010 № 543/02 (вхідний від 05.10.2010 р № 4409/10) Державна комісія України по запасах корисних копалин при міністерстві охорони навколишнього природного середовища повідомляє, що піски Оріхівської ділянки Оріхівського родовища вивчались відповідно до напряму їх застосування, визначеному технічним завданням замовника як формувальні, згідно вимогам до формувальних пісків відповідно ГОСТ 2138-91.

ПАТ «Оріхівський кар'єр формувальних матеріалів» має право розробляти Оріхівську ділянку Оріхівського родовища формувальних пісків в межах площі, зазначеній у спеціальному дозволі від 03.02.1998 р.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.94 № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» піски Оріхівської ділянки Оріхівського родовища відносяться до формувальної сировини загальнодержавного значення.

Згідно спеціального дозволу ( Ліцензія) № 1226 від 03.02.1998 року виданого ВАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів» Державним комітетом України по геології і використанню надр - вид користування надрами: видобування /експлуатація/ корисних копалин – піски формувальні Оріхівського родовища (Оріхівська ділянка), мета ліцензії: видобування пісків формувальних.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19 квітня 2011 року у справі №К-39343/10 за позовом ВАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів» до ДПІ в Оріхівському районі Запорізької області про визнання протиправними дій відповідача та визнання недійсним податкового повідомлення-рішення касаційну скаргу позивача було залишено без задоволення, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2010 року у даній справі, якою у позові відмовлено повністю, залишено без змін.

Так, при розгляді даної справи Вищим адміністративним судом України досліджувалося питання, який саме пісок – кварцовий або формувальний – видобувається позивачем на ділянці Оріхівській №2 (Оріхівське родовище формувальних пісків). Суд касаційної інстанції дійшов висновку, що позивач має використовувати базовий норматив для піску формувального у розмірі 9,00 грн. за одиницю погашених запасів корисних копалин, оскільки пісок, який видобувається позивачем на родовищі, відноситься до формувальних. Крім того, позивач за ліцензією має право розробляти Оріхівську ділянку Оріхівського родовища саме формувальних пісків.

З огляду на приписи ч. 1 ст. 72 КАС України суд не приймає до уваги доводи позивача про те, що ним розробляється на Оріхівському родовищі формувальних пісків пісок кварцовий, на підставі чого позивачем застосовано базовий норматив за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 7,50 відсотків до вартості видобутих корисних копалин, оскільки дана обставина вже досліджувалася у повній мірі Вищим адміністративним судом України у справі № К- 39343/10 та була спростована.

Отже, суд вважає доведеними та обґрунтованими висновки відповідача, зазначені в Акті перевірки про те, що позивач має застосовувати базовий норматив за користування надрами для видобування корисних копалин для піску формувального у розмірі 9,00 грн. за одиницю погашених запасів корисних копалин.

За таких обставин донарахування відповідачем позивачу суми грошового зобов’язання за основним платежем 182929,24грн. згідно оскаржуваного податкового повідомлення-рішення є законним.

Крім того, спірним податковим повідомленням-рішенням ДПІ в Оріхівському районі позивачу нараховано штрафні санкції у сумі 45732,31грн.

Так, згідно з п.123.1 статті 123 Податкового кодексу України визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Податковий кодекс України вступив у дію з 01.01.2011 року (п. 1 розділу ХІХ Перехідних положень Кодексу). Відповідно до п. 2 розділу ХІХ «Прикінцевих положень» Податкового кодексу України з набранням чинності цим Кодексом втратив чинність, зокрема, Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

У разі встановлення порушень, вчинених у періоди до 01.01.2011 року, за результатами перевірок, податкові повідомлення-рішення по яких прийняті після 01.01.2011 року, застосовуються штрафні санкції, передбачені главою 11 розділу ІІ Податкового кодексу України (Лист Державної податкової адміністрації України від 14.02.2011 року № 4091/7/23-4017/131).

Отже, у зв’язку з тим, що здійснення перевірки та прийняття податкового повідомлення-рішення стосовно порушення податкового законодавства, яке відбулося до 01.01.2011 року, здійснено відповідачем після вступу в дію Податкового кодексу України, то для розрахунку розміру штрафних санкцій за встановлені відповідачем порушення застосовуються норми глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.

Щодо посилань позивача на те, що відповідно до норм Податкового кодексу України за порушення податкового законодавства з 01 січня по 30 червня 201 року штрафні санкції застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Відповідно до п. 21 розділу ХІХ «Прикінцевих та перехідних положень» Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Отже, суд звертає увагу на те, що у даному випадку Кодексом передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі 1 гривні за ті порушення податкового законодавства, які здійснені у період з 01 січня по 30 червня 2011 року. У даному спірному випадку правопорушення було допущено позивачем у період 4 кварталу 2010 року, отже, положення даної норма на цей випадок не розповсюджується.

Таким чином, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість нарахування ДПІ в Оріхівському районі Запорізької області позивачу штрафних санкцій у розмірі 45732,31 грн.

Стосовно тверджень позивача про те, що податкове повідомлення-рішення прийнято щодо ВАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалі», а на даний час підприємство змінило організаційно-правову форму на Приватне акціонерне товариство «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалі», у зв’язку з чим позивач вважає необґрунтованим дане рішення, суд зазначає, що зміна організаційно-правової форми юридичної особи передбачає правонаступництво ПАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалі» всіх прав та обов’язків ВАТ «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалі». У даному випадку порушень норм чинного законодавства, які могли би мати наслідком скасування податкового повідомлення-рішення 000020/2302/0 від 17.06.2011 року, не вбачається.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; звикористанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема здотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); зурахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, на думку суду, ДПІ в Оріхівському районі Запорізької області доведено правомірність та обґрунтованість підстав для прийняття спірного податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, в задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів» слід відмовити в повному обсязі.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Оріхівський кар’єр формувальних матеріалів» відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                              (підпис)                    Ю.П.Бойченко