Постанова № 21944391, 08.12.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2011
Номер справи
2а-0870/8692/11
Номер документу
21944391
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2011 року 15:35 Справа № 2а-0870/8692/11

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя

доФізичної особи підприємця ОСОБА_1

простягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

14 жовтня 2011 року Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя (далі позивач або ДПІ у Хортицькому районі) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач або ФОП ОСОБА_1.), в якій просить стягнути з відповідача заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 880,15 грн.

Ухвалою суду від 17 жовтня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі.

Зазначена ухвала направлена на адресу відповідача, проте повернута на адресу суду 28 листопада 2011 року з відміткою поштового відділення звязку: «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Адреса відповідача підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи.

За приписами ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З аналізу наведених норм КАС України суд вважає, що ухвала про відкриття скороченого провадження від 17 жовтня 2011 року вручена відповідачу належним чином.

Станом на 08 грудня 2011року до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.

Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований Хортицькою районною адміністрацією м. Запоріжжя 11 грудня 1996 року як фізична особа - підприємець.

Відповідач перебуває на податковому обліку як платник податків та зборів.

Згідно даних особової картки платника податків та наданого розрахунку, відповідач має борг перед бюджетом у сумі 880 грн.15 коп.

Заборгованість ФОП ОСОБА_1 виникла на підставі наступного.

24 листопада 2010 року посадовими особами ДПІ у Хортицькому районі на підставі направлень від 17 листопада 2010 року №310360 та №310361 проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій про що було складено акт перевірки №0240/08/31/25/НОМЕР_1 від 25.11.2010 року (далі Акт перевірки).

Відповідно до висновків Акту перевірки встановлено порушення п. 1, п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»; статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

А саме, встановлено наступні правопорушення вимог чинного законодавства: 1)реалізація товару без застосування РРО; 2) порушений встановлений порядок обліку товарних запасів за місцем реалізації; 3) здійснення операцій з роздрібної торгівлі без наявності торгового патенту.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, яка була чинною під час проведення перевірки) встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (…..).

Стаття 3 зазначеного Закону, встановлює обовязкові вимоги до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

За невиконання вимог ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів господарювання застосовуються штрафні санкції.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.

Згідно з п.1,2 ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Відповідно до п.1, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон №265/95-ВР), субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно до ст.6 Закону №265/95-ВР ( в редакції чинній на час проведення перевірки), облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Відповідно до п. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96, який був чинний під час проведення перевірки, Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

За невиконаня даних вимог передбачена відповідальність ст.17 Закону №265/95-ВР та ст..8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» відповідно.

На підставі зазначеного Акту перевірки, 02 грудня 2010 року прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002762330 на суму 2664,65 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002772330, на суму 15,60 грн.

Вказані рішення були отримані відповідачем особисто 02.12.2010, про що є відмітки на корінцях зазначених рішень.

Згідно до ст.. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.

В матеріалах справи відсутні докази оскарження рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002772330 та №0002762330 від 02 грудня 2010 року., таким чином зазначена сума боргу є узгодженою.

Відповідно до зворотнього боку обліковою картки платника податків суми штрафних (фінансових) санкцій зменшено на існуючу на 13 грудня 2010 року переплату у сумі 0,10 грн. та часткову сплату, яку здійснено 01 серпня 2011 року в розмірі 1300,00 грн. та 31 серпня 2011 року у розмірі 500,00 грн.

Таким чином, на час звернення позивача з позовом до суду сума заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям у ФОП ОСОБА_1 складає 880,15 грн.

Згідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, податкові органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 12, 14, 86, 158 162, 1832 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69076, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31117104700008, отримувач: державний бюджет Хортицького району, код платежу 21080900, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДК України у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість по штрафним санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 880,15 грн. (вісімсот вісімдесят гривень п'ятнадцять копійок).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя(підпис)Ю.П.Бойченко