Постанова № 21942646, 12.03.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2012
Номер справи
2а/0470/1113/12
Номер документу
21942646
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/1113/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ільков В.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до комунальго підприємства П'ятихатської міської ради "П'ятихатський водоканал" про стягнення за рахунок коштів з рахунків у банках та за рахунок готівки заборгованість зі сплати податку на додану вартість, збору за спеціальне користування водними ресурсами, податку на прибуток, податку на землю та екологічному податку у загальній сумі 158096,51 грн., - ВСТАНОВИВ:

Жовтоводська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до комунального підприємства П'ятихатської міської ради «П'ятихатський водоканал» про стягнення за рахунок коштів з рахунків у банках та за рахунок готівки заборгованість зі сплати податку на додану вартість, збору за спеціальне користування водними ресурсами, податку на прибуток, податку на землю та екологічному податку у загальній сумі 158096,51 гривень.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Податкового кодексу України (далі ПК України) та Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-III (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) (далі Закон України № 2181-III) не було сплачено у встановлені законом строки суми податкових зобовязань з податку на додану вартість, збору за спеціальне користування водними ресурсами, податку на прибуток, податку на землю та екологічному податку у загальній сумі 158096,51 гривень. У добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з цим позовом.

Позивач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, що підтверджується матеріалами справи. Від представника позивача до суду 08.02.2012р. надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України шляхом направлення судової повістки на адресу відповідача, зазначену в ЄДРПОУ, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення від 01.02.2012 року.

За даних обставин суд, керуючись положеннями ч. 6 ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив таке.

Відповідач комунальне підприємство П'ятихатської міської ради «П'ятихатський водоканал» (код ЄДРПОУ 37212434) зареєстрований як юридична особа П'ятихатською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області від 08.08.2007р., що підтверджується матеріалами справи.

Відповідач перебуває на обліку в Жовтоводській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області, як платник окремих видів податків.

Відповідно до п. 100.1 ст. 100 ПК України розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу. Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені.

Згідно з п. 100.2 ст. 100 ПК України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 100.6 ст. 100 ПК України встановлено, що розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Відповідно до п. 100.8 ст. 100 ПК України рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу у межах одного бюджетного року приймається у такому порядку: стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником); стосовно місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

Згідно з п. 100.11 ст. 100 ПК України розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення).

На підставі вищезазначених норм Жовтоводською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області були винесені щодо відповідача рішення про розстрочення грошового зобовязання:

-від 30.05.2011р. за № 10/28;

-від 18.02.2011р. за № 3/28;

-від 20.05.2011р. за № 8/28;

-від 19.08.2011р. за № 14/28;

-від 19.08.2011р. за № 15/28

На підставі вищезазначених рішень про розстрочення грошового зобовязання між Жовтоводською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області та комунальним підприємством П'ятихатської міської ради «П'ятихатський водоканал» було укладено договори про розстрочення сплати грошового зобовязання, а саме:

-договір від 30.05.2011р. за № 10/28 про розстрочення сплати суми грошових зобовязань з податку на прибуток на загальну суму 23816,00 грн. по ПДВ під проценти з 30.05.2011 р. по 20.12.2011р.;

-договір від 18.02.2011р. за № 3/28 про розстрочення сплати суми грошових зобовязань на загальну суму 29005,32 грн. під проценти з 19.02.2011 р. по 22.12.2011р.;

-договір від 20.05.2011р. за № 8/28 про розстрочення сплати суми грошових зобовязань по збору за спеціальне використання води на загальну суму 35390,65 грн. під проценти з 20.05.2011 р. по 20.12.2011р.;

-договір від 19.08.2011р. за № 14/28 про розстрочення сплати суми грошових зобовязань по збору за спеціальне використання води на загальну суму 33287,61 грн. під проценти з 19.08.2011 р. по 20.12.2011р.;

-договір від 19.08.2011р. за № 15/28 про розстрочення сплати суми грошових зобовязань по податку на прибуток підприємств комунальної власності на загальну суму 7307,18 грн. під проценти з 19.08.2011 р. по 20.12.2011 року.

Відповідно до п.п. 100.12.2 п. 100.12 ПК України договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу.

На підставі вищезазначених норм Жовтоводською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області у звязку із тим, що відповідач не сплачує чергових часток розстроченого грошового зобовязання та накопичує податковий борг, були винесені щодо відповідача рішення про скасування розстрочення грошового зобовязання:

-від 31.10.2011р. за № 11/28;

-від 31.10.2011р. за № 9/28;

-від 31.10.2011р. за № 10/28;

-від 31.10.2011р. за № 12/28;

-від 31.10.2011р. за № 13/28.

Відповідачу були нараховані відсотки за користування розстрочкою:

-31.10.2011р. у сумі 747, 65 грн. за період з 31.05.2011р.;

-31.10.2011р. у сумі 1877,16 грн. за період з 20.02.2011р.;

-31.10.2011р. у сумі 1478,84 грн. за період з 21.05.2011р.;

-31.10.2011р. у сумі 619,15 грн. за період з 20.08.2011р.;

-20.09.2011р. у сумі 59,58 грн. за період з 20.08.2011р.;

-31.10.2011р. у сумі 57,25 грн. за період з 21.09.2011р.

Відповідно до 49.18.2 п. 49.18 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем було подано до Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області:

-податкову декларацію з податку на додану вартість від 22.08.2011р. за №9007189392 на суму 3006,00 грн. (граничний термін для сплати 30.08.2011р.);

-податкову декларацію з податку на додану вартість від 20.10.2011р. за №9009282471 на суму 8196,00 грн. (граничний термін для сплати 30.10.2011р.);

-податкову декларацію зі збору за спеціальне використання води від 08.11.2011р. за №9010499649 на суму 33826,84 грн. (граничний термін для сплати 19.11.2011р.);

-податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб від 19.04.2011р. за №9002209613 на суму 7524,93 грн. (граничний термін для сплати 30.04.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №855 на суму 278,53 грн. (граничний термін для сплати 30.07.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №856 на суму 376,27 грн. (граничний термін для сплати 30.07.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №855 на суму 335,81 грн. (граничний термін для сплати 30.08.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №856 на суму 376,27 грн. (граничний термін для сплати 30.08.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №855 на суму 335,81 грн. (граничний термін для сплати 30.09.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №856 на суму 376,27 грн. (граничний термін для сплати 30.09.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №855 на суму 335,81 грн. (граничний термін для сплати 30.10.2011р.);

-податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2011р. за №856 на суму 376,27 грн. (граничний термін для сплати 30.10.2011р.);

-податкову декларацію з екологічного податку від 03.08.2011р. за №9005745672 на суму 598,51 грн. (граничний термін для сплати 19.08.2011р.);

-податкову декларацію з екологічного податку від 27.10.2011р. за №9009562953 на суму 897,74 грн. (граничний термін для сплати 19.11.2011р.).

Проте, у граничні строки, встановлені для сплати, відповідачем податкові зобовязання по вищезазначеним деклараціям та розрахункам сплачені не були.

Відповідно до п. 129.1 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Відповідно до п. 129.4 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно із п. 129.5 ПК України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.

На підставі зазначених норм відповідачу була нарахована пеня:

-по податку на додану вартість нараховано 17.11.2011р. у сумі 1366,06 грн. за період з 01.10.2009р.;

-по податку на доходи фізичних осіб: нараховано 26.07.2011р. у сумі 24,32 грн. за період з 01.05.2009р.; нараховано 10.08.2011р. у сумі 24,97 грн. за період з 01.05.2009 року.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Відповідно до п.п. 1, 3 положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема, здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів та контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до положень ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

26.07.2011р. уповноваженими особами Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно правових актів була проведена документальна невиїзна перевірка декларації на прибуток за 4 квартали 2010 року щодо своєчасності та достовірності відображення у звітності вимог ст. 12 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». За результатами перевірки складено акт №37-151/08-35292408.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем положень п.п. 12.1 ст. 12 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: підприємством не проведено коригування валових доходів за кодом р.02.3 на суму 23383,00 гривень.

Відповідно до п.123.1 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення. До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

На виконання вищезазначених норм позивачем щодо відповідача на підставі акту №37-151/08-35292408 від 26.07.2011р. було винесене податкове повідомлення-рішення за №0000290151 від 08.08.2011р., яким визначено до сплати у загальній сумі 7307,18 гривень, у тому числі: за основним платежем - 5845,75 грн., за штрафними санкціями 1461,43 гривень.

Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано уповноваженою особою відповідача по пошті 09.08.2011 року.

Проте, у встановлений законом строк, податкове зобовязання відповідачем сплачено не було.

11.10.2011р. уповноваженими особами Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно правових актів була проведена документальна невиїзна перевірка з питання порушення термінів подання податкової звітності з податку на прибуток. За результатами перевірки складено акт №51/151/35292408.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем положень п. 57.1 ст. 57 ПК України, а саме: протягом граничних строків несвоєчасно подано до податкового органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2-й квартал 2011 року граничний строк подання: 09.08.2011р., фактично подано: 16.08.2011 року.

Згідно з п. 49.1 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Підпунктом 49.2 ст. 49 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п.п 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Позивачем щодо відповідача на підставі акту №51/151/35292408від 11.10.2011р. було винесене податкове повідомлення-рішення за №0000010152/0 від 12.10.2011р., яким визначено до сплати у загальній сумі 1020,00 гривень.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано уповноваженою особою відповідача під підпис 12.10.2011 року.

Проте, у встановлений законом строк, податкове зобовязання відповідачем сплачено не було.

Таким чином, відповідачу підлягають до сплати податкові зобовязання з:

-податку на додану вартість у сумі 26925,71 грн.;

-збору за спеціальне користування водними ресурсами у сумі 110871,28 грн.;

-податку на доходи фізичних осіб у сумі 7574,22 грн.;

-податку на прибуток у сумі 8438,01 грн.;

-податку на землю у сумі 2791,04 грн.;

-по екологічному податку у сумі 1496,25 гривень.

Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181-III, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту «б» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-III, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181-III, було вручено 19.03.2009р. відповідачу першу податкову вимогу № 1/42 від 13.03.2009р. та 06.05.2009р. другу податкову вимогу № 2/55 від 21.04.2009 року.

Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був. Про наявність податкового боргу свідчить довідка станом на 22.11.2011 року.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Згідно п. 49.16 ст. 49 ПК України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Відповідно до п. 95.4 та 95.5 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.

Із зазначених норм випливає, що орган державної податкової служби насамперед здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а потім, лише в разі недостатності коштів - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону № 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до юрисдикції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг не сплачений відповідних відомостей до суду сторонами надано не було, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до комунального підприємства П'ятихатської міської ради «П'ятихатський водоканал» про стягнення за рахунок коштів з рахунків у банках та за рахунок готівки заборгованість зі сплати податку на додану вартість, збору за спеціальне користування водними ресурсами, податку на прибуток, податку на землю та екологічному податку у загальній сумі 158096,51 грн. - задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства П'ятихатської міської ради «П'ятихатський водоканал» за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та за рахунок готівки на користь держави заборгованість зі сплати податку на додану вартість у сумі 26925,71 грн., збору за спеціальне користування водними ресурсами у сумі 110871,28 грн., податку на доходи фізичних осіб у сумі 7574,22 грн., податку на прибуток у сумі 8438,01 грн., податку на землю у сумі 2791,04 грн., по екологічному податку у сумі 1496,25 гривень, всього у загальній сумі 158096,51 гривень.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя

В.В Ільков