Постанова № 21942075, 09.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2012
Номер справи
2а/0470/752/12
Номер документу
21942075
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 08 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/752/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКононенко О. В. при секретаріКухар В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Лада" про стягнення заборгованості ВСТАНОВИВ: 10.01.2012 року прокурор Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить стягнути заборгованість перед бюджетом з рахунків Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лада» обслуговуючих його банках, посилаючись на те, що відповідач не сплачує заборгованість.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податковий борг в сумі 7 500 грн. 00 коп., який утворився в результаті несплати простроченої заборгованості за бюджетними позичками, згідно договору № 1 від 09.10.1997 року про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998 років. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав та просив позовні вимоги задовольнити.

У судовому засіданні представники позивача адміністративний позов підтримали в повному обсязі.

Представники відповідача проти позовної заяви заперечували.

З наданих ними пояснень випливає, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лада» на виконання умов договору, 24-25 липня 1998 року здало на Божедарівський елеватор зерно загальною кількістю 37500 кг на загальну суму 7500 грн. 00 коп. За таких обставин, відповідач вважає, що свої договірні обовязки перед державою, в особі відділення Державного казначейства України в Криничанському районі, виконав.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 09.10.1997 року між Відділенням Державного казначейства України в Криничанському районі та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Лада» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року № 1003 «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998 року» був укладений договір (а.с.18).

Відповідно з розрахунку заборгованості по наданій фінансовій допомозі згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1003 від 11.09.1997 року по Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Лада» станом на 23.12.2011 року відповідач має прострочену заборгованість перед бюджетом за бюджетними позичками в сумі 7500 грн. 00 коп. (а.с. 21).

Згідно пункту 6 Порядку обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, Бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 174 (далі за текстом - Порядок) облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби.

В силу пункту 15 Порядку прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.

Пунктом 9 статті 17 Бюджетного кодексу Україну передбачено, що розстрочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України.

На виконання вимог пункту 59.2 статті 59 Податкового кодексу Управлінням державного казначейства у Криничанському районі Дніпропетровської області направлено Криничанській міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області подання № 1 від 08.04.2011 року про здійснення заходів щодо стягнення простроченої заборгованості з відповідача (а.с. 17).

Згідно пункту 59.1, 59.4 статті 59 Податкового кодексу, відповідачу направлено податкову вимогу № 12 від 18.10.2011 року на суму 7 500 грн. 00 коп. Зазначена податкова вимога отримана головним бухгалтером Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Лада» Емельяновою З.Д. 18.10.2011 року, що підтверджується підписом (а.с. 8).

Відповідач податкову вимогу в адміністративному або судовому порядку не оскаржував.

Таким чином заборгованість є узгодженою, вона не скасована і не списана податковим органом.

Щодо твердження відповідача проте, що він свої договірні обовязки перед державою, в особі відділення Державного казначейства України в Криничанському районі виконав, а саме: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лада» на виконання умов договору, 24-25 липня 1998 року здало на Божедарівський елеватор зерно загальною кількістю 37500 кг на загальну суму 7500 грн. 00 коп., що підтверджується копіями квитанцій (а.с. 29-30), є необґрунтованим, з огляду на наступне.

В силу пункту 6 Порядку кошти, що надходять до бюджету в рахунок погашення простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою, зараховуються органами Державної казначейської служби на рахунки, відкриті згідно з бюджетною класифікацією.

За правильністю спрямування коштів (у рахунок погашення, обслуговування, сплати відсотків, пені тощо) та заповнення реквізитів відповідає платник.

Датою погашення простроченої заборгованості перед державою за бюджетними позичками\фінансовою допомогою, нарахованих відсотків та нарахованої на суму простроченої заборгованості пені вважається дата зарахування коштів на рахунки, відкриті органами Державної казначейської служби.

Як вбачається з матеріалів справи, Листом від 20.01.2012 року № 03-05/52 Управління Державної казначейської служби України у Криничанському районі Дніпропетровської області повідомило відповідача стосовно заборгованості по Постанові Кабінету Міністрів України № 1003 від 11.09.1997 року, що сума на рахунок органу Держказначейства у розмірі 7500 грн. 00 коп. не поступала (а.с. 31-33).

Отже, на підставі вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що за правильністю спрямування коштів у рахунок погашення простроченої заборгованості з бюджетною позичкою, які зараховуються на окремий рахунок відкритий у Державній казначейській службі, покладається на відповідача.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно частини 1 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Відповідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, позовні вимоги прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лада» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути заборгованість перед бюджетом у сумі 7500 (сім тисяч пятсот) грн. 00 коп. з рахунків Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лада» в обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що належить Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Лада» (код ЄДРПОУ - 30851902) на рахунок відкритий у Державній казначейській службі: 805012 ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 24232347 р/р 311136404700117, код бюджетної класифікації 00263100.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 09 лютого 2012 року

Суддя

О.В. Кононенко