Постанова № 21942059, 23.12.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2011
Номер справи
2а/0470/10104/11
Номер документу
21942059
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/10104/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 170, 00 грн., - ВСТАНОВИВ:

11.08.2011 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 170, 00 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що станом на 09.08.2011 року за обліковими даними відповідач має податковий борг по орендній платі з юридичних осіб на загальну суму 29338, 39 грн. в тому числі новостворений борг в розмірі 170, 00 грн., який виник з 09.07.2011 року.

Просить суд стягнути кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» на користь місцевого бюджету у розмірі податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб в сумі 170, 00 грн. з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» в обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест», код ЄДРПОУ 34681661.

У судове засідання сторони не зявились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

З адреси відповідача, внесеною до відповідного державного реєстру та зазначеною у позовній заяві, повернулись конверти із поштовими вкладеннями.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

23.10.2006 року відповідно даних копії Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради було здійснено державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест», код ЄДРПОУ 34681661.

Відповідач знаходиться на обліку платників податків (обовязкових платежів) у Західно-Донбаській обєднаній державній податковій інспекції.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як вбачається з матеріалів справи, між відповідачем та Павлоградською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування виробничих будівель і споруд, яка знаходиться за адресою: вул. Тельмана, 4а, м. Павлоград, Дніпропетровської обл., загальною площею 1, 0933 га. Даний договір укладено на 5 років.

Відповідно до пп. 14.1.136 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

не може перевищувати:

а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;

б) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

може бути більшою граничного розміру орендної плати, ніж зазначений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відповідно до п. 286. 2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

16.06.2011 року позивачем на підставі пп. 20.1.4п. 20.1. ст. 20 Розділу І, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, п. 76.1 ст. 76, п. 86.2 ст. 86 Розділу ІІ Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку податкової звітності по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» та складено Акт № 104/15-338-34681661 від 16.06.2011 року, відповідно до якого позивачем були встановлені наступні порушення вимог чинного законодавства: пп. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, а саме не подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки на 2011 рік строком до 01.02.2011 року.

За результатами Акту перевірки Західно-Донбаською обєднаною державною податковою інспекцією 23.06.2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення за № 0001471543/0 на суму 170, 00 грн., яке направлено позивачем поштою 24.06.2011 року, відповідно до поштового повідомлення - № 5141300871756.

Відповідно до п. 58. 3 ст. 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

Так, податкове повідомлення-рішення від 23.06.2011 року № 0001471543/0 було вручено відповідачу 29.06.2011 року.

Відповідно до п. 57. 3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалось.

Відповідно до пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Позивач зазначає, зо податковий борг виник у відповідача у 2010 році, тому першу податкову вимогу № 1/61 на суму 1591, 37 грн. було винесено позивачем 02.02.2010 року та вручено поштою 15.02.2010 року, відповідно поштового повідомлення № 638229, другу податкову вимогу - № 2/155 на суму 3889, 46 грн. було винесено позивачем 17.03.2010 року та вручено платнику податків поштою 02.04.2010 року, відповідно поштового повідомлення № 649794.

Відповідач у добровільному порядку не виконав вимоги позивача.

11.05.2010 року позивачем прийнято рішення № 12460/10/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

09.03.2010 року зареєстровано податкову заставу в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна на активи платника податків згідно з актом опису від 26.02.2010 року № 5144/10/24-039, термін дії до 09.03.2015 року.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», від 04.12.1990 року № 509-ХІІ, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Статтею 95 Податкового кодексу України, передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже, з урахуванням вищевикладеного загальна сума заборгованості відповідача за новоствореним податковим боргом складає 170, 00 грн.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що на час розгляду справи суму заборгованості відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 170, 00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» (вул. Бориса Кротова, буд. 35, Бабушкінський район, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська обл., 49000, код ЄДРПОУ 34681661, р/р 26000300015753, Дніпропетровська філія АКБ «Форум», м. Дніпропетровськ) на користь місцевого бюджету (р/р - 33210812700032, код платежу 13050200, банк одержувача - УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) у розмірі податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб в сумі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест» в обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ІК Юрсінвест».

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Суддя

А. Ю. Рищенко