Єдиний державний реєстр судових рішень ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2012 р. Справа № 2а/0270/177/12
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Вінницького району в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Вінницькій області (далі ТУ Головавтотрансінспекція у Вінницькій області) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1) про стягнення фінансових санкцій
в с т а н о в и в :
В січні 2012 року Прокурор Вінницького району звернувся в суд, в інтересах держави в особі ТУ Головавтоінспекції у Вінницькій області, з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, відповідно до постанови про застосування фінансових санкцій № 133596 від 18.07.2011 року.
Позов мотивовано, зокрема, тим, що постановою № 133596 від 18.07.2011 року до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 340,00 грн. за виявлені під час проведення перевірки порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме: не організовано проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; в салоні автобуса відсутня візуальна документація в повному обсязі; не розроблено графіку змінності водіїв транспортних засобів на 2011 рік; відсутні відомості обліку робочого часу та відпочинку водіїв; відсутні документи, що підтверджують проведення технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.
Посилаючись на те, що відповідач зазначену постанову не оскаржив, в строки встановлені законом, на добровільну сплату застосованих фінансових санкцій, борг не сплатив, що тягне за собою ненадходження коштів до бюджету Держави, прокурор вимушений звернутись до суду.
Копія рішення направлялась 20.07.2011 року за місцем реєстрації відповідача, про що свідчить супровідний лист № 02-3/3927 (а.с.5).
Частиною 5 статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу пункту 4 частини 1 статті 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 18.01.2012 року отримана відповідачем 25.01.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.15).
Отже, судом вжито всіх залежним від нього заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Судом зясовано, що 18.07.2011 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесено постанову № 133596 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч. 1 абз. 7 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с. 6).
Дана постанова винесена на підставі акта проведеної перевірки додержання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт № 021908 від 13.07.2011 року (а.с.9-10), згідно якого встановлено факт порушення ФОП ОСОБА_1:
1.статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»- не організовано проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;
2.пункту 27 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, в салоні автобуса ФОРД д.н.: НОМЕР_2 відсутня візуальна документація в повному обсязі;
3.Наказу Мінтрансзвязку від 07.06.2010 року № 340 «Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів»- не розроблено графік змінності водіїв транспортних засобів на 2011 рік, відсутні відомості обліку робочого часу та відпочинку водії;
4.статей 10, 26, 33, 36 Закону України «Про дорожній рух»- відсутні документи, що підтверджують проведення технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.
Станом на день розгляду справи доказів щодо оскарження постанови та її виконання в добровільному порядку суду не надано.
Згідно зі статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції. Так, згідно абзацу 7 частини 1 даної статті за порушення режимів праці та відпочинку водіям транспортних засобів до автомобільних перевізників застосовуються санкції штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядку), копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Так, позивачем надано до суду докази надсилання ФОП ОСОБА_1 постанови про застосування фінансових санкцій № 133596 від 18.07.2011 року рекомендованим листом, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення отримане відповідачем 26.07.2011 року (а.с. 4).
Пунктом 32 Порядку встановлено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.
У встановлені законодавцем строки відповідачем штраф не сплачено.
Згідно статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою
Згідно положень частини 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи те, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету України (р/р 31119106700071, код ЄДРПОУ 34701209, держбюджет м. Вінниці, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015) 340 (триста сорок) гривень штрафних санкцій, застосованих відповідно до постанови № 133596 від 18.07.2011 року.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя /підпис/ Дончик Віталій Володимирович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: