Постанова № 21941885, 12.03.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.03.2012
Номер справи
2а-1291/12/0170/2
Номер документу
21941885
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

12 березня 2012 р. (15:11) Справа №2а-1291/12/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства Електромашинобудівний завод "Фірма СЕЛМА"

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

за участю представників:

від позивача ОСОБА_1 пред-к, дов. №232 від 10.05.2011 р.

від відповідача ОСОБА_2 пред-к, дов. №2/10-0 від 16.01.2012 р.

Суть спору: Публічне акціонерне товариство Електромашинобудівельний завод «Фірма «СЕЛМА» (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом , в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі (далі відповідач) від 20.10.2011 р. №0001254001 та № 0001264001 , від 30.11.2011 р. № 0001604001 та № 00016174001 . Вимоги мотивовані тим, що під час проведення відповідачем камеральної перевірки достовірності суми бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2011 р. було неправомірно прийнято рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування, безпідставно зменшено розмір відємного значення суми ПДВ. На думку позивача вказані рішення було прийнято без зясування обставин справи, вивчення первинних матеріалів бухгалтерського та податкового обліку .

Представник позивача наполягав на задоволені позову з підстав, визначених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні, яке відбулось 12.03.2012 р., надав заперечення на позов, в яких зазначив, що відсутні підстави для задоволення позову, наполягав на тому,що рішення про рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування, розміру відємного значення суми ПДВ були прийняти при повному вивчені дійсних обставин справи.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників позивача та відповідача, суд

ВСТАНОВИВ:

Працівники відповідача 07.10.2011 р. провели камеральну перевірку достовірності заявленої позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника податків у банку декларації з ПДВ за серпень 2011 р., за результати якої склали акт № 383/40-01/20732066. У зазначеному акті зафіксовано, що позивачу зменшено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на 12404 грн., зменшено податковий кредит за серпень 2011 р. на 6514 грн., підтверджено бюджетне відшкодування з серпень 2011 р. в сумі 359077 грн.

Після вивчення матеріалів зазначеної перевірки відповідачем 20.10.2011 р. прийняти податкові повідомлення - рішення № 0001264001 , згідно з яким йому зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2011 р на 6514 грн., застосовані штрафні санкції у розмірі 1629 грн., та №0001254001, відповідно до якого йому вказано про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ на 12404 грн., застосовані штрафні санкції у розмірі 3101грн.

Позивач оскаржив зазначені вище податкові повідомлення- рішення до ДПА в АРК , яка 21.11.2011 р. прийняла рішення № 4470/10/25-023 , скасувала податкове повідомлення- рішення відповідача від 20.10.2011 р. .№ 0001264001 в частині застосування штрафних санкцій у сумі 1629 грн. , збільшила штрафні санкції, визначені у податковому повідомленні-рішенні від 20.10.2011 р. № 0001254001 на 3101грн. , залишила без змін в іншій частині вказане податкове повідомлення - рішення.

Відповідачем 30.11.2011 р. прийняти податкові повідомлення рішення №0001604001 , згідно з яким йому нараховані штрафні санкції у розмірі 3101 грн., та №00016174001, відповідно до якого зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2011 р. на 6514 грн.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З 01.01.2011 р. набрав чинності Податковий Кодекс України (далі ПК України), розділ V якого визначає платників податку на додану вартість, обєкти, базу та ставки оподаткування.

У п.187.1. ст. 187 ПК України зазначено,що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 198.1.ст.198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.2 ст.198 ПК України).

Згідно з п. 198.3. ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ст.193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до п.200.1. ст.200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

У п. 200.2 ст. 200 ПК України встановлено, що при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3. ст.200 ПК України).

У п.200.4. ст.200 ПК України визначено, що якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (п.п.200.7. ст.200 ПК України).

Відповідно до п. 200.11 ст.200 ПК України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

У п.200.14 ст.200 ПК України вказано, що якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

У акті камеральної перевірки представники податкового органу зазначили , що позивач в порушення вимог п.п 14.118, 14.1.155 п. 14.1 ст.14 , п. 15 .1 ст.15, п. 200.17 ст.200, п.201.1, п. 201.10 ст.201 ПК України зависив податковий кредит по ПДВ за серпень 2011р. на 6514 грн., що спричинило завищення відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання і сумою податкового кредиту (ряд.19,20.2 р.ІІІ декларації по ПДВ за серпень 2011 р.) на 6514 грн. На думку податкового органу позивачем завищена сума, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за серпень 2011 р. на 12404 грн.

Не зважаючи на вимоги суду відповідач в порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав жодних доказів правомірності висновків, викладених в акті камеральної перевірки.

Позивачем надані копії документів бухгалтерської звітності, яки були ним використані під час визначення сум бюджетного відшкодування по ПДВ, яки раніше були сплачені контрагентам при проведенні розрахунків за отриманий товар( послуги).

Так, позивачем надані копії приходної накладної № Фс-03014 від 18.08.2011 р.,витратної накладної № РН-00000003 від 16.08.2011 р. , податкової накладної №1 від 16.08.2011 р., оформлених ПП « Химстимул» , платіжного доручення №2631 від 17.08.2011 р., яки свідчить про отримання товару від зазначеного контрагента на суму 15674,40 грн.( в тому числі ПДВ 2612,40 грн.), проведення з ним розрахунків( в тому числі оплату ПДВ).

До матеріалів справи залучені копії оформлених ТОВ «Постачрадіокомплект» приходної накладної № ФС-03036 від 22.08.2011 р., видаткової накладної №6737 від 17.08.201 р., податкової накладної № 25 від 16.08.2011 р., копія платіжного доручення №2601 від 16.08.2011 р., яки свідчать про отримання від нього товару на суму 1143,60грн. (втому числі ПДВ 190,60 грн.) , проведення розрахунків та сплату ПДВ.

Позивачем залучені копії приходної накладної № ФС-02929 від 28.07.2011 р., видаткової накладної № РН-0000021 від 28.07.2011 р., податкової накладної № 22 від 26.07.2011 р., податкової накладної №с56 від 28.07.2011 р., платіжних доручень № 2337 від 26.07.2011 р. та №2391 від 01.08.2011 р., яки свідчать про отримання від ПП»СК»Вертикаль» у липні 2011 р. товару на суму 18144 грн. в тому числі ПДВ у сумі 3024 грн.), оплату його вартості ( в тому числі сплату ПДВ).

До матеріалів справи залучені копії приходних накладних № ФС-02880 від 10.08.2011 р., №ФС-02964 від 15.08.2011 р., №Фс-03077 від 25.08.2011 р., №ФС003078 від 25.08.2011 р., № ФС- 03079 від 25.08.2011 р., витратних накладних № КЕМ-3475 від 05.08.2011 р., №КЕМ-3386 від 03.08.2011 р., №КЕМ-3477 від 22.08.2011 р. , №КЕМ-3514 від 22.08.2011 р., № КЕМ-3515 від 22.08.2011 р., податкових накладних №37 від 03.08.2011 р., №99 від 10.08.2011 р., № 100 від 10.08.2011 р. , платіжних доручень №24235 від 03.2011 р., №2791 від 10.08.2011 р., №2792 від 10.09.2011 р. , яки свідчать про отримання ним у серпні 2011 р. від ПП «ППП «Кримелектромонтаж» товару, проведення розрахунків ( в тому числі оплату ПДВ на суму 163.18 грн.).

Позивачем надані копії готельного рахунку № 4135 від 30.06.2011 р. та фіскального чеку від 30.06.2011 р., яки свідчать про отримання у липні 2011 р. послуг на суму 500 грн.( в тому числі ПДВ 83.33 грн.) , оплати їх вартості.

Надані позивачем копії рахунків від 11.08.2011 р., фіскальних чеків від 10.08.2011 р. свідчать про отримання у серпні 2011 р. послуг на суму 1038 грн.( в тому числі ПДВ 173 грн.) , оплати їх вартості.

Надані позивачем документи, а саме рахунок № 023067 , фіскальні чеки № 1320 та №1321 від 16.08.2011 р. свідчать про отримання від ТОВ «Партіот» у серпні 2011р. послуг на суму 275 грн. ( втому числі ПДВ 45,83 грн.) , оплату їх вартості.

До матеріалів справи залучені копії рахунку № 338540 від 16.08.2011 р., фіскального чеку №7084 від 16.08.2011 р., яки свідчать про отримання ним у серпні 2011р. послуг на суму 120 грн. ( в тому числі ПДВ 20 грн.) , оплати їх вартості.

Позивачем надані копії приходної накладної № ФС-03108 від 23.08.2011р., фіскального чеку від 23.08.2011 р., яки свідчать про отримання у серпні 2011 р. від Фірми «Галла Крим» товару на суму 8,60 грн. ( в тому числі ПДВ у розмірі 1,44 грн.) , проведення розрахунків.

Відповідачем не надано доказів не отримання позивачем товарів ( послуг) від зазначених вище контрагентів, в наслідок чого на думку суду у нього були відсутні підстави зменшувати податковий кредит по ПДв за серпень 2011 р. на 6513,79 грн.

На вимогу суду позивачем також надані копії договорів , витратних накладних , податкових накладних , платіжних доручень, актів приймання виконаних робіт, яки свідчать про придбанням товарів (отримання послуг) у липні 2011 р. у ТОВ «ВС-Металл», ТОВ «АПБ Комплект», ПП «Елітград», КП «Сімткасопаркінг», ПП «ППП «Кримелектромонтаж», ТОВ «Постачрадіокомплект» , ПП «Ньютехнолоджі», ТОВ «Рейнбоу технолоджі», КНПП «ИКАР» на суми ( в обсягах), зазначені в додатках до податкової звітності по ПДВ за серпень 2011 р.

Відповідачем не надано доказів не отримання позивачем товарів ( послуг) від зазначених вище контрагентів, не проведення платежів з ними ( в тому числі оплату ПДВ), не використання товарів ( послуг) в господарській діяльності платника податків.

З огляду на зазначене суд вважає , що висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 383/40-01/20732066 від 07.10.2011 р. , про порушення платником податків вимог ПК України ,невірного визначення ним суми бюджетного відшкодування по ПДВ за серпень 2011 р. у розмірі 12403,53 грн. не відповідають дійсним обставинам справи.

Згідно з п.п. 14.1.39. ПК України (в редакції, яка діяла на час проведення перевірки та прийняття податкових повідомлень - рішень ) грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.п. 14.1.157 ПК України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

П.п. 54.3.2 п. 54.3.ст. 54 ПК України визначає,що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

Згідно з п.55.1. ст.55 ПК України податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.

Контролюючими органами вищого рівня є Державна податкова адміністрація України - для державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які у свою чергу є контролюючими органами вищого рівня для державних податкових інспекцій (п.55.2 ст.55 ПК України).

Порядок оскарження рішень контролюючих органів визначений у ст.56 ПК України, п. 56.1 якої визначає,що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п.56.2 ст.56 ПК України) .

Згідно з п. 56.18. ст.56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених ст.102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

У п.п. 58.1. ст58 ПК України зазначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Як зазначено вище, відповідач після вивчення матеріалів перевірки, викладених в акті перевірки № 383/40-01/20732066, 20.10.2011 р. прийняв податкові повідомлення- рішення № 0001264001 та №0001254001, яки були оскаржені позивачем до ДПА в АРК

ДПА в АРК 21.11.2011 р. прийняла рішення № 4470/10/25-023 , скасувала податкове повідомлення- рішення відповідача від 20.10.2011 р. № 0001264001 в частині застосування штрафних санкцій у сумі 1629 грн. , збільшила штрафні санкції, визначені у податковому повідомленні-рішенні від 20.10.2011 р. № 0001254001 на 3101грн.

Відповідачем 30.11.2011 р. прийняти податкові повідомлення рішення №0001604001 , згідно з яким йому нараховані штрафні санкції у розмірі 3101 грн., та №00016174001, відповідно до якого зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2011 р на 6514 грн.

За таких обставин, керуючись наведеними вище положеннями ПК України, суд вважає,що з урахуванням фактичних обставин справи існують підстави для задоволення позову в частині визнання протиправними та скасуванню податкових повідомлень рішень- відповідача № 0001254001 від 20.10.2011 р. , від 30.11.2011 р. № 0001604001 та №00016174001.

В частині визнання протиправним та скасуванню податкового повідомлення-рішення від 20.10.2011 р. № 0001264001 відсутні підстави для задоволення позову в наслідок того, що воно було скасовано ДПА в АРК , а відповідачем 30.11.2011 р. прийнято було прийнято податкове повідомлення - рішення № 00016174001, відповідно до якого позивачу зменшено розмір відємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2011 р. на 6514 грн.

Під час судового засідання, яке відбулось 12.03.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 16.03.2012 р.

Керуючись ст.ст.160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково .

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м.Сімферополі № 0001254001 від 20.10.2011 р., № 0001604001 від 30.11.2011 р., №00016174001 від 30.11.2011 р.

3.В іншій частині позовних вимог у позові відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.