Постанова № 21911329, 23.12.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2011
Номер справи
2а-7508/11/1470
Номер документу
21911329
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Вступна та резолютивна частини

23.12.2011 р. Справа № 2а-7508/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Дворник Г.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон", доСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Миколаєві, провизнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення від 13.05.2011р. № 0000170040, Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - П О С Т А Н О В И В: Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві від 13.05.2011 року №0000170040.

Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 8 гривень 50 копійок.

Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І. А. Устинов

Миколаївський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 грудня 2011 року Справа № 2а 7508/11/1470

м. Миколаїв

13:00

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Дворник Г.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Нібулон»,

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Миколаєві,

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.05.2011 року №0000170040,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН" (далі ТОВ СП "НІБУЛОН", позивач) звернулось до суду із позовом про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040 Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві (далі СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві, відповідач), яким відповідач зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 11047943,49 грн. за серпень 2008р. грудень 2010р., визначив податкове зобов'язання в сумі 2630994,41 грн. та штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 1973245,81 грн.

Податкове повідомлення рішення прийняте на підставі акта СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ під час відображення операцій з ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" по звітним деклараціям з ПДВ за липень 2008р. грудень 2010 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на наступне:

- Закон України “Про податок на додану вартість” визначає звязок права на податковий кредит та отримання відшкодування ПДВ з бюджету з взаємовідносинами між позивачем та його першими контрагентами та не залежить від дій суб'єктів господарської діяльності за другими, третіми та іншими ланцюгами;

- у разі невиконання контрагентами платника податків зобовязань по сплаті податку до бюджету негативні наслідки (відповідальність) настають лише для них. Зазначена обставина не може бути підставою для позбавлення добросовісного платника податків права на його відшкодування у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого відшкодування та має документальне підтвердження розміру податкового кредиту;

- Законом України “Про податок на додану вартість” не передбачена відповідальність платника податків за дії інших платників, в тому числі підприємств, установ, організацій, СПД фізичних осіб, з якими позивач взагалі не мав господарських відносин;

- у позивача в наявності всі первинні документи бухгалтерського та податкового обліку, які повною мірою підтверджують проведення господарських операцій з першими прямими контрагентами, в тому числі факти сплати ПДВ в ціні придбання товарів (послуг), реальність переміщення сільськогосподарської продукції від постачальників до позивача та подальшу реалізацію сільськогосподарської продукції на експорт, а також надання послуг з перевезення та ремонту;

- відповідачем при проведенні позапланових виїзних перевірок ТОВ СП „НІБУЛОН” по кожному періоду, в якому у позивача виникало право на податковий кредит та право на бюджетне відшкодування перевірялись всі вищезазначені документи бухгалтерського та податкового обліку, порушень чинного законодавства податковою інспекцією встановлено та виявлено не було;

- відповідачем не доведено, що в результаті укладання між позивачем та його контрагентами і виконання договорів з додатками було порушено публічний порядок, встановлений в державі;

- укладені між ТОВ СП “НІБУЛОН” та його контрагентами договори з додатками не були ані удаваними, ані фіктивними, мають економічний ефект, є реальними, виконані в повному обсязі, відповідають положенням цивільного, господарського та податкового законодавства;

- вчинені позивачем господарські операції спричинили реальні зміни майнового стану ТОВ СП "НІБУЛОН" як платника податків;

- Закон України „Про систему оподаткування” для платників податків не передбачає обовязку та не надає права вимагати від інших платників податків будь які відомості щодо здійснення господарської діяльності, зазначене право надано саме контролюючим органам, в т.ч. податковій інспекції;

- Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязку або права одного платника податків контролювати показники податкової звітності по ПДВ іншого платника податків;

- на час укладання та виконання договорів з додатками прямих контрагентів було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та вони мали свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість;

- органами державної податкової служби не прийнято заходів щодо забезпечення стягнення до Державного бюджету України сум бюджетної заборгованості з ПДВ;

- в акті невиїзної документальної перевірки вказується на привласнення окремими СПД, що беруть участь у ланцюгах поставок, бюджетних коштів в розмірі сум сплаченого у складі ціни товару ПДВ, невключення зазначених сум до податкових зобовязань з ПДВ, наявність у них ознак фіктивності або наміру щодо ухилення від сплати податків. При цьому податковою інспекцією не зазначається та не надано ані про постанов про порушення кримінальних справ за ознаками ст.ст. 191, 205, 212 Кримінального кодексу України, ані вироків суду з таких справ, які набрали законної сили;

- не можна вважати достовірними та належними доказами дані Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України та інших баз (систем) даних, адміністрування яких здійснюється державною податковою службою;

- невиїзна документальна перевірка проведена з порушенням 30 ти денного строку для її проведення, визначеного п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість”;

- відповідач не є міжрайонною або об'єднаною спеціалізованою державною податковою інспекцією та не може здійснювати згідно Закону України "Про державну податкову службу в Україні" функцій контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідач позовні вимоги не визнає повністю з наступних підстав:

- наявність у покупця належно оформлених документів, які відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" необхідні для віднесення певних сум до податкового кредиту, зокрема, виданих податкових накладних, не є безумовною підставою для відшкодування ПДВ, якщо відомості, які містяться в таких документах, не відповідають дійсності, як у випадку нездійснення самих операцій, або якщо угоди, результати яких відобразились в податковому обліку збільшенням податкового кредиту, є нікчемними в силу спрямованості на порушення публічного порядку, зокрема, на незаконне заволодіння майном держави (відшкодування ПДВ);

- право на нарахування податкового кредиту, крім наявності належним чином оформленої податкової накладної, обумовлюється наявністю ще й такої обставини, як реальність факту придбання платником податку товарів;

- протягом перевіряємого періоду суб'єкти господарської діяльності та ТОВ СП "НІБУЛОН" обмінювались документами на товари, зокрема, сільськогосподарську продукцію. Зазначені документи виписувались без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об'єкта оподаткування, несплати податків, в зв'язку з чим дії ТОВ СП "НІБУЛОН" призвели до втрат дохідної частини Державного бюджету України;

- за наведених обставин наявність у ТОВ СП "НІБУЛОН" належно оформлених документів, необхідних відповідно до Законів України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок на додану вартість" для віднесення певних сум до валових витрат та податкового кредиту, зокрема виданих підприємствами контрагентами видаткових, податкових, товарно транспортних накладних, не є підставою для формування податкового кредиту та відшкодування ПДВ, оскільки відомості, які містяться в таких документах, є недостовірними;

- заходи щодо забезпечення стягнення відповідних сум до державного бюджету, анулювання свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ, подання позовів щодо скасування свідоцтв про державну реєстрацію, реалізація права податкової застави та звернення на стягнення активів суб'єктів господарювання здійснюється органами державної податкової служби саме за місцем їх реєстрації;

- матеріали перевірки грунтуються на отриманих СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві актів перевірок контрагентів ТОВ СП "НІБУЛОН", а в разі встановлення в них порушень контрагентами ТОВ СП "НЫБУЛОН" своїх податкових зобов'язань, приписів господарського та цивільного законодавства (моральних засад), угоди на реалізацію товару на адресу ТОВ СП "НІБУЛОН" мають протиправний характер;

- в позові відсутнє посилання на офіційно отриману інформацію, згідно якої можна стверджувати, що Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України не отримала сертифікату (атестату) відповідності або позитивного експертного висновку за результатами державної експертизи;

- факт недекларування постачальниками позивача ПДВ, отриманого від останнього в складі ціни за продану продукцію або зменшення ними суми зобов'язань з ПДВ сумою податкового кредиту, який не відповідає податковим зобов'язанням їх постачальників, свідчить про спрямованість всіх укладених угод на порушення публічного порядку, зокрема, по причині того, що ці угоди направлені на незаконне заволодіння майном держави, а тому ці угоди є нікчемними і не можуть породжувати жодних наслідків.

Заслухавши представників сторін, дослідивши надані сторонами докази та заперечення, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими виходячи з наступного.

26.04.2011р. СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ під час відображення операцій з ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" по звітним деклараціям з ПДВ за липень 2008р. грудень 2010 року. За результатами невиїзної документальної перевірки СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві складено акт від 26.04.2011р. №503/40/14291113.

В висновках акта невиїзної документальної перевірки на сторінках 72-75 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві встановлено, що:

1. На порушення п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5 статті 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями завищено податковий кредит на суму 13537871,68, грн..

2. На порушення п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.2 п.7.7 статті 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями, п.п.5.12.2, 5.12.3, 5.12.4 п.5 Порядку заповнення декларації декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.97р. №166 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.08р. №159), в результаті чого підприємством завищено бюджетне відшкодування на суму 11047943,49 грн.

3. Перевіркою встановлено відсутність поставок товарів, робіт, послуг та укладання угод з метою настання реальних наслідків. В звязку з тим, що угоди поставки є нікчемними, нікчемний правочин є недійсним в силу закону, такий нікчемний правочин не створює інших юридичних наслідків, крім тих, що повязані з його недійсністю.

Таким чином, у результаті порушення контрагентами ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" своїх податкових зобовязань, приписів господарського та цивільного законодавства (моральних засад), угоди, укладені з ТОВ СП „НІБУЛОН” на реалізацію товару на адресу останнього, мають протиправний характер. А такий правочин, в наслідок якого неправомірно віднесений ПДВ до складу податкового кредиту ТОВ СП „НІБУЛОН” по суті спрямований на незаконне заволодіння майном держави, суперечить інтересам держави і суспільства, вважається таким, що порушує публічний порядок, а отже, згідно з частиною 2 статті 228 Цивільного кодексу є нікчемним.

Крім того, неможливість реального здійснення ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" вказаних операцій з урахуванням часу, кількості працівників на підприємстві, тобто відсутність необхідних умов для досягнення відповідних результатів економічної діяльності в силу відсутності управлінського та технічного персоналу, основних засобів, складських приміщень та транспортних засобів свідчить про відсутність у зазначених підприємств адміністративно господарських можливостей на виконання господарських зобовязань.

Вищевикладене свідчить про відсутність у ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" адміністративно господарських можливостей на виконання господарських зобовязань по укладеним угодам та відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобовязань. Останнє, в свою чергу, свідчить про відсутність у них наміру створення правових наслідків. Тобто, такі угоди носять фіктивний характер”.

ТОВ СП "НІБУЛОН" діяло без належної обачності і йому мало бути відомо про фактичний та адміністративно майновий стан ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка", умови ведення цими підприємствами господарської діяльності та порушення, які ними допускались.

ТОВ СП "НІБУЛОН" до СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві подані заперечення від 28.04.2011р. №4408/12-27. СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві рішенням, оформленим листом від 12.05.2011р. №2200/10/40-029 про розгляд заперечень, відмовила в перегляді висновків акта перевірки від 26.04.2011р. №503/40/14291113.

СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 26.04.2011р. №503/40/14291113 прийняте податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040, яким згідно з п.20.1.4 п.20.1 ст20, п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58, п.79.2 ст79 Податкового кодексу України та згідно з п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України за встановлені порушення п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4 ,п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями, п.п.5.12.2, 5.12.3, 5.12.4 п.5 Порядку заповнення декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 №166 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.08 №159) підприємству зменшено суму бюджетного відшкодування в розмірі 11 047 943,49 грн. (в т.ч. за серпень 2008р. 2 673,80 грн., вересень 2008р. 16 215,73 грн., жовтень 2008р. 84 850,17 грн., листопад 2008р. 45 012,12 грн., грудень 2008р. 52 403,48 грн., січень 2009р. 55 900,79 грн., лютий 2009р. 180 369,86 грн., березень 2009р. 149 172,46 грн., квітень 2009р. 363 246,38 грн., травень 2009р. 119 859,04 грн., липень 2009р. 108 968,42 грн., серпень 2009р. 66 292,65 грн., вересень 2009р. 75 526,09 грн., листопад 2009р. 335 832,23 грн., грудень 2009р. 193 112,59 грн., січень 2010р. 44 044,90 грн., лютий 2010р. 65 764,33 грн., березень 2010р. 745,85 грн., квітень 2010р. 877 102,59 грн., травень 2010р. 160 456,11 грн., червень 2010р. 116 550,24 грн., липень 2010р. 285 350,94 грн., серпень 2010р. 1 462 543,78 грн., вересень 2010р. 99 205,88 грн., жовтень 2010р. 342 560,93 грн., листопад 2010р. 4 705 150,77 грн., грудень 2010р. 1 039 031,36 грн.).

Як зазначено в податковому повідомленні рішенні, у звязку з тим, що заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки підприємству відшкодовано в розмірі 2 630 994,41 грн., відповідно до абз. 6 п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI зі змінами та доповненнями ТОВ СП „НІБУЛОН” визначено податкове зобовязання з ПДВ та зобовязано сплатити суму податку у розмірі 2 630 994,41 грн. та штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 1 973 245,81 грн.

ТОВ СП "НІБУЛОН" 25.05.2011р. до ДПА у Миколаївській області подана скарга від 24.05.2011р. №5561/01-27 на податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040. Рішенням ДПА у Миколаївській області від 20.07.2011р. №1924/10/25-014 про результати розгляду скарги скаргу генерального директора ТОВ СП "НІБУЛОН" залишено без задоволення, а податкове повідомлення рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 13.05.2011р. №0000170040 залишено без змін.

Позивачем 29.07.2011р. до Державної податкової служби України направлена повторна скарга від 28.07.2011р. №7950/01-27 на податкове повідомлення рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 13.05.2011р. №0000170040 та рішення ДПА у Миколаївській області від 20.07.2011р. №1924/10/25-014 про результати розгляду скарги. Рішенням ДПС України від 29.09.2011р. №2662/6/10-2115 податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040 та рішення ДПА у Миколаївській області від 20.07.2011р. №1924/10/25-014 залишені без змін, а скарга ТОВ СП "НІБУЛОН" без задоволення.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. Статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори.

Згідно положень Закону України „Про податок на додану вартість”, в тому числі тих, про порушення яких з боку ТОВ СП „НІБУЛОН” зазначає СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в акті невиїзної документальної перевірки від 26.04.2011р. №503/40/14291113 та податковому повідомленні рішенні від 13.05.2011р. №0000170040, вбачається наступне.

Пунктом 1.7 ст.1 Закону України „Про податок на додану вартість” визначено податковий кредит як суму, на яку платник податку має право зменшити податкове зобовязання звітного періоду, визначене згідно із цим законом. Пункт 1.8 ст.1 цього Закону встановлює, що бюджетним відшкодуванням є сума, яка підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим законом.

В підпункті 7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” наводиться перелік позицій, які повинна містити податкова накладна при її заповненні.

Згідно до п.7.4 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Підпунктом 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Згідно п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Згідно до норми підпункту 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" суми податку, які підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-якою поставкою товарів (робіт , послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

В свою чергу п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції до 16.06.2010р.) встановлює, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

З 16.06.2010р. підпункт 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" діяв в наступній редакції та визначав, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;

залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;

залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.

З системного аналізу вищезазначених положень Закону України "Про податок на додану вартість" вбачається, що законодавець чітко визначає звязок права на отримання податкового кредиту та отримання відшкодування з бюджету з взаємовідносинами між підприємством платником, яке має право на отримання відшкодування ПДВ з бюджету, та його першим контрагентом.

Закон України "Про податок на додану вартість" не передбачає відповідальності платника податків за дії інших платників, в тому числі підприємств, установ, організацій, СПД фізичних осіб, з якими ТОВ СП „НІБУЛОН” взагалі не мало господарських відносин.

Крім того, суд зазначає, що для відшкодування з бюджету податку на додану вартість ЗУ „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязкової умови фактичного надходження цих сум до бюджету. У разі невиконання контрагентом платника податків зобовязань по сплаті податку до бюджету негативні наслідки (відповідальність) настають лише для нього. Зазначена обставина не може бути підставою для позбавлення добросовісного платника податків права на його відшкодування у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого відшкодування та має документальне підтвердження розміру податкового кредиту.

Розрахунки між ТОВ СП „НІБУЛОН” та першими прямими контрагентами здійснювались, а право на податковий кредит та суму бюджетного відшкодування з ПДВ виникало у ТОВ СП „НІБУЛОН” наступним чином:

1. По ТОВ „Агроникс-М”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агроникс-М” до податкового кредиту листопада місяця 2010р. 188 088,26 грн. (додаток №13 (рядок 58) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Агроникс-М” листопад місяць 2010р. 129 403,12 грн. (додаток №13 (рядок 58) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Агроникс-М” в грудні місяці 2010р. 129 403,12 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агроникс-М” грудня місяця 2010р. 129 403,12 грн. (стор. 12-15, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

2. По ПП „Истоки-С”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Истоки-С” до податкового кредиту жовтня місяця 2010р. 205 385,09 грн. (додаток №13 (рядок 99) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Истоки-С” в жовтні місяці 2010р. 109 378,64 грн. (додаток №13 (рядок 99) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Истоки-С” листопада місяця 2010р. 109 378,64 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Истоки-С” листопада місяця 2010р. 62 192,24 грн. (стор. 15-18, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

3. По ТОВ „Агро-ТА”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро-ТА” до податкового кредиту жовтня місяця 2010р. 20 876,66 грн. (додаток №13 (рядок 492) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Агро-ТА”в жовтні місяці 2010р. 0,00 грн. (додаток №13 (рядок 492) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Агро-ТА” листопада місяця 2010р. 0,00 грн. (до бюджетного відшкодування ПДВ не заявлялось)(п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) бюджетне відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро-ТА” листопада місяця 2010р. не зменшувалось (стор. 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040)

4. По ФГ „Давос”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ФГ „Давос” до податкового кредиту жовтня місяця 2010р. 2359 460,95 грн. (додаток №13 (рядок 6) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ФГ „Давос” в жовтні місяці 2010р. 1551 239,23 грн. (додаток №13 (рядок 6) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунок та платіжне доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ФГ „Давос” листопада місяця 2010р. 1551 239,23 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ФГ „Давос” листопада місяця 2010р. 1551 239,23 грн. (стор. 21-25, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

5. По ПП „Ространсагро”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Ространсагро” до податкового кредиту:

- жовтня місяця 2010р. 6 363,31 грн. (додаток №13 (рядок 714) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2010р. 1288 660,34 грн. (додаток №13 (рядок 6) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2010р.; податкові накладні.

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 295 023,65 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Ространсагро” в листопаді місяці 2010р. 866 836,01 грн. (додаток №13 (рядок 6) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунок та платіжне доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Ространсагро” грудня місяця 2010р. 866 836,01 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Ространсагро” грудня місяця 2010р. 866 836,01 грн. (стор. 25-28, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

6. По ПП „Благодатне”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Благодатне” до податкового кредиту березня місяця 2010р. 887391,16 грн. (додаток №13 (рядок 14) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Благодатне” в березні місяці 2010р. 887391,16 грн. (додаток №13 (рядок 14) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Благодатне” квітня місяця 2010р. 887391,16 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Благодатне” квітня місяця 2010р. 749653,49 грн. (стор. 28-31, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

7. По ПП „НікЮТАС”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „НікЮТАС” до податкового кредиту квітня місяця 2010р. 268688,56 грн. (додаток №13 (рядок 51) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „НікЮТАС” в квітні місяці 2010р. 268688,56 грн. (додаток №13 (рядок 51) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „НікЮТАС” травня місяця 2010р. 268688,56 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) бюджетне відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „НікЮТАС” травня місяця 2010р. не зменшувалось (стор. 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

8. По ТОВ „Укрфорвард”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Укрфорвард” до податкового кредиту:

- січня місяця 2010р. 84165,97 грн. (додаток №13 (рядок 106) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за січень місяць 2010р.; податкові накладні);

- березня місяця 2010р. 47 753,07 грн. (додаток №13 (рядок 242) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2010р.; податкові накладні.

Всього податкового кредиту з ПДВ 131 919,04 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Укрфорвард”:

- в січні місяці 2010р. 84165,97 грн. (додаток №13 (рядок 106) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в березні місяці 2010р. 47 753,07 грн. (додаток №13 (рядок 242) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2010р.; податкові накладні.

Всього податкового кредиту з ПДВ 131 919,04 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Укрфорвард” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- лютого місяця 2010р. 84165,97 грн.;

- квітня місяця 2010р. 47 753,07 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 131 919,04 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Укрфорвард” лютого місяця 2010р. 7 709,61 грн. (стор. 33-35, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 7709,61 грн.

9. По ТОВ „Інтер Інвест-Агро сервіс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Інтер Інвест-Агро сервіс” до податкового кредиту жовтня місяця 2010р. 137 531,53 грн. (додаток №13 (рядок 146) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Інтер Інвест-Агро сервіс” в жовтні місяці 2010р. 20 086,04 грн. (додаток №13 (рядок 146) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунок та платіжне доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Інтер Інвест-Агро сервіс” листопада місяця 2010р. 20 086,04 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Інтер Інвест-Агро сервіс” листопада місяця 2010р. 20 086,04 грн. (стор. 35-37, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

10. По СГД ФО ОСОБА_1:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з СГД ФО ОСОБА_1 до податкового кредиту:

- липня місяця 2010р. 254208,76 грн. (додаток №13 (рядок 87) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2010р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2010р. 161 158,32 грн. (додаток №13 (рядок 150) акта від 09.12.2010р. №1311/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2010р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2010р. 123 310,05 грн. (додаток №13 (рядок 214) акта від 21.01.2011р. №61/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 538 677,15 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з СГД ФО ОСОБА_1:

- в липні місяці 2010р. 194155,87 грн. (додаток №13 (рядок 87) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в серпні місяці 2010р. 161 158,32 грн. (додаток №13 (рядок 150) акта від 09.12.2010р. №1311/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в вересні місяці 2010р. 123 310,05 грн. (додаток №13 (рядок 214) акта від 21.01.2011р. №61/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення).

Всього податкового кредиту з ПДВ 478 624,24 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з СГД ФО ОСОБА_1 (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): серпня місяця 2010р. 194155,87 грн.; вересня місяця 2010р. 161 158,32 грн.; жовтня місяця 2010р. 123 310,05 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 478 624,24 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з СГД ФО ОСОБА_1 (стор. 37-38, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040): серпня місяця 2010р. 29156,13 грн.; вересня місяця 2010р. 34 306,00 грн.; жовтня місяця 2010р. 35 118,56 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 98580,69 грн.

11. По ПП "Компаніагротрейд":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Компаніагротрейд" до податкового кредиту:

- червня місяця 2010р. 245148,33 грн. (додаток №13 (рядок 46) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2010р.; податкові накладні);

- липня місяця 2010р. 209 694,29 грн. (додаток №13 (рядок 116) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 454 842,62 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП "Компаніагротрейд":

- в червні місяці 2010р. 245148,33 грн. (додаток №13 (рядок 46) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в липні місяці 2010р. 209 694,29 грн. (додаток №13 (рядок 116) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

Всього податкового кредиту з ПДВ 454 842,62 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП "Компаніагротрейд" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): липня місяця 2010р. 245148,33 грн.; серпня місяця 2010р. 209 694,29 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 454 842,62 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Компаніагротрейд" (стор. 38-41, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040): липня місяця 2010р. 192726,11 грн.; серпня місяця 2010р. 59 979,07 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 252705,18 грн.

12. По ТОВ "Євроопт ЛТД":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Євроопт ЛТД" до податкового кредиту:

- квітня місяця 2010р. не включався;

- травня місяця 2010р. 1 159,59 грн. (додаток №13 (рядок 638) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 159,59 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Євроопт ЛТД":

- в квітні місяці 2010р. не сплачувався;

- в травні місяці 2010р. 1 159,59 грн. (додаток №13 (рядок 638) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 159,59 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Євроопт ЛТД" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): травня місяця 2010р. 0,00 грн.; червня місяця 2010р. 1 159,59 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 454 842,62 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Євроопт ЛТД" червня місяця 2010р. 857,27 грн. (стор. 41-42, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040):

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 857,27 грн.

13. По ТОВ "Шер К":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Шер К" до податкового кредиту:

- жовтня місяця 2010р. 2 818891,32 грн. (додаток №13 (рядок 5) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2010р. 452 250,67 грн. (додаток №13 (рядок 21) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 3 271 141,99 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Шер К":

- в жовтні місяці 2010р. 2 698359,05 грн. (додаток №13 (рядок 5) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в листопаді місяці 2010р. не сплачувався (додаток №13 (рядок 21) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

Всього податкового кредиту з ПДВ 2 698359,05 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Шер К" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): листопада місяця 2010р. 2 698359,05 грн.; грудня місяця 2010р. 0,00 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 2 698359,05 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Шер К" листопада місяця 2010р. 2 698359,05 грн. (стор. 42-45, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 2 698359,05 грн.

14. По ТОВ "Ватикан-Агро":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Ватикан-Агро" до податкового кредиту:

- січня місяця 2010р. 11168,24 грн. (додаток №13 (рядок 404) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за січень місяць 2010р.; податкові накладні);

- лютого місяця 2010р. 6 746,35 грн. (додаток №13 (рядок 454) акта від 30.04.2010р. №439/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2010р.; податкові накладні);

- березня місяця 2010р. 51304,23 грн. (додаток №13 (рядок 227) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2010р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2010р. 60 735,11 грн. (додаток №13 (рядок 227) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2010р.; податкові накладні);

- травня місяця 2010р. 92018,39 грн. (додаток №13 (рядок 102) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2010р.; податкові накладні);

- червня місяця 2010р. 40 930,28 грн. (додаток №13 (рядок 212) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2010р.; податкові накладні);

- липня місяця 2010р. 280703,86 грн. (додаток №13 (рядок 78) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2010р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2010р. 64 899,88 грн. (додаток №13 (рядок 356) акта від 09.12.2010р. №1311/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2010р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2010р. 343187,95 грн. (додаток №13 (рядок 77) акта від 21.01.2011р. №61/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2010р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2010р. 416 642,26 грн. (додаток №13 (рядок 45) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 368 336,56 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Ватикан-Агро":

- в січні місяці 2010р. 11168,24 грн. (додаток №13 (рядок 404) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в лютому місяці 2010р. 0,00 грн. (додаток №13 (рядок 454) акта від 30.04.2010р. №439/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в березні місяці 2010р. 51304,23 грн. (додаток №13 (рядок 227) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в квітні місяці 2010р. 59 021,78 грн. (додаток №13 (рядок 227) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в травні місяці 2010р. 92018,39 грн. (додаток №13 (рядок 102) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в червні місяці 2010р. 40 930,28 грн. (додаток №13 (рядок 212) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в липні місяці 2010р. 280703,86 грн. (додаток №13 (рядок 78) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

-в серпні місяці 2010р. 64 899,88 грн. (додаток №13 (рядок 356) акта від 09.12.2010р. №1311/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в вересні місяці 2010р. 343187,95 грн. (додаток №13 (рядок 77) акта від 21.01.2011р. №61/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- в жовтні місяці 2010р. 373 274,21 грн. (додаток №13 (рядок 45) акта від 18.02.2011р. №139/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 316508,81 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Ватикан-Агро" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): лютого місяця 2010р. - 11168,24 грн.; квітня місяця 2010р. - 51304,23 грн.; травня місяця 2010р. - 59 021,78 грн.; червня місяця 2010р. - 92018,39 грн.; липня місяця 2010р. - 40 930,28 грн.; серпня місяця 2010р. - 280703,86 грн.; вересня місяця 2010р. - 64 899,88 грн.; жовтня місяця 2010р. 343187,95 грн.; листопада місяця 2010р. 373 274,21 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 1 316508,81 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Ватикан-Агро" (стор. 45-49, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040): лютого місяця 2010р. - 11168,23 грн.; квітня місяця 2010р. - 38475,58 грн.; травня місяця 2010р. - 59 021,78 грн.; червеня місяця 2010р. - 92018,39 грн.; липня місяця 2010р. - 40 930,28 грн.; серпня місяця 2010р. - 280703,86 грн.; вересня місяця 2010р. - 64 899,88 грн.; жовтня місяця 2010р. 307442,37 грн.; листопада місяця 2010р. 373 274,21 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 1 267934,58 грн.

15. По ТОВ „Агро-Грейн”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро-Грейн” до податкового кредиту листопада місяця 2010р. 77 765,80 грн. (додаток №13 (рядок 142) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Агро-Грейн” в листопаді місяці 2010р. 42 792,23 грн. (додаток №13 (рядок 142) акта від 17.03.2011р. №272/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Агро-Грейн” грудня місяця 2010р. 42 792,23 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро-Грейн” грудня місяця 2010р. 42 792,23 грн. (стор. 49-52, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

16. По ТОВ „Ковальзернотрейд”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Ковальзернотрейд” до податкового кредиту липня місяця 2010р. 1 154 998,82 грн. (додаток №13 (рядок 18) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2010р.; податкові накладні).

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Ковальзернотрейд” в липні місяці 2010р. 1 154 998,82 грн. (додаток №13 (рядок 18) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати виїзної позапланової перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Ковальзернотрейд” серпня місяця 2010р. 1 154 998,82 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Ковальзернотрейд” серпня місяця 2010р. 1 061 282,45 грн. (стор. 52-54, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040).

17. По ТОВ "Українська зернова логістична компанія":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Українська зернова логістична компанія" до податкового кредиту:

- липня місяця 2009р. 74637,04 грн. (додаток №13 (рядок 238) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2009р. 86 350,57 грн. (додаток №13 (рядок 274) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2009р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2009р. 71929,49 грн. (додаток №13 (рядок 280) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2009р. 37 748,06 грн. (додаток №13 (рядок 388) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2009р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2009р. 110356,25 грн. (додаток №13 (рядок 190) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2009р.; податкові накладні);

- грудня місяця 2009р. 73 653,37 грн. (додаток №13 (рядок 254) акта від 26.02.2010р. №199/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за грудень місяць 2009р.; податкові накладні);

- січня місяця 2010р. 53578,03 грн. (додаток №13 (рядок 149) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за січень місяць 2010р.; податкові накладні);

- лютого місяця 2010р. 23 307,19 грн. (додаток №13 (рядок 254) акта від 30.04.2010р. №439/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2010р.; податкові накладні);

- березня місяця 2010р. 162821,74 грн. (додаток №13 (рядок 78) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2010р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2010р. 112 394,05 грн. (додаток №13 (рядок 152) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 806 775,79 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Українська зернова логістична компанія":

- в липні місяці 2009р. 74603,98 грн. (додаток №13 (рядок 238) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в серпні місяці 2009р. 86 350,57 грн. (додаток №13 (рядок 274) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в вересні місяці 2009р. 71929,49 грн. (додаток №13 (рядок 280) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в жовтні місяці 2009р. 37 748,06 грн. (додаток №13 (рядок 388) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в листопаді місяці 2009р. 110356,25 грн. (додаток №13 (рядок 190) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в грудні місяці 2009р. 66 159,00 грн. (додаток №13 (рядок 254) акта від 26.02.2010р. №199/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в січні місяці 2010р. 46922,21 грн. (додаток №13 (рядок 149) акта від 31.03.2010р. №324/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в лютому місяці 2010р. 23 307,19 грн. (додаток №13 (рядок 254) акта від 30.04.2010р. №439/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в березні місяці 2010р. 158705,90 грн. (додаток №13 (рядок 78) акта від 28.05.2010р. №525/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в квітні місяці 2010р. 112 394,05 грн. (додаток №13 (рядок 152) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення)

Всього податкового кредиту з ПДВ 788476,68 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Українська зернова логістична компанія" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): серпня місяця 2009р. 74603,98 грн.; вересня місяця 2009р. 86 350,57 грн.; жовтня місяця 2009р. 71929,49 грн.;листопада місяця 2009р. - 37 748,06 грн.; грудня місяця 2009р. 110356,25 грн.; січня місяця 2009р. 66 159,00 грн.; лютого місяця 2010р. 46922,21 грн.; березня місяця 2010р. 23 307,19 грн.; квітня місяця 2010р. 158705,90 грн.; травня місяця 2010р. 112 394,05 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 788476,68 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Українська зернова логістична компанія" (стор. 54-58, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040): серпня місяця 2009р. 66 292,65 грн.; вересня місяця 2009р. 75526,09 грн.; листопада місяця 2009р. 37737,82 грн.; грудня місяця 2009р. 53 272,09 грн.; січня місяця 2010р. 44044,90 грн.; лютого місяця 2010р. 46 886,49 грн.; березня місяця 2010р. 745,85 грн.; квітня місяця 2010р. 79 362,75 грн.; травня місяця 2010р. 101434,33 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 505302,97 грн.

18. По ПП "Аліка":

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Аліка" до податкового кредиту:

- липня місяця 2008р. 4443,55 грн. (додаток №9 (рядок 659) акта від 22.10.2008р. №930/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2008р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2008р. 16 215,73 грн. (додаток №9 (рядок 519) акта від 20.11.2008р. №1045/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2008р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2008р. 171696,58 грн. (додаток №9 (рядок 117) акта від 22.12.2008р. №1237/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2008р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2008р. 59 053,95 грн. (додаток №9 (рядок 116) акта від 09.02.2009р. №116/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2008р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2008р. 52403,48 грн. (додаток №9 (рядок 135) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2008р.; податкові накладні);

- грудня місяця 2008р. 56 005,71 грн. (додаток №9 (рядок 234) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за грудень місяць 2008р.; податкові накладні);

- січня місяця 2009р. 180369,86 грн. (додаток №9 (рядок 40) акта від 20.03.2009р. №273/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за січень місяць 2009р.; податкові накладні);

- лютого місяця 2009р. 151 469,34 грн. (додаток №9 (рядок 112) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні);

- березня місяця 2009р. 363246,38 грн. (додаток №9 (рядок 140) акта від 02.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2009р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2009р. 119 859,04 грн. (додаток №13 (рядок 116-113) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2009р.; податкові накладні);

- травня місяця 2009р. 108968,42 грн. (додаток №13 (рядок 121) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2009р.; податкові накладні);

- липня місяця 2009р. 298 094,41 грн. (додаток №13 (рядок 58) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2009р. 139840,50 грн. (додаток №13 (рядок 143) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2009р.; податкові накладні);

- грудня місяця 2009р. 52 041,52 грн. (додаток №13 (рядок 640) акта від 26.02.2010р. №199/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за грудень місяць 2009р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2010р. 107618,93 грн. (додаток №13 (рядок 158) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2010р.; податкові накладні);

- травня місяця 2010р. 23 674,58 грн. (додаток №13 (рядок 241) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2010р.; податкові накладні);

- червня місяця 2010р. 62613,65 грн. (додаток №13 (рядок 150) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2010р.; податкові накладні);

- липня місяця 2010р. 38 496,21 грн. (додаток №13 (рядок 421) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2010р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 2 006 111,84 грн.

б) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП "Аліка":

- в липні місяці 2008р. 2673,80 грн. (додаток №9 (рядок 659) акта від 22.10.2008р. №930/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в серпні місяці 2008р. 16 215,73 грн. (додаток №9 (рядок 519) акта від 20.11.2008р. №1045/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в вересні місяці 2008р. 84850,17 грн. (додаток №9 (рядок 117) акта від 22.12.2008р. №1237/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в жовтні місяці 2008р. 45 012,12 грн. (додаток №9 (рядок 116) акта від 09.02.2009р. №116/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в листопаді місяці 2008р. 52403,48 грн. (додаток №9 (рядок 135) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в грудні місяці 2008р. 55 900,79 грн. (додаток №9 (рядок 234) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в січні місяці 2009р. 180369,86 грн. (додаток №9 (рядок 40) акта від 20.03.2009р. №273/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в лютому місяці 2009р. 149 172,46 грн. (додаток №9 (рядок 112) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в березні місяці 2009р. 363246,38 грн. (додаток №9 (рядок 140) акта від 02.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в квітні місяці 2009р. 119 859,04 грн. (додаток №13 (рядок 116-113) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в травні місяці 2009р. 108968,42 грн. (додаток №13 (рядок 121) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в липні місяці 2009р. 298 094,41 грн. (додаток №13 (рядок 58) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в листопаді місяця 2009р. 139840,50 грн. (додаток №13 (рядок 143) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в грудні місяці 2009р. 9 610,77 грн. (додаток №13 (рядок 640) акта від 26.02.2010р. №199/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в квітні місяці 2010р. 107057,49 грн. (додаток №13 (рядок 158) акта від 19.07.2010р. №732/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в травні місяці 2010р. 23 674,58 грн. (додаток №13 (рядок 241) акта від 20.08.2010р. №858/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в червні місяці 2010р. 51694,55 грн. (додаток №13 (рядок 150) акта від 18.10.2010р. №1057/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- в липні місяці 2010р. 31 422,27 грн. (додаток №13 (рядок 421) акта від 18.11.2010р. №1205/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 872886,80 грн.

в) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП "Аліка" (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР): серпня місяця 2008р. 2673,80 грн.; вересня місяця 2008р. 16 215,73 грн.; жовтня місяця 2008р. 84850,17 грн.; листопада місяця 2008р. 45 012,12 грн.; грудня місяця 2008р. 52403,48 грн.; січня місяця 2009р. 55 900,79 грн.; лютого місяця 2009р. 180369,86 грн.; березня місяця 2009р. 149 172,46 грн.; квітня місяця 2009р. 363246,38 грн.; травня місяця 2009р. 119 859,04 грн.; червня місяця 2009р. 108968,42 грн.; серпня місяця 2009р. 298 094,41 грн.; грудня місяця 2009р. 139840,50 грн.; січня місяця 2010р. 9 610,77 грн.; травня місяця 2010р. 107057,49 грн.; червня місяця 2010р. 23 674,58 грн.; липня місяця 2010р. 51694,55 грн.; серпня місяця 2010р. 31 422,27 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 1 872886,80 грн.

г) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Аліка" (стор. 58-63, 63-75 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 13.05.2011р. №0000170040): серпня місяця 2008р. 2 673,80 грн.; вересня місяця 2008р. 16215,73 грн.; жовтня місяця 2008р. 84 850,17 грн.; листопада місяця 2008р. 45012,12 грн.; грудня місяця 2008р. 52 403,48 грн.; січня місяця 2009р. 55900,79 грн.; лютого місяця 2009р. 180 369,86 грн.; березня місяця 2009р. 149172,46 грн.; квітня місяця 2009р. 363 246,38 грн.; травня місяця 2009р. 119859,04 грн.; липня місяця 2009р. 108 968,42 грн.; листопада місяця 2009р. 298094,41 грн.; грудня місяця 2009р. 139 840,50 грн.; квітня місяця 2010р. 9610,77 грн.; червня місяця 2010р. 23 674,58 грн.; липня місяця 2010р. 51694,55 грн.; серпня місяця 2010р. 31 422,27 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування з ПДВ 1 733009,33 грн.

Враховуючи, що ТОВ СП "НІБУЛОН" заявлено до податкового кредиту по розрахункам з ПП "Аліка" суму ПДВ за травень 2009р. 108 968,42 грн. та за липень 2009р. 298 094,41 грн., то в межах сум сплаченого податкового кредиту в травні 2009р. 108 968,42 грн. та липні 2009р. 298 094,41 грн. ТОВ СП "НІБУЛОН" правомірно заявлено бюджетне відшкодування ПДВ за червень 2009р. 108968,42 грн. та за серпень 2009р. 298 094,41 грн.

В той самий час згідно сторінки 70 акта невиїзної документальної перевірки від 26.04.2011р. №503/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві по розрахункам ТОВ СП "НІБУЛОН" з ПП "Аліка" безпідставно зменшила суму бюджетного відшкодування за липень 2009р. 108968,42 грн. та за листопад 2009р. 298 094,41 грн.

Формування податкового кредиту та права на бюджетне відшкодування з ПДВ здійснювалось ТОВ СП "НІБУЛОН" по розрахункам з:

-ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" за поставленими товарно матеріальними цінностями;

-ПП "Благодатне", ТОВ "Шер К", ПП "Аліка" за наданими послугами з перевезення;

ТОВ "Євроопт ЛТД" за наданими послугами з ремонту сільськогосподарської техніки.

Судом досліджено всі первинні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції, установленим обставинам надано оцінку з урахуванням усіх доказів у справі в їх сукупності, встановлено статус контрагентів позивача. При цьому порушень податкового законодавства в діях позивача не встановлено.

Фактичне виконання господарських операцій та право позивача на податковий кредит та суму бюджетного відшкодування по розрахункам між ТОВ СП „НІБУЛОН” та його першими прямими контрагентами ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" (поставка товарно матеріальних цінностей, надання послуг з перевезення та ремонту) підтверджують договори поставки з додатками, договори з надання послуг з перевезення, договори з надання послуг з ремонту сільськогосподарської техніки, витяги з реєстру отриманих та виданих податкових накладних, податкові накладні, накладні та видаткові накладні, акти приймання виконаних підрядних робіт, рахунки та рахунки фактури, платіжні доручення.

Реальність зберігання, переміщення сільськогосподарської продукції від постачальників к ТОВ СП „НІБУЛОН” та подальшу її реалізація на експорт підтверджують договори складського зберігання зерна з додатками, складські квитанції, товарно транспортні накладні, накладні на маршрут або групу вагонів, доручення на відвантаження експортних вантажів, вантажно митні декларації, зовнішньоекономічні контракти, біржові контракти, посвідчення про реєстрацію біржових контрактів, здавальні акти.

Суд зазначає, що виникнення права платника податку на податковий кредит та бюджетне відшкодування є наслідком фактичного проведення господарських операцій, які є обєктами оподаткування, за наявності первинних документів бухгалтерського та податкового обліку по розрахункам між ТОВ СП „НІБУЛОН” та його першими прямими контрагентами за поставленими товарно матеріальними цінностями та наданими послугами з перевезення та ремонту ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка".

Крім того, висновки акта невиїзної документальної перевірки були зроблені без ретельного аналізу всіх обставин та матеріалів, які слід було зясувати та встановити, що СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві фактично зроблено не було.

Суд погоджується з доводами позивача про наявність як у нього, так і у зазначених субєктів господарювання, з якими позивач мав господарські відносини, реальної ділової мети, повязаної зі здійсненням зазначених господарських операцій і отриманням прибутку (доходу).

По кожному періоду, в якому здійснювались розрахунки між ТОВ СП „НІБУЛОН” та першими прямими контрагентами і у ТОВ СП „НІБУЛОН” виникало право на податковий кредит; по кожному періоду, в якому у ТОВ СП „НІБУЛОН” виникало право на бюджетне відшкодування, СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві були проведені позапланові виїзні перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок:

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№930/40/14291113 від 22.10.2008р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2008р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1045/40/14291113 від 20.11.2008р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за вересень 2008р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за серпень 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1237/40/14291113 від 22.12.2008р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за жовтень 2008р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за вересень 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№116/40/14291113 від 09.02.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за листопад 2008р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за жовтень 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№201/40/14291113 від 27.02.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за грудень 2008р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за листопад 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№210/40/14291113 від 04.03.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за січень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за грудень 2008р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№273/40/14291113 від 20.03.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за лютий 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за січень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№409/40/14291113 від 24.04.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за березень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за лютий 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№561/40/14291113 від 02.06.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за квітень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за березень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№749/40/14291113 від 22.07.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за травень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за квітень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№810/40/14291113 від 12.08.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за червень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за травень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1080/40/14291113 від 22.10.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1114/40/14291113 від 30.10.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за вересень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за серпень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1246/40/14291113 від 30.11.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за жовтень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за вересень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1366/40/14291113 від 29.12.2009р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за листопад 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за жовтень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№88/40/14291113 від 29.10.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за грудень 2009р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р. та листопад 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№199/40/14291113 від 26.02.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за січень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., листопад та грудень 2009р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№324/40/14291113 від 31.03.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за лютий 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., грудень 2009р. та січень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№439/40/14291113 від 30.04.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за березень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., січень та лютий 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№525/40/14291113 від 28.05.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за квітень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., лютий та березень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№732/40/14291113 від 19.07.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за травень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., березень та квітень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№858/40/14291113 від 20.08.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за червень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., квітень та травень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1057/40/14291113 від 18.10.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за липень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., травень та червень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1205/40/14291113 від 18.11.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., червень та липень 2010р з додатками.;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№1311/40/14291113 від 09.12.2010р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за вересень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., липень та серпень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№61/40/14291113 від 21.01.2011р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за жовтень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., серпень та вересень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№139/40/14291113 від 18.02.2011р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за листопад 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., вересень та жовтень 2010р. з додатками;

-акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП «Нібулон»№272/40/14291113 від 17.03.2011р. з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за грудень 2010р., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась в період за липень 2008р., вересень, жовтень та листопад 2010р. з додатками.

При проведенні вищезазначених перевірок повною мірою досліджувались всі вищеперелічені первинні документи по взаєморозрахункам ТОВ СП „НІБУЛОН” з першими контрагентами. Порушень чинного законодавства України з боку позивача відповідачем під час проведення зазначених перевірок встановлено не було.

Згідно ч.1 ст.16 та ч.1 ст.20 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” від 15.05.2003р. №755-IV (із змінами і доповненнями) з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб підприємців створено Єдиний державний реєстр, відомості з якого є відкритими і загальнодоступними.

Відповідно до ст.18 цього Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Статтею 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього майна, прав та обовязків іншим юридичним особам правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Крім того, згідно ст.59 Господарського кодексу України припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб засновників субєкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим кодексом, - за рішенням суду. Субєкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

На момент укладання договорів, додатків до них та їх виконання ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" були зареєстровані, не припинені та не виключені з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців, що підтверджується витягами та довідками.

У пункті 1.3 ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість" платника податку визначено як особу, яка згідно із цим законом зобовязана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особою, яка імпортує товари на митну територію України. Перелік осіб, які можуть бути платниками податку на додану вартість, визначено в ст.2 Закону України "Про податок на додану вартість". А в п.10.1 ст.10 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету.

Згідно з п.10.2 ст.10 Закону України №168/97-ВР платники податку, визначені у підпунктах „а”, „в”, „г”, „д” п.10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Із наведеного судом вбачається, що сама по собі несплата податку прямими контрагентами ТОВ СП „НІБУЛОН” або їх контрагентами за ланцюгом (у тому числі внаслідок ухилення від сплати) в разі фактичного здійснення господарських операцій по поставці продукції, наданню послуг, проведенню розрахунків за них не впливає на формування податкового кредиту ТОВ СП "НІБУЛОН" та суму його бюджетного відшкодування.

В свою чергу, ТОВ СП "НІБУЛОН" в повному обсязі перерахувало на користь контрагентів грошові кошти за поставлений товар (виконані роботи, надані послуги), в тому числі в ціні придбання і податок на додану вартість, що підтверджується рахунками на оплату та платіжними дорученнями. Тому відповідальність за його внесення (перерахування) до бюджету у разі позитивного значення повинні нести саме контрагенти ТОВ СП "НІБУЛОН".

Відповідно до пункту 25 „Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість”, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000р. №79 (із змінами і доповненнями) (яке діяло на момент проведення розрахунків з постачальником), реєстрація платників податку на додану вартість діє до дати анулювання, яке відбувається у випадках, визначених п.9.8 ст.9 Закону України „Про податок на додану вартість”. Анулювання реєстрації здійснюється шляхом анулювання Свідоцтва та виключення платника податку на додану вартість з Реєстру.

В матеріалах справи міститься копії свідоцтв про реєстрацію ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" платниками податку на додану вартість. Будь яких посилань та доказів, які б підтверджували факт виключення контрагентів з реєстру платників ПДВ СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві наведено та надано не було.

На момент укладання договорів з додатками між ТОВ СП „НІБУЛОН” та ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" останні мали господарську правосубєктність, а саме визнану державою за певним субєктом господарювання можливість бути субєктом прав (мати і здійснювати господарські права та обовязки, відповідати за їх належне виконання й мати юридичну можливість захищати свої права та законні інтереси від можливих порушень). Крім того, контрагенти перебували на податковому обліку як платники ПДВ та, як наслідок, мали право на виписку та видачу ТОВ СП „НІБУЛОН” податкових накладних.

Закон України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-XII (із змінами і доповненнями) для платників податків статтею 9 не передбачає обовязку, а статтею 10 не надає права вимагати від інших платників податків будь - які відомості щодо здійснення господарської діяльності (в тому числі відносно реєстрації в якості платника податків, ведення регістрів податкового та бухгалтерського обліку, подання звітності, сплати податків до бюджету та інше).

Суд зазначає, що Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязку або права одного платника податків контролювати показники податкової звітності по ПДВ або сплату ПДВ до бюджету іншими платниками податків. Зазначені обовязки згідно Закону України „Про систему оподаткування”, Закону України „Про державну податкову службу в Україні” та Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI покладені саме на органи державної податкової служби.

Тому можливе порушення ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" порядку здійснення господарської діяльності не може впливати на результати діяльності позивача та не можуть бути підставою для притягнення ТОВ СП „НІБУЛОН” до відповідальності, оскільки будь яка юридична відповідальність особи згідно до ст.61 Конституції України має індивідуальний характер. Тому до відповідальності повинен бути притягнутий саме правопорушник, а не позивач.

В той самий час, органами державної податкової служби по субєктам підприємницької діяльності, які здійснюють свою господарську діяльність, як вважає відповідач, з порушенням вимог чинного законодавства України, до теперішнього моменту взагалі не були прийняті всі передбачені вимогами чинного законодавства України заходи щодо притягнення зазначеного платника до відповідальності.

Пунктом 11 ст.11 ЗУ „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-XII (із змінами і доповненнями) встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законодавством. З цього приводу спеціальним законом з питань оподаткування , який зокрема установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) є Закон України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями). Зазначений нормативно правовий акт передбачає наступні можливості контролюючих органів:

-визначення суми податкового зобовязання, нарахування пені та застосування штрафних (фінансових) санкцій (ст.ст.4, 16, 17 );

-право податкової застави на активи платника податків, що має податковий борг, та продаж активів, які перебувають у податковій заставі (ст.ст. 8, 10);

-звернення стягнення на активи платника податків в рахунок його податкового боргу в судовому порядку (ст.ст.3, 7).

Крім того, після 01.01.2011р. набрали чинності положення Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, які визначають право органів державної податкової служби щодо:

-визначення сум податкових та грошових зобов'язань (ст.54);

-податкової застави на майно платника податків та продажу майна, що перебуває у податковій заставі (ст.ст. 88, 89, 95);

-застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та нарахування пені (ст.ст. 109 132).

Зазначені можливості органами державної податкової служби реалізовані не були, жодного з доказів вчинення зазначених заходів органами державної податкової служби відповідачем надано не було.

З метою погашення податкових зобовязань або податкового боргу контролюючими органами в повній мірі не були застосовані судові процедури, визначені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В свою чергу, бездіяльність органів державної податкової служби призводить до порушення прав та законних інтересів ТОВ СП „НІБУЛОН”, яке згідно до положень та вимог законодавства України має всі законні права на податковий кредит та своєчасне отримання з Державного бюджету України бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

Установчі документи ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка", свідоцтва про державну реєстрацію та первинні документи визнані недійсними, скасовані або анульовані не були, на момент укладання договорів з додатками та проведення розрахунків контрагентів ліквідовано не було, свідоцтва платників ПДВ скасовані або анульовані не були та не було прийнято рішень стосовно скасування державної реєстрації або припинення юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця.

Суд погоджується з доводами позивача про наявність як у нього, так і у ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка", з якими позивач мав господарські відносини, реальної ділової мети, повязаної зі здійсненням зазначених господарських операцій і отриманням прибутку (доходу).

Відповідно до постанови пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999р. №12 "Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України", під публічним порядком у цьому та інших випадках належить розуміти правопорядок держави, визначальні принципи і засади, які становлять основу існуючого в ній ладу (стосуються її незалежності, цілісності, самостійності й недоторканості, основних конституційних прав, свобод, гарантій тощо).

Як зазначено в п.18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009р. №9 "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними", перелік правочинів, які є нікчемними як такі, що порушують публічний порядок, визначений статтею 228 ЦК:

1) правочини, спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина;

2) правочини, спрямовані на знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Такими є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права тощо.

Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об'єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок.

При кваліфікації правочину за статтею 228 ЦК має враховуватися вина, яка виражається в намірі порушити публічний порядок сторонами правочину або однією зі сторін. Доказом вини може бути вирок суду, постановлений у кримінальній справі, щодо знищення, пошкодження майна чи незаконного заволодіння ним тощо.

Наслідки вчинення правочину, що порушує публічний порядок, визначаються загальними правилами (стаття 216 ЦК).

Таким чином, під правочин, що порушує публічний порядок, підпадає правочин, що спрямований (вчиняється з умислом) на порушення публічних нормативно правових актів: Конституції України, валютного, митного, податкового, антимонопольного та іншого публічно правового законодавства, у якому закріплені основи державного ладу, політичної системи, економічної безпеки держави, і у той же час є злочином. Це, зокрема, правочин, що спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини та громадянина; незаконне відчуження або користування об'єктами права власності українського народу; правочин, спрямований на незаконний обіг вилучених з вільного обігу предметів або предметів, обіг яких обмежено; правочин, вчинений з метою порушення антимонопольного законодавства та спрямований на зайняття забороненими видами господарської діяльності, а також інші, спрямовані на порушення публічно правових нормативних актів.

Таким чином, визначенню правочину як такого, що порушує публічний порядок, повинен передувати вирок суду про притягнення учасника (учасників) такого правочину до кримінальної відповідальності, який набрав чинності. А відповідно до ст.62 Конституції України належним доказом наявності умислу та вини особи у вчиненні злочину може бути лише обвинувальний вирок суду.

СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві не наведено та не надано вироки судів з кримінальних справ відносно притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб по розрахункам між ТОВ СП "НІБУЛОН" та ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка".

Таким чином, податковою інспекцією не доведено, що угоди, укладені між позивачем та ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" спрямовані на порушення публічного порядку, порушення конституційних прав і свобод людини та громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Відсутні також підстави вважати, що укладені правочини суперечать інтересам держави та суспільства, вчинені удавано з метою приховання сплати податків третіх осіб, отримання податкової вигоди та в силу ст.ст. 203, 215, 228 Цивільного кодексу України є нікчемними.

Зазначені договори з додатками не були ані удаваними, ані фіктивними, мають економічний ефект, що підтверджується первинними документами податкового та бухгалтерського обліку. В акті невиїзної документальної перевірки податковою інспекцією не наведені докази та факти, які свідчили б про те, що зміст договорів з додатками не відповідає дійсним намірам сторін, та що ці наміри спрямовані на ухилення від сплати податків за фінансово-господарськими результатами виконання зазначених договорів.

Зміст укладених ТОВ СП "НІБУЛОН" правочинів не суперечить Цивільному кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особи, які вчинили ці правочини, мають необхідний обсяг цивільної дієздатності та спеціальної податкової правосубєктності. Волевиявлення учасників правочинів було вільним і відповідало їхній внутрішній волі. Правочини вчинені у формі, встановленій законом, і спрямовані на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ними.

Вчинені ТОВ СП "НІБУЛОН" господарські операції з ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" спричинили реальні зміни майнового стану ТОВ СП "НІБУЛОН" як платника податків.

Витрати, які враховані ТОВ СП "НІБУЛОН" для визначення об'єкта оподаткування, визначені на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.

Придбані (отримані) у вказаних субєктів господарювання товари (послуги) в подальшому використані позивачем в оподатковуваних операціях у межах його господарської діяльності як платника податку.

Отже, ТОВ СП "НІБУЛОН" дотримано таку необхідну умову для віднесення сплачених у ціні товарів сум податку на додану вартість, як факт придбання товарів із метою їх використання в господарській діяльності.

Укладені ТОВ СП "НІБУЛОН" з контрагентами ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" договори є реальними, такими, що виконані в повному обсязі та відповідають вимогам цивільного, господарського та податкового законодавства.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що суми податку на додану вартість по розрахункам з першими прямими контрагентами ТОВ "Агроникс-М", ПП фірма "Истоки-С", ТОВ "АГРО-ТА", ФГ "Давос", ПП "Ространсагро", ПП "Благодатне", ПП "НікЮТАС", ТОВ "Укрфорвард", ТОВ "Інтер Інвест-Агро-сервіс", СГД-ФО ОСОБА_1, ПП "Компаніагротрейд", ТзОВ "Євроопт ЛТД", ТОВ "Шер К", ТОВ "Ватикан-Агро", ТОВ "Агро-Грейн", ТОВ "Ковальзернотрейд", ТОВ "Українська зернова логістична компанія", ПП "Аліка" (за наявності відповідних підстав та з урахуванням вищезазначених вимог Закону України "Про податок на додану вартість") правомірно були включені ТОВ СП „НІБУЛОН” до податкового кредиту та бюджетного відшкодування ПДВ у відповідних звітних періодах.

В акті невиїзної документальної перевірки СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві як на доказ посилається на інформацію, отриману за результатами використання Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 18.04.2008р. №266, в органах державної податкової служби створено Систему автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Крім того, інформація щодо платників податків (в тому числі щодо нарахованих податкових зобовязань, податкового кредиту та інша податкова інформація) зберігається в органах державної податкової служби у відповідних базах даних, адміністрування яких здійснюється державною податковою службою.

Згідно зі ст. 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно- телекомунікаційних системах" інформація, яка є власністю держави, або інформація з обмеженим доступом (до якої відноситься і інформація, що міститься у Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України та в базах даних податкової звітності) повинна оброблятися в автоматизованій системі із застосуванням комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) з підтвердженою відповідністю. Для створення комплексної системи захисту інформації, яка є власністю держави, або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, використовуються засоби захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації.

Тобто перед застосуванням на території України органами державної податкової служби України Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України та бази даних податкової служби повинні мати комплексні системи захисту інформації що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації Держслужби спецзв'язку і захисту інформації України.

Дані щодо податкової звітності та погашення податкових зобовязань ТОВ СП «НІБУЛОН»зберігаються та обробляються вказаними вище системами (Базами), а вказана інформація є конфіденційною.

Судом було встановлено, що:

Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України не проводились державні експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації щодо комплексних систем захисту інформації в Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України та інших базах (системах) даних, адміністрування яких здійснюється державною податковою службою;

Державною службою спеціального зв'язку і захисту інформації України не видавались сертифікати (атестати) відповідності або позитивні експертні висновки за результатами таких державних експертиз.

Зазначене підтверджується листом від 11.07.2011р. №08/4-1727 Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

За таких підстав, не можна вважати достовірними та належними доказами дані Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України та інших баз (систем) даних, адміністрування яких здійснюється державною податковою службою.

Суд також зазначає, що застосовані до ТОВ СП „НІБУЛОН” штрафні (фінансові) санкції (штраф), передбачені абзацем 6 п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України не відповідають вимогам чинного законодавства України, оскільки контролюючим органом жодним чином не доведено фактів порушення ТОВ СП „НІБУЛОН” норм податкового законодавства, які б могли стати підставою для застосування до підприємства зазначених санкцій.

Згідно підпункту 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” (норми, яка діяла у звітних періодах липень 2008р. грудень 2010р.) встановлено, що протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірки заявлених у ній даних.

Разом з кожною із декларацій з липня 2008 року по грудень 2010 року, визначених в акті невиїзної перевірки, до податкового органу надано додаток №5 розшифровка податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів.

Невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” проведена 26.04.2011р. ( стор 2 акта від 26.04.2011р. №503/40/14291113), тобто з порушенням 30-ти денного строку для її проведення. А частиною 3 ст.70 КАС України встановлено, що докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

Суд також зазначає, що вищенаведені висновки узгоджуються із правовими позиціями Верховного Суду України при вирішенні спорів цієї категорії. Так, у постановах від 09.09.2008р. у справі №21-500во08, від 01.06.2010р. у справі №21-573во10 та від 31.01.2011р. у справі №21-47а10 Верховний Суд України дійшов висновку, що якщо контрагент не виконав свого зобов'язання щодо сплати податку до бюджету, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи. Зазначені обставини не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування ПДВ у випадку, коли останній виконав усі передбачені законом умови стосовно отримання такого відшкодування та має необхідні документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

Крім того, зазначена позиція узгоджується із практикою Європейського Суду з прав людини. Так, у справі "БУЛВЕС" АД проти Болгарії" (заява №3991/03) Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22.01.2009р. в пункті 71 зазначив, що платник податку не повинен нести відповідальності за наслідки невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз, а також пеню. На думку суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.

Суд зазначає, що у відповідності з висновком Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Верховної Ради України, викладеним в роз'ясненні від 26.05.2011р. №04-39/10-494, відносно того, що для отримання права на декларування бюджетного відшкодування платнику необхідно підтвердити право на податковий кредит та факт оплати постачальнику придбаного товару. А враховуючи те, що Законом України "Про податок на додану вартість" не було встановлено солідарної відповідальності платників при визначенні сум до сплати в бюджет і бюджетному відшкодуванню, не сплата податку на додану вартість до бюджету постачальником товарів не може бути підставою для не підтвердження бюджетного відшкодування для отримувача таких товарів.

Відповідно до ч.6 ст.19 Господарського кодексу України від 16.01.2003р. №436-IV (із змінами та доповненнями) органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

А згідно з ст.3 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII (із змінами і доповненнями) органи державної податкової служби у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Згідно з п.1 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII (із змінами і доповненнями) функції здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів покладені лише на міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції. Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві не є міжрайонною або об'єднаною спеціалізованою державною податковою інспекцією та не може здійснювати згідно вищезазначеного нормативно правового акту функцій контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до вимог ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідач, який є субєктом владних повноважень, свою позицію суду не доказав та її не обґрунтував.

За таких підстав суд приходить до висновку про те, що зафіксоване СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в акті невиїзної документальної перевірки від 26.04.2011р. №503/40/14291113 та податковому повідомленні рішенні від 13.05.2011р. №0000170040 порушення положень п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями та п.п.5.12.2, 5.12.3, 5.12.4 п.5 Порядку заповнення декларації декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.97р. №166 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.08р. №159) не відповідає дійсним обставинам; СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві при проведенні невиїзної документальної перевірки вийшла за межі своєї компетенції, встановленої законом; податкове повідомлення рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 13.05.2011р. №0000170040 суперечить вимогам чинного законодавства України та підлягає визнанню протиправним і скасуванню, а позов задоволенню повністю.

Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві від 13.05.2011 року №0000170040.

Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 8 гривень 50 копійок.

Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І.А. Устинов

Постанова оформлена

у відповідності до ч.3 ст. 160 КАС України

та підписана суддею 28.12.2011 р.

Суддя І.А. Устинов