Ухвала суду № 21910905, 11.05.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2011
Номер справи
2а-4248/11/1370
Номер документу
21910905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

У Х В А Л А

про забезпечення адміністративного позову

11 травня 2011 р.р. № 2а-4248/11/1370

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий - суддяКоморний О.І.,

секретар судового засідання -Янчак О.П.

з участю

представника позивачаПетролюк А.М., Шумейко А.В.

представника відповідача Стародуб В.Я.

розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання приватного підприємства «Енергія Плюс»про забезпечення позову у адміністративній справі за позовом приватного підприємства «Енергія Плюс»про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Енергія Плюс»звернулось з позовом до суду про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області по проведенню документальної невиїзної перевірки

Перед попереднім судовим засіданням позивачем через канцелярію суду подано клопотання про забезпечення позову шляхом Заборонити ДПІ у Самбірському р-ні Львівської області знімати (анульовувати) з реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Енергія-Плюс» та заборонити ДПІ у Самбірському р-ні Львівської області вносити зміни до облікових карток податку на додану вартість за грудень 2010 року в обліковій картонці ПП «Енергія-Плюс»до вирішення справи по суті.

Представник позивача заявлене клопотання підтримав, пояснив, що загрозу у порушенні своїх прав вбачає у тому, що за наслідками перевірки відповідачем будуть вчинені подальші дії та прийняті відповідні рішення, зокрема може бути знято (анульовано) з реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Енергія-Плюс та внесено зміни до облікових карток податку на додану вартість за грудень 2010 року в обліковій картонці ПП «Енергія-Плюс»а тому для відновлення порушених прав позивача потрібно буде докласти значних зусиль.

Представник відповідача підтвердив можливість вчинення подальших дій за наслідками перевірки, оскільки такі передбачені податковим кодексом України.

Суд, заслухав пояснення представників сторін, дослідив письмові докази у справі, та дійшов до наступного висновку.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 19 Конституції встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідачу статтями 66, 67, 184 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ надано права вносити зміни до облікових даних платника, зняття з обліку в органах державної податкової служби, анулювувати реєстрацію платника податку на додану вартість.

Відповідно до п. «г»ст.184.1 ПК України Відповідач може анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість у разі якщо платник податків подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Згідно з частиною третьою статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається субєкту владних повноважень, що прийняв рішення, та є обовязковою для виконання.

Відповідно до ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень. Суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а також заборонити вчиняти певні дії.

Визначаючи заходи забезпечення позову, суд виходить з того, що вчинення за результатами проведення перевірки, правомірність і результати якої оскаржуються, відповідачем дій спрямованих на зняття (анульовування) з реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Енергія-Плюс» та внесення змін до облікових карток податку на додану вартість за грудень 2010 року в обліковій картонці ПП «Енергія-Плюс»до вирішення справи по суті у свою чергу призведе до необхідності докладання значних зусиль і витрат для відновлення прав позивача і викличе необхідність подальших звернень позивача до суду за захистом, а тому суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання позивача та доцільність і необхідність забезпечення позову шляхом заборони відповідачу до вирішення справи по суті знімати (анульовувати) з реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Енергія-Плюс»та заборонити ДПІ у Самбірському р-ні Львівської області вносити зміни до облікових карток податку на додану вартість за грудень 2010 року в обліковій картонці ПП «Енергія-Плюс».

Керуючись ст.ст.117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання приватного підприємства «Енергія Плюс»про забезпечення позову у адміністративній справі за позовом приватного підприємства «Енергія Плюс»про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області задовольнити.

2. Заборонити Державній податковій інспекції у Самбірському районі Львівської області (Львівська область м. Самбір вул.. Чорновола 2 ЄДРПОУ 20801179) знімати (анульовувати) з реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Енергія-Плюс», вносити зміни до облікових карток податку на додану вартість за грудень 2010 року в обліковій картонці ПП «Енергія-Плюс»до набрання постановою суду законної сили

Відповідно до ч. 5 ст. 118 КАС України, виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Коморний О.І.