Постанова № 21908771, 09.02.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2012
Номер справи
2а-32/12/1370
Номер документу
21908771
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 лютого 2012 р. № 2а-32/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Падляк О.І.

за участю:

представника позивача Федоровича Т.О.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ТзОВ "КНП" про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась з адміністративним позовом до ТзОВ "КНП" про стягнення коштів у сумі 3667 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивача посилається на те, що при проведенні перевірки з питань дотримання вимог містобудівного законодавства при виконанні будівельних робіт встановлено, що у м. Львів, по вул. Зубрівській, 38 ТзОВ «КНП»розпочато виконання підготовчих робіт з будівництва торгово-розважального центру з спортивним комплексом і підземними автостоянками, без права на виконання будівельних робіт та без затвердженої проектної документації, чим порушено ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» та ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»за що постановою № 1с/26-ю від 06.10.2011 року відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 3667 грн. Станом на 28.11.2011 р. квитанцій про сплату штрафу, відповідно до вищевказаної постанови ТзОВ "КНП" не надало.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві та просить його задоволити.

Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності визначає Закон України "Про архітектурну діяльність", який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Відповідно до ст.10 Закону України "Про архітектурну діяльність" державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»замовник має право виконувати будівельні роботи після направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу чи після реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт.

В ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»зазначено, що проекти об'єктів архітектури затверджуються замовником.

Інсрекцією ДАБК у Львівській області проведено позапланову перевірку дотримання ТзОВ "КНП" вимог містобудівного законодавства при виконанні будівельних робіт на вул. Зубрівській, 38 у м. Львові. За результатами перевірки складено акт проведення перевірки № 1с від 09.09.2011 року;

протокол № 2-с від 09.09.2011 року про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

В результаті перевірки встановлено такі правопорушення: що за адресою м. Львів, по вул. Зубрівській, 38 ТзОВ «КНП»розпочато виконання підготовчих робіт з будівництва торгово-розважального центру з спортивним комплексом і підземними автостоянками, без права на виконання будівельних робіт та без затвердженої проектної документації, чим порушено ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до абз.2 ч.І ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт;

Відповідно до абз.2 п.п.13 п.5 Положення «Про інспекцію державного архітектурно- будівельного контролю у Львівській області начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю».

06.10.2011р. першим заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову № 1с/26-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ТзОВ «КНП»у розмірі 3667 гривень, який підлягає до сплати до 20 жовтня 2011 року.

Згідно п.Ю Постанови КМУ від 06.04.1995р. №244 «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування»підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення та надіслати копію документу про сплату штрафу інспекції, яка його наклала. Копію квитанцій про сплату штрафу у розмірі 3667 гривень (три тисячі шістсот шістдесят сім), відповідно до постанови №1с/26-ю від 06.10.11р., станом на 28.11.2011р. ТзОВ «КНП»не надало.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Згідно з ч. 2 с. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення.

У п. 1 ч. 1 с. З цього Кодексу справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 с. З КАС України).

Частиною 2 ст. 50 КАС України установлено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень, причому останні, як випливає з п. 5 ч. 4 тієї самої статті, - у випадках, установлених законом.

З урахуванням вищенаведеного, позовні вимоги позивача підлягають до задоволення частково.

Щодо резолютивної частини постанови, суд вважає за доцільне використовувати формулювання наведене в ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі ст.94 вищенаведеного Кодексу, жодні судові витрати не підлягають до відшкодування сторонам.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ТзОВ "КНП" на користь державного бюджету Сихівського району м. Львова штраф у розмірі 3667, 00 грн, МФО 825014, ЗКПО 26360233, р/р 31114106700008, код 21081100.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяР. Брильовський

повний текст постанови виготовлено 27.02.2012 р.