Єдиний державний реєстр судових рішень Копія Справа № 1170/2а-1642/11
Категорія статобліку - 10.2.3
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2011 року м. Кіровоград
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Флоренко О.Ю. розглянувши адміністративну справу в порядку письмового провадження за адміністративним позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до Державного Кіровоградського сокоекстрактового заводу про стягнення заборгованість в сумі 420,27 грн., -
ВСТАНОВИВ:
29 квітня 2011 року Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості в Кіровоградській області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного Кіровоградського сокоекстрактового заводу, в якій просив стягнути з відповідача на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області заборгованість в сумі 420,27 грн.
Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується заборгованість по страхових внесках на загальнобов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 420,27 грн.
Від представника позивача та представника відповідача надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі (а.с. 35, 37).
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Від представника відповідача надійшла заява про визнання адміністративного позову (а.с. 35).
У відповідності до ст. ст. 112, 136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково протягом всьго часу судового розгляду, зробивши усну або подаши письмову заяву. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст.18 Закону України “Про зайнятість населення”, державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
У відповідності до п.10 ч.2 ст.19 Закону України “Про зайнятість населення”, ст. ст.12, 34 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, районні центри зайнятості є робочими органами виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, які уповноважені: вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір і контроль за правильністю їх нарахування та своєчасністю сплати, представляти інтереси Фонду в суді.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття”, встановлено, що застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
У відповідності до ч.1 ст. 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття”, застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття”, встановлено, що виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно до ч. 3 ст. 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі подання недостовірних відомостей, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
З матеріалів справи встановлено, що 27.01.2011 року Державним Кіровоградським сокоекстрактовим заводом видана довідка гр. ОСОБА_1 про середню заробітню плату (дохід) ( для розрахунку виплат на випадок безробіття), яка працювала у відповідача в період з 15.02.2000 року по 28.01.2011 року, в якій розмір середньоденної заробітної плати визначено в розмірі 61,15 грн. (а.с. 7). 31.01.2011 року гр. ОСОБА_1, зареєструвалась в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, як така що шукає роботу, персональна картка № 1106114111013100009 (а.с. 4).
Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості 28 лютого 2011 року була проведена перевірка Державного Кіровоградського сокоекстрактового заводу, перевірка проводилася в присутності ОСОБА_2 –виконуючого обов’язки головного бухгалтера, щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. За результатами перевірки складено акт від 28.02.2011 року №763 (а.с. 8) про те, що Державним Кіровоградським сокоекстрактовим заводом було видано недостовірну довідку про середню заробітну плату від 27.01.2011 року №16, про доходи гр. ОСОБА_1, в якій розмір середньоденної заробітної плати становить 10,30 грн., після складання акту було видано нову довідку №85 про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття) (а.с. 9).
Відповідно до ст. 38 Закону України “Про загальнообов’язкове страхування на випадок безробіття”, роботодавець несе відповідальність за подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду.
Відповідно до п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 357 від 20.03.2006 р. (далі –Порядок), у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів відшкодовуються роботодавцем. Виплата коштів, недоотриманих особою внаслідок заниження суми страхових виплат, здійснюється за рахунок коштів Фонду. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених з дня призначення виплат стягуються з такої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку.
Відповідно до п. 7 Порядку, рішення про повернення коштів особою та відшкодування коштів роботодавцем приймається директором центру зайнятості і оформляється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодавцю повідомлення про необхідність відшкодування незаконно виплачених особі коштів. У разі відмови особи повернути кошти або відмови роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку.
Судом встановлено, що заступником директором Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості прийнято наказ від 22.03.2011 року №47 про відшкодування коштів виплачених, як допомога по безробіттю (а.с.10) на підставі даного наказу позивачем направлена претензія від 25.03.2011 року №02-952, в якій добровільно просять перерахувати кошти, які підлягають поверненню, протягом 15–ти робочих днів від дня отримання претензії (а.с. 11).
Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість перед позивачем по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 420,27 грн.
Відповідно до ст. 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, визнання позову представником відповідача не суперечать закону не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись Законом України “Про зайнятість населення”, Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальнестрахування на випадок безробіття”, ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного Кіровоградського сокоекстрактового заводу (25002, м. Кіровоград, вул. Енергетиків, б. 2, р/р 26003420886191 в Одеській ОФ АКБ “Укрсоцбанк”, МФО 328016) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області (25015, м. Кіровоград, вул. Маланюка, 15, р/р 37171303901003, код –22218952, МФО 823016, УДК в Кіровоградській області) 420,27 грн.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.Ю. Флоренко
Згідно з оригіналом:
Суддя О.Ю. Флоренко