Постанова № 21903888, 13.02.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2012
Номер справи
2а-403/12/1070
Номер документу
21903888
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2012 року 2а-403/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя: Головенко О.Д.,

при секретарі судового засідання Вишневському Ю.А.,

за участю:

представника позивача та третьої особи: Яценко Н.В.

представника відповідача: Кондратенка В.С., Датія Р.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу за позовом Київського обласного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Військової частини А 0415, третя особа: Броварський базовий міськрайонний центр зайнятості про стягнення штрафу у сумі 22790,40 грн., -

в с т а н о в и в:

Київський обласний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до Військової частини А 0415, третя особа: Броварський базовий міськрайонний центр зайнятості про стягнення штрафу у сумі 22790,40 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що до Броварського районного центру зайнятості відповідачем було подано звіт про заплановане вивільнення працівників (форми №4-ПН (план). Згідно листа Броварського районного центру зайнятості від 08.02.2011 № 1378/07 звіт про заплановане вивільнення працівників (форма №4-ПН (план)) відповідачем подано своєчасно, однак інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості 30.08.2011 було проведено перевірку щодо додержання відповідачем вимог п. 5 ст. 20 Закону України від 01.03.1991 № 803-XII «Про зайнятість населення»(надалі Закон № 803) при вивільнені працівника п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП).

Вказує, що у ході проведення перевірки, безпосередньо в установі Інспекцією було встановлено, що командування Військової частини А 0415 попередило працівників 12.05.2011 наказом № 51 про можливе наступне вивільнення.

29.06.2011 наказом командування Військової частини А 0415 № 118 було звільнено з посади діловода стройового відділення ОСОБА_4, у звязку із реформуванням частини відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

Зазначає, що відповідач після вивільнення ОСОБА_4 повинен був протягом десяти днів подати до Броварського районного центру зайнятості звіт про фактичне вивільнення працівників. Вказаний звіт до Броварського районного центру зайнятості не надходив.

На думку позивача відповідачем - Військовою частиною А 0415 порушено вимоги п. 5 ст. 20 Закону № 803.

В судовому засіданні представник позивача та третьої особи позов підтримала та просила його задовольнити.

Представники відповідача проти позову заперечили та просили відмовити у його задоволенні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника позивача. Третьої особи, представників відповідача, суд вважає, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.

Судом встановлено, що до Броварського районного центру зайнятості відповідачем було подано звіт про заплановане вивільнення працівників (форми №4-ПН (план)).

Згідно листа Бородянського районного центру зайнятості від 08.02.2011 № 1378/07 звіт про заплановане вивільнення працівників (форма №4-ПН (план)) відповідачем подано своєчасно.

30.08.2011 інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості було проведено перевірку щодо додержання відповідачем вимог п. 5 ст. 20 Закону № 803 при вивільнені працівника п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, про що складено акт № 07/27.

Перевіркою виявлено, що 12.05.2011 відповідачем, а саме командуванням Військової частини А 0415 наказом № 51 було попереджено працівників вказаної військової частини про можливе вивільнення.

Так, до Броварського районного центру зайнятості 12.05.2011 відповідачем подано звіт про за планове вивільнення працівників (форма №4-ПН (план).

Відповідно до наказу командування Військової частини А 0415 від 29.06.2011 № 118 було звільнено з посади діловода стройового відділення ОСОБА_4, у звязку із реформуванням частини відповідно до п. 1 ч. 1. ст. 40 КЗпП, про що у трудовій книжці працівника зроблено запис від 29.06.2011 за № 19.

Після вивільнення вищевказаного працівника відповідач був зобовязаний протягом десяти днів подати до Броварського районного центру зайнятості звіт про фактичне вивільнення працівників, що ним зроблено не було.

Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону № 803 при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (звіт форми №4-ПН (план)).

У разі не подання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Відповідно до даних зазначених у звіті за формою №4-ПН (план), середньомісячна заробітна плата ОСОБА_4 (стовпчик 6), становить 1899,20 грн.

Отже, сума штрафу, що підлягає сплаті за порушення строків передбачених п. 5 ст. 20 Закону № 803 при вивільнені ОСОБА_4 складає 22790,40 грн. (1 899,20 х 12 місяців).

Як вбачається з матеріалів справи за результатами перевірки складено акт додержання роботодавцем вимог законодавства про зайнятість населення від 30.08.2011 № 07/27 та Припис перевірки додержання законодавства про зайнятість населення від 30.08.2011 № 07/27 про порушення законодавства про зайнятість, в якому пропонувалось відповідачу сплатити у місячний строк з дня одержання припису штраф в розмірі 22790,40 грн.

Судом встановлено, що Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського обласного центру зайнятості на адресу відповідача було направлено рекомендованим листом для виконання акт та Припис від 30.08.2011 № 07/27, що підтверджується супровідним листом від 08.09.2011 № 1590/07/12-11 та повідомлення про вручення.

Станом на день розгляду спору заборгованість у розмірі 22790,40 грн. відповідачем не сплачена.

Згідно Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - Положення), затвердженого постановою КМ України від 24.06.1991 р № 47, Інспекція входить до складу державної служби зайнятості та здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. Відповідно пункту 6 Положення, одним з завдань Інспекції є проведення перевірок додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. Пунктом 8 Положення Інспекції надається право безперешкодно відвідувати підприємства, установи, організації, ознайомлюватися з документами, які необхідні для виконання інспекцією своїх завдань та одержувати з них копії, а також, давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцям у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення приписи про їх усунення. Приписи підлягають обов'язковому виконанню з повідомленням у місячний строк інспекції про вжиті заходи.

Київський обласний центр зайнятості відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 № 1533 є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та представляє інтереси Фонду в судових органах.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно із ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи, що у добровільному порядку відповідач кошти не сплатив, зобов'язання не виконав, тому на думку суду заборгованість підлягає стягненню.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Військової частини А 0415 на користь Броварського міськрайонного центру зайнятості (р\р 37177305900149, ГУДКУ в Київській області м. Київ. МФО 821018, код ЗКПО 22200774, код платежу 50040500) штраф в розмірі 22 790 (двадцять дві тисячі сімсот девяносто) грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Головенко О.Д.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 15 лютого 2012 р..