Постанова № 21891893, 06.02.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
2а/0570/22488/2011
Номер документу
21891893
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/22488/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретаріНовіковій А.В.

за участю

представника позивача: Сулімової С.О.

представника відповідача1: Малєєвої Т.С.

представника відповідача 2: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про зобовязання надання органу державного казначейства висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню на суму 801488,25 грн. з Державного бюджету України та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за деклараціями за липень серпень в сумі 80148,25 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про зобовязання надання органу державного казначейства висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню на суму 801488,25 грн. з Державного бюджету України та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за деклараціями за липень серпень в сумі 80148,25 грн.

В обґрунтування уточнених вимог позивач зазначив, що є платником податку на додану вартість згідно свідоцтву від 23.01.2006р. N2 06747977.

У жовтні та листопаді 2011 року ДПІ у м. Харцизьку було здійснено документальні позапланові виїзні перевірки з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на р/рахунок за липень та серпень 2011р., по результатах яких було складено акти № 2301/23-3/31649644 від 19.10.2011 року та № 2725/23-3/31649644 від 09.11.2011 року.

Відповідно до зазначених актів перевірок, відшкодування ПДВ було підтверджено у загальній сумі 801488,25 гривень, що відображене позивачем у деклараціях з ПДВ за червень, липень та серпень 2011 року.

Позивач зазначив, що станом на момент подання позову існує бюджетна заборгованість з ПДВ загальною сумою 801488,25 гривень. У звязку із чим Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» звернувся до суду.

Відповідач у судовому засіданні проти уточнених позовних вимог заперечував, у задоволенні позову просив відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» (ЄДРПОУ 31649644) зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради за № 1266105 0003 007314 19.09.2001 року. Знаходиться на податковому обліку у ДПІ м. Харцизьку 16.01.2006 року за № 3208.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу;

Згідно із п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пп. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Пунктом 200.12 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку, за результатами проведених перевірок, що відображені в актах перевірок № 2301/23-3/31649644 від 19.10.2011 року та № 2725/23-3/31649644 від 09.11.2011 року, було підтверджено суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість ТОВ «Армлит Донбас» у розмірі 346501,00 грн. та 455782,00 грн.

У звязку із прийняттям податкового повідомлення рішення від 19.10.2011 року за № 0000132330 суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 455782,00 грн. було зменшено на суму штрафної санкції у розмірі 794,75 грн., що не заперечувалось позивачем та підтверджено в наданих уточненнях до позовних вимог.

На підставі викладеного загальна сума бюджетного відшкодування у загальному розмірі складає 801488,25 грн. за деклараціями за липень 2011 року (вх.. від 17.08.2011 року № 9006776511) та за серпень 2011 року (вх. від 19.09.2011 року № 9007744101).

Відповідно до п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Станом на момент винесення рішення, органом державного казначейства, сума відшкодування податку на додану вартість за висновками Державної податкової інспекції у м. Харцизьку не сплачена.

Згідно однієї з уточнених позовних вимог, позивач просить зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Харцизьку надати Управлінню Державного казначейства у м. Харцизьку висновки із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 801488,25 грн.

Джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України (п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України).

Згідно п. 200.18 ст. 200 Податкового кодексу України платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Статтею 21 Податкового кодексу України визначено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані, зокрема, дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами, забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій, забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень, не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.

Отже, з матеріалів справи вбачається, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено у відповідності до норм податкового законодавства, що підтверджено відповідачем в актах проведених перевірок з питань достовірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, у звязку із чим, суд вважає за можливе зобовязати відповідача 1 надати до Управління Державного казначейства у м. Харцизьку висновки із зазначенням податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 801488,25 грн. та стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Армліт-Донбас» бюджетну заборгованість з податку на додану вартість у вказаному розмірі.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбасс» обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про зобовязання надання органу державного казначейства висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню на суму 801488,25 грн. з Державного бюджету України та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за деклараціями за липень серпень в сумі 80148,25 грн. - задовольнити повністю.

Зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Харцизьку надати органу Державного казначейства висновки із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 801488,25 грн. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» суму 801488 (вісімсот одна тисяча чотириста вісімдесят вісім) грн. 25 коп. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за деклараціями за липень - серпень 2011 року.

Присудити з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» витрати по сплаті судового збору у сумі 1882 (одна тисяча вісімсот вісімдесят дві) грн. 00 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 06 лютого 2012 року.

Постанова у повному обсязі складена 10 лютого 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кірієнко В.О.