Єдиний державний реєстр судових рішень копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 27 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/2065/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.
при секретарі судового засідання Гудим І.В.
за участю:
прокурора Афанасенко К.В.
представника позивачаПродан І.В.
представника відповідача Назаренко І.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу
за позовом прокурора Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі Дніпропетровської області
до комунального підприємства «Царичанське виробниче обєднання житлово-комунального господарства»
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі Дніпропетровської області до комунального підприємства «Царичанське виробниче обєднання житлово-комунального господарства» про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VІ відповідач має недоїмку у сумі 37259,37 грн., яка складається із заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 10000 грн. та фінансових санкцій у сумі 27259,37 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, але по суті спору заперечень не надав.
Заслухавши прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що комунальне підприємство «Царичанське виробниче обєднання житлово-комунального господарства» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Царичанському районі Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування встановлений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VІ (надалі Закон) та Інструкцією «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», затвердженої постановою Пенсійного Фонду України №21-5 від 27.09.2010 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за №994/18289 (надалі Інструкція), відповідно до яких на відповідача покладено обовязки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Відповідно до частини 2 статті 8 Закону єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску.
Відповідно до частини 8 та 12 статті 9 Закону платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом і єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Частиною 1 статті 8 Закону встановлено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообовязкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообовязкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообовязкового державного соціального страхування.
Також, частиною 5 статті 8 Закону закріплено, що єдиний внесок встановлюється у відсотках до бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом є недоїмкою.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не сплачена у повному обсязі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 10000 грн. за листопад місяць 2011 року.
Крім того, до відповідача, рішенням від 22.12.2011р. №69, прийнятого за результатами документальної перевірки ( акт №49 від 22.12.11р.), застосовані фінансові санкції за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та несплачених страхових внесків в розмірі 27259,37 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків. Рішення отримане відповідачем 22.12.2011р.
Згідно ч.3 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частинами 11,14,15 ст.25 Закону передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:; за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум; за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску; за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.
Будь яких даних щодо оскарження відповідачем рішення від 22.12.2011р. №69 суду не надано, тоді як відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Отже, сума заборгованості відповідача складає 37259,37 грн.( 10000 грн. єдиного внеску + 27259,37 грн. фінансових санкцій.)
Відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду в судовому порядку.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Доказів сплати заборгованості відповідачем до суду не надано, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати недоїмки у сумі 37259,37 грн.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Царичанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі Дніпропетровської області до комунального підприємства «Царичанське виробниче обєднання житлово-комунального господарства» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Царичанське виробниче обєднання житлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 25515372) на користь Управління Пенсійного фонду України Царичанському районі Дніпропетровської області заборгованість в сумі 37259,37грн.(по єдиному внеску 10000 грн., по фінансовим санкціям 27259,37 грн.)
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.
Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови складено 02 березня 2012 року
Суддя
О.В. Врона