Постанова № 21889683, 06.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.10.2011
Номер справи
2а-10740/11/0170/24
Номер документу
21889683
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 жовтня 2011 р. (12:25) Справа №2а-10740/11/0170/24 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді Кащеєвої Г.Ю.,

при секретарі Іванової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим

до Комунального підприємства "Жилавтосервіс-Керч"

про стягнення,

за участю представників:

від позивача не зявився,

від відповідача не зявився

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Комунального підприємства «Жилавтосервіс-Керч» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за квітень 2011 року на суму 242755,45 гривень.

У судове засідання сторони не зявились, повідомлені належним чином про місце, дату та час проведення судового засідання. Позивачем надіслано клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином, про час, дату та місце судового засідання, заперечення до суду не надіслав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, на підставі статті 128 КАС України суд ухвалив розглядати справу за відсутністю представників сторін, повідомлених належним чином про дату та місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 “Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до п. 3 розділу 8 Закону № 2464 з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки єдиний внесок.

Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» є юридичною особою, зареєстрованою 03.10.2008 року за №11411020000001590 Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим (а.с. 10), та зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим.

Таким чином, Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та відповідно платником єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень 2011 року (а.с. 6).

Як вбачається з матеріалів справи 23.05.2011 року відповідач надав звіт, відповідно до якого загальна сума єдиного соціального внеску, що підлягає сплаті 242755,75 грн. (а.с. 7-8). Згідно розрахунку станом на 29.09.2011 року загальна сума єдиного соціального внеску, що підлягає сплаті складає 69143,46 грн. (а.с. 4), а саме:

- 203976,32 грн. сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 36,77%, нарахування на заробітну плату з основного класу ризику для основних працівників;

- 1808,86 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 8,41%, нарахування на заробітну плату з працівників-інвалідів;

- 12484,29 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 34,70%, нарахування на заробітну плату фізичних осіб, які виконують роботу по договорам цивільно-правового характеру;

- 2646,63 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 33,20%, нарахування на заробітну плату особам, які отримують допомогу з тимчасової втрати працездатності;

- 20744,79 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 3,60%, утримання з заробітної плати для основних працівників;

- 935,42 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 2,60%, утримання з заробітної плати фізичних осівб, які виконують роботу по договорам цивільно-правового характеру;

- 159,44 грн. - сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року - тариф 2,00%, утримання з заробітної плати осіб, які отримують допомогу з тимчасової втрати працездатності.

Зазначена сума єдиного соціального внеску по зобов'язанням за квітень 2011 року у розмірі 242755,75 грн. є узгодженою, однак відповідачем не сплачена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень 2011 року в розмірі 242755,75 гривень розрахована позивачем вірно та є погодженою відповідачем.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати ним зазначеної заборгованості.

Таким чином позовні вимоги про стягнення заборгованості зі страхових внесків в сумі 242755,75 гривень є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Жилавтосервіс-Керч» (ідентифікаційний код 36198330, вул. Годуванцева, 4, м. Керч, 98300) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим (ш. Героїв Сталінграду, 60/1, м. Керч, 98329) заборгованість у сумі 242755 гривень (двісті сорок дві тисячі сімсот пятдесят пять) грн. 75 коп., у тому числі:

- 203976,32 грн. на розрахунковий рахунок 37197002000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 1808,86 грн. на розрахунковий рахунок 37193073000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 12484,29 грн. на розрахунковий рахунок 37196070000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 2646,63 грн. на розрахунковий рахунок 37194072000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 20744,79 грн. на розрахунковий рахунок 37194083000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 935,42 грн. на розрахунковий рахунок 371930000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406;

- 159,44 грн. на розрахунковий рахунок 37191086000104 в Головному управлінні Державного казначейства України МФО 824026 код ЄРДПОУ 22300406).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.