Постанова № 21889656, 04.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.11.2011
Номер справи
2а-11372/11/0170/24
Номер документу
21889656
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 листопада 2011 р. (09:50) Справа №2а-11372/11/0170/24 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Кащеєвої Г.Ю.,

при секретарі Іванової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Група Август"

про стягнення заборгованості,

за участю представників:

від позивача не зявився;

від відповідача не зявився

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулось з позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю «Група Август» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за вересень - грудень 2010 року у сумі 637,82 гривень.

Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 17, 20, 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірах страхові внески.

У судове засіданні представник позивача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника за наявними у справі доказами.

У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надіслав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, на підставі статті 128 КАС України суд ухвалив розглядати справу за відсутністю представників сторін, повідомлених належним чином про дату та місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 64, абзацом 8 частини З статті 106 Закону (що діяв станом на день розгляду справи) орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим, реалізуючі свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 КАС України, згідно з пунктом 5 частини 2 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно до ч. 1 та 2 ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003 р. (що діяв станом на час виникнення спірних відносин) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 14 Закону (що діяв станом на час виникнення спірних відносин) страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Ч. 1 ст. 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Група Август» є юридичною особою, зареєстроване 15.06.2010 року за № 18821020000016975 виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №613757 (а.с. 7).

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Група Август» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду в Київському районі м. Сімферополя АР Крим, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, реєстраційний №140812893.

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю «Група Август» є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Група Август» під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень-грудень 2010 року (а.с. 4).

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону (що діяв станом на час виникнення спірних відносин) страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону (що діяв станом на час виникнення спірних відносин) встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону-один календарний місяць.

Згідно з п. 4. ст. 17 Закону №1058, п.5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі - Інструкція), платники подають до органу Пенсійного фонду для реєстрації протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, розрахунок зобовязань зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування, в якому вказується самостійно обчислені суми зобов'язань.

Відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які надано відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим встановлено, що згідно розрахунку страхових внесків за вересень 2010 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Август» самостійно нарахована сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2010 року у розмірі 156,29 грн. (а.с. 11), згідно розрахунку страхових внесків за жовтень 2010 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Август» самостійно нарахована сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010 року у розмірі 159,63 грн. (а.с. 10), згідно розрахунку страхових внесків за листопад 2010 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Август» самостійно нарахована сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2010 року у розмірі 159,63 грн. (а.с. 9), згідно розрахунку страхових внесків за грудень 2010 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Август» самостійно нарахована сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року у розмірі 162,27 грн., загальна сума страхових внесків нарахована відповідачем за вересень-грудень 2010 року складає 637,82 грн.

Згідно ч. 6 ст. 17 Закону, страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Однак, як встановлено судом, відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 637,82 грн.

Частиною 2 статті 106 Закону (що діяв станом на час виникнення спірних відносин) встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Стаття 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 (далі - Закон) передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На підставі зазначеної норми позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу №Ю-428 від01.02.2011р. (а.с. 6).

Вказана вимога була отримана відповідачем 11.02.2011 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 6).

Судом встановлено, що на момент розгляду справи сума заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень-грудень 2010 року у розмірі 637,82 відповідачем не сплачена.

Таким чином позовні вимоги про стягнення заборгованості зі страхових внесків в сумі 637,82 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Група Август» (ідентифікаційний код 37133175, вул. Тролейбусна, 3, кв. 1, м. Сімферополь, 95034, р/р 26003000145002) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (вул. Київська, 125-Б, м. Сімферополь, 95034) заборгованість у сумі 637 (шістсот тридцять сім) грн. 82 коп. на розрахунковий рахунок 2560570445712 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805, ОКПО 20725930.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.