Постанова № 21839540, 21.02.2012, Господарський суд м. Севастополя

Дата ухвалення
21.02.2012
Номер справи
5020-142/2012
Номер документу
21839540
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

ПОСТАНОВА

21 лютого 2012 року справа № 5020-142/2012

За заявоюУправління Пенсійного фонду України

у Ленінському районі міста Севастополя,

ідентифікаційний код 22274991

(99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16-56)

доТовариства з обмеженою відповідальністю „Мира”,

ідентифікаційний код 31004911

(99055, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 133, кв. 33)

про банкрутство відсутнього боржника,

Суддя Головко В.О.,

За участю представників:

ініціюючий кредитор (УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя) ОСОБА_1 головний спеціаліст юрисконсульт юридичного відділу, довіреність № 5665/09 від 27.09.2011;

боржник (ТОВ „Мира”) явку уповноваженого представника не забезпечив.

Обставини справи:

07.02.2012 Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м.Севастополя (далі УПФУ у Ленінському районі м Севастополя) звернулось до господарського суду міста Севастополя (далі суд) із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Мира” (далі ТОВ „Мира”) про визнання відсутнього боржника банкрутом.

Ухвалою від 10.02.2012 заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі № 5020-142/2012; розгляд справи призначений на 21.02.2012.

У судове засідання 21.02.2012 представник боржника не зявився, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суду не сповістив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, суд

ВСТАНОВИВ:

ТОВ „Мира” зареєстроване Ленінською районною державною адміністрацією у м.Севастополі 29.05.2000 за № 10037790320 /арк. с. 7-8/ та є платником страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини першої статті 14, частини першої статті 15 Закону України „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” №1058-V від 09.07.2003 (в редакції, що діяла станом на час прийняття відповідних рішень) (далі Закон № 1058) платниками страхових внесків є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно з пунктом 6 частини другої статті 17 Закону України № 1058 страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України № 1058 і пункту 5.1.4 пункту 5.1 розділу 5 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663, страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч. 12 ст. 20 Закону № 1058).

Внаслідок систематичного порушення вимог вказаних нормативних актів у ТОВ „Мира” склалася заборгованість перед бюджетом Пенсійного фонду України по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за квітень-жовтень 2008 року у розмірі 736,58 грн.

Відповідно до пункту 2 частини девятої статті 106 Закону України № 1058,за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчі органи Пенсійного фонду України застосовують до страхувальників фінансові санкції накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня у розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожен день прострочення платежу.

Також, згідно з пунктом 4 частини девятої статті 106 Закону України № 1058, за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058).

На виконання зазначених вимог статті 106 Закону України № 1058, начальником Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя винесені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 381 від 12.05.2008 /арк.с. 14/ , № 638 від 04.08.2008 /арк. с. 15/, № 639 від 04.08.2008 /арк. с. 16/, № 1090 від 24.11.2008 /арк. с. 17/, № 1301 від 29.12.2008 /арк. с. 18/ на загальну суму 204,71 грн за несвоєчасну сплату до органів Пенсійного фонду України страхових внесків, ненадання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та порушення вимог пункту 6 частини другої статті 17 Закону № 1058.

Таким чином, заборгованість ТОВ „Мира” перед Управлінням Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя складає 941,29 грн (736,58+204,71).

Оскільки станом на 30.09.2009 заборгованість зі сплати страхових внесків не була погашена, а нараховані фінансові санкції та пеня не були сплачені боржником, 06.10.2009 УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя на адресу боржника надіслано вимогу про сплату недоїмки в сумі 941,29 грн /арк. с. 19/.

Абзацом восьмим частини третьої статті 106 Закону України № 1058 встановлено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.

На виконання наведеної норми, в цілях примусового стягнення вказаної суми боргу вимога про сплату недоїмки /арк. с. 19/ була направлена на примусове виконання до Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції у м. Севастополі.

Під час вчинення виконавчих дій органом державної виконавчої служби здійснений вихід за місцем реєстрації боржника, але ні підприємства, ні його органів управління за адресою, вказаною в реєстраційних документах боржника, виявлено не було, про що 29.11.2010 державним виконавцем складений відповідний акт про відсутність боржника за місцем фактичної реєстрації товариства /арк. с. 21/.

28.09.2011 старшим державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції у м. Севастополі Терехіною О.Г. винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві без виконання у звязку із неможливістю зясувати місцезнаходження боржника та відсутністю грошових коштів /арк.с. 23/.

Статтею 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” унормовано, що заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином субєктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобовязання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання.

Відповідно до пункту 10 статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обовязкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обовязкових платежах у встановленому законодавством порядку.

Як установлено судом та підтверджується матеріалами справи, ініціюючий кредитор вживав заходів до отримання заборгованості, отже грошові вимоги УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя до боржника в сумі 941,29 грн є безспірними.

Згідно зі статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець боржник або керівні органи боржника юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобовязань.

Відповідно до п. 4.7 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.

Матеріалами справи підтверджено, що Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя зверталось до уповноважених органів з метою отримання інформації щодо місцезнаходження боржника.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців боржник юридичну адресу не змінював /арк. с. 7-8/.

Водночас, звітність до УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя ТОВ„Мира” не подає з 22.09.2008 /арк. с. 6/.

За інформацією Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя ТОВ„Мира” не подає податкову звітність з 08.11.2010, тобто більше року /арк. с. 22/.

Підсумовуючи викладене, вимога Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя щодо визнання ТОВ„Мира” банкрутом у порядку, передбаченому статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Також суд визнав за можливе задовольнити заявлене клопотання ініціюючого кредитора про призначення ліквідатором боржника УПФУ у Ленінському районі м.Севастополя.

Керуючись статтями 22, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя в сумі 941,29 грн, в тому числі: 736,58 грн основний борг; 204,71 грн фінансові санкції.

2.Товариство з обмеженою відповідальністю „Мира” (ідентифікаційний код 31004911; 99055, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 133, кв. 33) визнати банкрутом.

3.Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на три місяці.

4.Призначити ліквідатором боржника Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.

5.Зобовязати ліквідатора здійснити заходи, передбачені статтями 32, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; після завершення ліквідаційної процедури в строк до 21.05.2012 надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.

6.Копію цієї постанови направити кредитору-ліквідатору, банкруту, Головному управлінню юстиції у м. Севастополі та Міністерству юстиції України, державному реєстратору Ленінської районної державної адміністрації у м.Севастополі, ВДВС Ленінського РУЮ в м.Севастополі, ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя.

Суддя підпис В.О. Головко