Постанова № 21831274, 28.02.2012, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
28.02.2012
Номер справи
5028/6/114/2011
Номер документу
21831274
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01601, м.Київ, пров. Рильський, 8т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.02.2012 № 5028/6/114/2011

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:Тищенко А.І.

суддів: Отрюха Б.В.

Михальської Ю.Б.

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_1 - юрист

від відповідача: не з»явився

від третьої особи 1: не з»явився

від третьої особи 2: ОСОБА_2 юрист

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Батьківщина»

на рішення

Господарського суду Чернігівської області

від 13.12.2011р.

у справі № 5028/6/114/2011

за позовом Фермерського господарства «Срібнянське»

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина»

третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Срібнянська районна державна адміністрація Чернігівської області

третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

Головне управління Держкомзему у Чернігівській області

про стягнення 147495,56 грн. збитків та звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 13.12.2011р. у справі №5028/6/114/2011 позов задоволено повністю.

Рішенням зобовязано сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» (вул. Незалежності, 51, с. Калюжинці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17311, код ЄДРПОУ 30875436, р/р 26006962482071 у відділенні №1 м. Чернігів філії ЗАТ «ПУМБ» м. Київ МФО 322755) звільнити самовільно зайняті ділянки, а саме:

земельну ділянку площею 52,474 га, яка розташована на території Карпилівської сільської ради (кадастровий №7425185000:03:001:0530), передану за договором оренди № 04-05-Д/Б-440 від 24.12.2010 року. зареєстрованим відділом Держкомзему у Срібнянському районі 17.02.2011 року за № 742518504000094;

земельну ділянку площею 62,8276 га, яка розташована на території Карпилівської сільської ради (кадастровий № 7425185000:04:001:0518), передану за договором оренди №04-05-Д/Б-438 від 24.12.2010 року, зареєстрованим відділом Держкомзему у Срібнянському районі 17.02.2011 року за № 742518504000102;

земельну ділянку площею 29,9036 га. яка розташована на території Карпилівської сільської ради (кадастровий № 7425185000:04:001:0513), передану за договором оренди № 04-05-Д/Б-422 від 24.12.2010 року зареєстрованим відділом Держкомзему у Срібнянському районі 17.02.2011 року за №742518504000086; передавши їх фермерському господарству «Срібнянське», вул. Радянська, 43, с. Сокиринці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17312, код 34210167.

Рішенням стягнуто з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» (вул. Незалежності, 51, с. Калюжинці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17311, код ЄДРПОУ 30875436, р/р 26006962482071 у відділенні №1 м. Чернігів філії ЗАТ «ПУМБ», м. Київ, МФО 322755) на користь Фермерського господарства «Срібнянське, вул.. Радянська, 43, с. Сокиринці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17312, код 34210167 (відомості щодо р/р відсутні) 147495,56 грн. збитків, завданих внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, 3890,92 грн. судового збору.

Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням, звернувся до суду з апеляційною скаргою, просить його скасувати, оскільки вважає, що прийняте рішення не відповідає обставинам справи та нормам матеріального права.

В обгрунтування апеляційної скарги відповідач посилається на те, що Господарський суд Чернігівської області взяв до уваги неналежні докази, а саме як на беззаперечний доказ самовільного зайняття спірних земельних ділянок послався на акт обстеження земельних ділянок, припис з вимогою усунути порушення земельного законодавства, протокол про адміністративне правопорушення та постанову про закриття справи.

Апелянт зазначає, що при стягненні збитків суд необгрунтовано встановив вину СТОВ «Батьківщина» у самовільному зайнятті спірних земельних ділянок.

Cпірні ділянки в 2007 році були надані СТОВ «Батьківщина» згідно розпоряджень Срібнянської РДА в Чернігівській області в порядку, визначеному законодавством. Після закінчення договорів оренди спірних земельних ділянок СТОВ «Батьківщина», керуючись положеннями ст. 33 Закону України «Про оренду землі» продовжувало користуватися спірними земельними ділянками та вчинило всі можливі дії для поновлення договорів оренди спірних ділянок.

В судове засідання представники відповідача та третьої особи 1 не зявилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомлено.

Дослідивши матеріали справи, які містять докази повідомлення всіх учасників судового процесу про дату, час та місце судового засідання, судова колегія вважає можливим розглянути справу у відсутності представників відповідача та третьої особи 1 за наявними у справі доказами.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення позивача та третьої особи 2, дослідивши матеріали справи, колегія встановила наступне:

Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

В ст. 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є обєктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування межах, визначених цією Конституцією.

Відносини повязані з набуттям, реалізацією та припиненням права на оренду землі регулюються Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів відповідні органи виконавчої влади.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду визначений ст. 124-126 Земельного кодексу України та ст. 18 Закону України «Про оренду землі». Так, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі - продажу права оренди земельної ділянки шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав, посвідчується договором оренди землі. Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України встановлено, що право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, тобто, договір оренди - це угода сторін про взаємні зобовязання, відповідно до яких орендодавець за плату передає орендареві у володіння і користування земельну ділянку для господарського використання на обумовлений договором строк.

Приписами ст. 125 Земельного кодексу України визначено підстави для виникнення права користування земельною ділянкою, а саме одержання її користувачем документа, що посвідчує право постійного користування земельною ділянкою, і його державної реєстрації, та виникнення права оренди земельної ділянки, а саме укладення договору оренди і його державна реєстрація. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно закону.

24.12.2010 року між Срібнянською райдержадміністрацією та ОСОБА_3 були укладені договори оренди земельних ділянок за №05-Д/Б-440, №04-05-Д/Б-438, №04-05-Д/Б-422, які розташовані на території Карпилівської селищної ради на право оренди земельних ділянок для ведення фермерського господарства У Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.02.2011 рік №742518504000094 №742518504000102, №742518504000086.

За договором оренди №04-05-Д/Б-440 від 24.12.2010 було надано в оренду земельну ділянку площею 52,474 га. Земельна ділянка була передана орендарю на умовах оренди у строкове платне користування терміном на 5 років. Це підтверджується актом-передачі земельної ділянки від 22.11.2010 року. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у гривнях та розмірі 23473,59 грн., що становить 4%, у терміни, встановлені чинним законодавством.

За договором оренди №04-05-Д/Б-438 від 24.12.2010 було надано в оренду земельну ділянку площею 62,8276 га. Земельна ділянка була передана орендарю на умовах оренди у строкове платне користування терміном на 5 років. Це підтверджується актом-передачі земельної ділянки від 22.11.2010 року. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у гривнях та розмірі 28105,15 грн., що становить 4%, у терміни, встановлені чинним законодавством.

За договором оренди №04-05-Д/Б-422 від 24.12.2010 було надано в оренду земельну ділянку площею 29,9036 га. Земельна ділянка була передана орендарю на умовах оренди у строкове платне користування терміном на 5 років. Це підтверджується актом-передачі земельної ділянки від 22.11.2010 року. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у гривнях та розмірі 13377,00 грн., що становить 4%, у терміни, встановлені чинним законодавством.

Невідємними частинами вищезазначених договорів є: план-схема земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Факт надання земельних ділянок в оренду позивачу підтверджується копіями актів приймання - передачі земельних ділянок від 17.02.2011 р., підписаними керівником та скріпленими печаткою орендодавця, з одного боку, та громадянином ОСОБА_3 з іншого.

Відповідно до положень Закону України «Про селянське (фермерське) господарство» договір про право користування землею засновником, зокрема, на умовах оренди, є обовязковою формою функціонування фермерського господарства.

Приписами п. 1 ст. 9 Закону України «Про селянське (фермерське) господарство» передбачено, що після укладення договору на тимчасове користування землею, в тому числі і на правах оренди, селянське (фермерське) господарство підлягає державній реєстрації у відповідній Раді народних депутатів, що надала у користування земельну ділянку.

Договори набирають чинності після підписання сторонами та їх державної реєстрації.

Рішенням Срібнянського районного суду Чернігівської області від 17.06.2011 року, та ухвалою Вищого спеціалізованого суду України від 02.11.2011 року встановлена відповідність договорів оренди земельних ділянок відповідно вимогам чинного законодавства.

Фермерське господарство «Срібнянське» зареєстроване Срібнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області 04.03.2011 року.

В матеріалах справи міститься Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №811567.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

СТОВ «Батьківщина» не надало суду належних і допустимих доказів наявності діючих на даний момент інших договорів оренди спірних земельних ділянок, зареєстрованих відповідно до закону в органах Державного земельного кадастру та відповідних рішень Срібнянської районної державної адміністрації про надання земельних ділянок в оренду.

Посилання відповідача на порушення його переважного права, як попереднього орендаря, на отримання спірних земельних ділянок в оренду, суд не приймає до уваги, оскільки таке право не оформлено відповідно до вимог земельного законодавства.

Відповідно до п. 3.4.6. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України за №04-06/15 від 02.02.2010 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства» у вирішенні спорів повязаних з поновленням (пролонгацією) договорів оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, судам слід враховувати положення статті 33 Закону України «Про оренду землі».

Як вбачається зі змісту ч. 3 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» в редакції, чинній на день укладення договорів оренди між Срібнянською РДА та ОСОБА_3, нею не передбачено порядок автоматичного поновлення договору оренди земельної ділянки в разі відсутності заперечень з боку сторін, а лише визначено, що в цьому разі договір підлягає поновленню. Вказана норма не передбачає зміну відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, яке є підставою для надання в оренду земельної ділянки, щодо встановлених в ньому строків оренди.

Відтак, якщо за законом такий договір підлягає поновленню, то таке поновлення має здійснюватися за волевиявленням сторін. Таке волевиявлення Срібнянської райдержадміністрації має бути оформлене відповідно до закону «Про місцеві державні адміністрації» розпорядженням голови державної адміністрації.

Доказів наявності рішень Срібнянської районної державної адміністрації про продовження дії договорів оренди земельних ділянок, на які посилається відповідач у своєму відзиві, та укладених на підставі таких рішень додаткових угод про зміну строків дії договорів, або нових договорів оренди спірних ділянок, відповідачем суду не надано.

За викладених обставин, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача, що договори оренди спірної землі є поновленими або діючими на даний час, а також про те, що відповідач правомірно користується спірними земельними ділянками.

Виходячи з фактичних обставин чинного законодавства, суд встановив, що позивач у відповідності до чинного законодавства набув право оренди земельних ділянок площею 52,474 га, та 62,8276 га та 29,9036 га на території Карпилівської сільської рад.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19 червня 2003 року №963-ІV(далі Закон №963) до повноважень спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель належать, зокрема, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю.

Згідно з ч.ч. 1, 4 ст. 9 Закону № 963 державний контроль за використанням та охороною земель у системі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель і її територіальні органи. Державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюється шляхом, зокрема, проведення перевірок.

Відповідно до наказу Головного управління Держкомзему у Чернігівській області №304 від 23.05.2011 р., на підставі посвідчення (направлення) на проведення перевірки від 23.05.2011 р. головним спеціалістом відділу держконтролю за додержанням вимог земельного законодавства вищевказаного управління Смалем В.І. проведено обстеження земельної ділянки, за результатами якої складено акт обстеження б/н від 24.05.2011р., відповідно до якого земельні ділянки площею 52,474 га., 62,8276 га та 29,9036 га., що розташовані на території Карпилівськох сільської ради та передані в оренду ФГ «Срібнянське» на підставі договорів оренди від 24.12.2010р. №04-05-Д/Б-422, № 04-05-Д/Б-440, №04-05-Д/Б-380 самовільно зайняті СТОВ «Батьківщина» в особі директора ОСОБА_4 під вирощування сільськогосподарських культур (соя, кукурудза).

24.05.2011 р. складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, яким встановлено, що вищевказані земельні ділянки, які за вищевказаними договорами оренди землі надані гр. ОСОБА_3 для ведення фермерського господарства, самовільно зайняті СТОВ «Батьківщина» та використовуються для вирощення сільськогосподарських культур, а саме засіяні кукурудзою, соєю. Діями СТОВ «Батьківщина» в особі директора ОСОБА_4 порушено вимоги ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України.

За наслідками даної перевірки Головним управлінням Держкомзему в Чернігівській області складено протокол від 23.06.2011 року за №000140 про адміністративне правопорушення, вчинене директором СТОВ «Батьківщина» ОСОБА_4, що передбачає відповідальність за ст. 53-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення та ст. 211 Земельного кодексу України, яким заподіяно матеріальну шкоду (збитки) у сумі 107323,29 грн., що підтверджується розрахунком.

З даним протоколом ознайомлений і другий примірник отримав ОСОБА_4

Головним управлінням Держкомзему в Чернігівській області за наслідками перевірки видано припис від 26.05.2011 року № 000367 директору СТОВ «Батьківщина» ОСОБА_4 з вимогою усунути виявлене порушення земельного законодавства, тобто звільнити самовільно зайняті земельні ділянки.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Держкомзему у Чернігівській області винесено Постанову про закриття справи від 23.06.2011 року № 20, якою зроблено висновок, що в порушенні, вчиненому ОСОБА_4, вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який передбачена ст. 197-1 Кримінального кодексу України, тому справу про адміністративне правопорушення постановлено закрити, а матеріали справи передано до УМВС України в Чернігівській області та прокуратури.

Згідно п. 3.8 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17 травня 2011 року «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» при розгляді справ даної категорії: «Суди мають враховувати обставини вчинення господарюючими субєктами дій щодо оформлення відповідного землекористування та факти своєчасного виявлення контролюючими органами користування земельними ділянками без оформлення правовстановлюючих документів, а також вчинення дій щодо спонукання субєкта оформити право землекористування.

Згідно з п. 3.1. Державного агентства земельних ресурсів України та Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель від 12.09.2007 №110 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року №963» підставою для здійснення розрахунку розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам, юридичним чи фізичним особам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, є матеріали справи про адміністративне правопорушення, які підтверджують факт вчинення цього правопорушення, а саме:

акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства;

протокол про адміністративне правопорушення;

припис (з вимогою усунення порушення земельного законодавства);

акт обстеження земельної ділянки;

Отже, підставою для здійснення розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, є зазначені документи в їх сукупності, оскільки саме вони можуть підтвердити сам факт самовільного зайняття земельної ділянки, розмір зайнятої ділянки.

Поняття «самовільне зайняття земельних ділянок» визначено у ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» як будь якої дії, що свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Матеріалами справи підтверджується факт вчинення відповідачем правопорушення у вигляді самовільного зайняття земельних ділянок площею 52,474 га. 62,8276 га та 29,9036 га, на території Карпилівської сільської ради без правовстановлюючих документів, а саме: актами обстеження земельних ділянок, актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства, приписами з вимогами усунення порушень земельного законодавства, протоколами про адміністративне правопорушення та постановою про прийняття адміністративної відповідальності.

Відповідач не заперечує факту використання вищевказаних земельних ділянок.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з частиною ст. 152 Земельного кодексу України, ст. 16 ЦК України шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, якій існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів захисту.

Згідно з п. б ч. першої ст.ст. 221, 212 Земельного кодексу України за самовільне зайняття земельних ділянок, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства. Самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або користувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.

Матеріали даної справи підтверджуються порушенням відповідачем прав позивача, тому порушене право підлягає захисту.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 №963, головним спеціалістом відділу Управління Держземінспекції головного управління Держкомзему у Чернігівській області здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття СТОВ «Батьківщина» земельних ділянок площею 52,474 га, 62,8276 га та 29,9036 га., всього 145.3052 га, які знаходяться в оренді фермерського господарства «Срібнянське», внаслідок порушення відповідачем земельного законодавства.

Згідно розрахунку розмір шкоди становить 107323,29 грн., яку відповідач зобовязаний відшкодувати позивачу на підставі ст. 211 Земельного кодексу України.

З наявних матеріалів справи, які досліджені колегією доказів наявності рішень Срібнянської районної державної адміністрації про продовження дії договорів оренди земельних ділянок та укладених на підставі таких рішень додаткових угод про зміну строків дії договорів, або нових договорів оренди спірних земельних ділянок чи будь-яких діючих договорів оренди земельних ділянок, зареєстрованих відповідно до закону, відповідачем не надано, а посилання відповідача на розпорядження Срібнянської РДА про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, як підставу використання самовільно зайнятих земельних ділянок, є безпідставним, так як розпорядження Срібнянської РДА про надання дозволу на розробку проекту землеустрою дає лише дозвіл на розробку проекту землеустрою і відповідно не є рішенням про надання земельних ділянок у користування (оренду).

Виходячи з вищенаведеного відповідач безпідставно приходить до висновку, що він в даний час правомірно володіє та користується земельними ділянками державної власності, що розташовані на території Карпилівської селищної ради оскільки він мав таке право лише протягом дії договору оренди землі.

Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 43 ГПК України Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному та повному і об»єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Колегія не приймає до уваги доводи апеляційної скарги, оскільки відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Викладені в апеляційній скарзі доводи не спростовуються вимог позивача, не підтверджені відповідними доказами, не спростовують правильності висновків місцевого суду та не можуть бути підставами для скасування рішення суду.

Оцінюючи вищенаведені обставини, колегія приходить до висновку, що рішення Господарського суду Чернігівської області обґрунтоване, відповідає обставинам справи і чинному законодавству, а отже, підстав для його скасування не вбачається, у звязку з чим апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 101, 103, 105 ГПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Батьківщина» залишити без задоволення.

Рішення Господарського суду Чернігівської області від 13.12.2011р. у справі №5028/6/114/2011 залишити без змін.

Матеріали справи №5028/6/114/2011 повернути Господарському суду Чернігівської області.

Головуючий суддяТищенко А.І.

СуддіОтрюх Б.В.

Михальська Ю.Б.