Постанова № 21801003, 16.02.2012, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2012
Номер справи
2а-3520/10/2470
Номер документу
21801003
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

16 лютого 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а-3520/10/2470

10:48

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брезіної Т.М.;

секретаря судового засідання Ковальчук Т.С.;

за участю:

представника позивача Меренчука Є.В.;

представник відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці до приватного підприємства «Алміг» про стягнення боргу у сумі 85621,82 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким стягнути з відповідача податковий борг.

Позивач на обґрунтування позову зазначив, що за відповідачем рахується податкова заборгованість по штрафним санкціям в сумі 85621,82 грн. В добровільному порядку відповідач заборгованість не сплатив, тому позивач просив стягнути зазначену суму в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання про що свідчить телефонограма, яка знаходиться у матеріалах справи. Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Письмові заперечення відповідач на позов не подав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення, з наступних підстав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, як юридична особа 08.09.1999 року за № 30563294 та взятий на облік ДПІ у м. Чернівці, як платник податків 28.09.1999 року за № 715 (а.с.9,8).

ДПІ у м. Чернівці винесено 05.10.2010 року № 0767/24/00/23/30563294 акт (довідка) перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій та встановлено порушення, а саме не ведення у порядку встановленому законодавством, обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій при реалізації дизельного пального (а.с.6-7,4).

Заборгованість підтверджується розрахунком суми боргу виданим ДПІ у м. Чернівці на суму 85621,82 грн. (а.с.3).

ДПІ у м. Чернівці була направлено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 20.10.2010 року № 0094460234 сплату боргу (а.с.5).

Відповідно до рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду по справі 2а/2470/526/11 апеляційну скаргу приватного підприємства «Алміг» залишено без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 05.07.2011 року про відмову у задоволенні позову «Алміг» без змін. (а.с.58).

Станом на день розгляду справи відповідачем не сплачено суму (фінансових) санкцій в розмірі 85621,82 грн.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 1,12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон № 265/95-ВР) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи.

Статтею 21 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки в добровільному порядку визначена сума штрафних санкцій в розмірі 85621,82 грн. відповідачем не сплачена, то вона підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивач довів суду належними засобами доказування правомірність заявлених вимог.

Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 136, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з приватного підприємства «Алміг» (58000, м. Чернівці, вул. Московської Олімпіади, 39-А, інд. номер 30563294) податковий борг в сумі 85621,82 грн. (вісімдесят пять тисяч шістсот двадцять одна гривня вісімдесят дві копійки) до Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення або в разі відсутності сторони в судовому засіданні з дня одержання її копії. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову у повному обсязі сторони можуть отримати після 20 лютого 2012 р.

Суддя Т.М. Брезіна