ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/5746/2011
18 січня 2012 року 12год. 45хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Таустік Л.Г. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Гощанська міжрайонна державна податкова інспекція
доПриватного підприємства фірми "Біна"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Гощанської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства фірми “Біна” про стягнення заборгованості.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому зазначає, що він позовні вимоги заявлені в адміністративному позові підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.31). Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливо розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Суд виходив з наступного.
Судом встановлено, що відповідач Приватне підприємство “Фірма “Біна” - зареєстрований виконавчим комітетом Рівненської міської ради 03.10.1995 року, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), включено до ЄДРПОУ (а.с.6), взяте на облік як платник податків ДПІ у м. Рівне 02.11.1995 року (а.с.10), включене до категорії платників окремих податків у Гощанській МДПІ (а.с.11).
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за землю в сумі 17917,44 грн., в тому числі основний платіж 17725,86 грн. та пеня 191,58 грн..
Сума заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: інформацією про платника (а.с.12), копією податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 933 від 30.01.2011 року (а.с.13), копією податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 27 від 24.01.2011 року (а.с.14), зворотнім боком облікової картки платника (а.с.15-18), копією акту № 434 від 07.10.2011 року (а.с.19), копією податкового повідомлення-рішення № 0009971540 від 10.10.2011 року (а.с.20), розрахунком податкового боргу (а.с.24).
Статтею 2 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст.13 цього Закону, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній і комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 цього Закону встановлено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Аналогічним чином відповідно до ст.288 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 286 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 56.11 статті 56 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податкове повідомлення-рішення № 0009971540 від 10.10.2011 року отримане уповноваженою особою відповідача 14.10.2011 року, що підтверджується особистим підписом такої особи на корінці податкового повідомлення-рішення. В установленому порядку вказане рішення не оскаржувалось.
Отже, зобовязання є узгодженим.
Всупереч вищезазначеному, відповідач податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності не сплачував.
Згідно вимог п.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до ст.131 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
Позивачем для відповідача було надіслано податкові вимоги №1/11 від 05.02.2010 року (а.с.21) та №2/18 від 12.03.2010 року (а.с.22), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені та у встановленому порядку не оскаржувались, а також внесено запис в Державний реєстр обтяжень рухомого майна (а.с.23).
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.3 ст.50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законодавства.
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у звязку з чим підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства фірми "Біна" (33018, м. Рівне, вул. Курчатова, 34, ідентифікаційний код 23300673) заборгованість перед бюджетом в сумі 17 917, 44 грн., в тому числі:
- податковий борг по орендній платі з юридичних осіб в сумі 17 917,44 грн., який перерахувати на рахунок № 33214812700066 ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 13050200, ЄДРПОУ 22588643, одержувач Гощанська селищна рада.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.